Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért húzhatja a nőgyógyászom...

Miért húzhatja a nőgyógyászom a petefeszek endometriozisomnal a műtétet?

Figyelt kérdés
7 hónapja probalkozunk a ferjemmel sikertelenül. A jobb petefeszkem az endometriozis miatt egyáltalán nem működik, gyulladasok, polipok es cisztak vannak ott valamint egy daganat amire tumormarkert kért . Az egyik ciszta igen nagy es vérzéseket okoz nekem. Hónapok óta mondogatja a műtétet de még nem jegyzett be, maganuton se. Olvastam hogy ezzel a betegseggel vegesek az eselyeim gyerek temaval kalcsolatban. Nem az lenne a helyes ha minél elobb megmutene hogy ne csak az egyik petefeszkem működjön? Ott tartok spontán szeduleseim vannak, rettegek a tuneteimtol mert egyszer csak a semmiből elkezdek verezni. Félek hogy csak időhúzás az egész. 31N
2021. máj. 16. 11:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
A meddosegibol megkapja a beutalot a műtétre , ez az amit a nogyogyasza nem tesz meg
2021. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
A jobb oldali nem működik, a bal talán igen mert látott sargatestet a doki ott. A jobb oldalon van a ciszta ami 6,5 cm es nem tudta megmondani a doki h milyen eredetű mert tartalmaz folyekony es szilárd részt is, valamint több rekeszbol all. Endometriozis is a jobb oldalt van.
2021. máj. 16. 13:44
 13/35 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor pl. az is lehet ok, hogy felmerült benne, hogy esetleg az a valami nem jóindulatú, ha már tumormarkert kért. Azt meg azért nem nagyon mindegy, hogyan operálják meg....
2021. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Es onnan veszem h nem működik a jobb mert a doki nem látott ott petesejtet fel ev alatt egyszer se. A bal oldalinal meg eselyes hogy szintén kialakulhat endo.
2021. máj. 16. 13:47
 15/35 A kérdező kommentje:
De a rosszindulatú az teljesen tömött allagu, nem? Ezen meg látszik azért h ciszta formaju, van tokja is. A ciszta belsejében van tömött resz csak meg az oldalán .
2021. máj. 16. 13:48
 16/35 anonim ***** válasza:
Nem, nem feltétlenül tömött.
2021. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Meg kb 2 honapja voltam egy másik orvosnal, akkor az miért nem látta a daganatot? Ennyi idő alatt nem nő 6,5 cmre...
2021. máj. 16. 14:05
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

A tumorok néha nagyon kiszámíthatatlanul tudnak viselkedni.

Nem az orvost akarom védeni, teljesen igazad van hogy fel vagy háborodva és dühös vagy! De úgyse nagyon tudsz mit csinálni, várd meg a tunormarkert. És ha valóban felmerül ez alapján hogy rosszindulatú, akkor tényleg egész más kezelési stratégia kell.

Talán tényleg a meddőségi lenne a megoldás. Ahova én járok, ott bármilyen műtétet igénylő dolog miatt elhajtanak a területileg illetékes kórházba. Adnak persze beutalót, de a műtét idejét már úgyis a kórházi orvosnak kell meghatározni.

2021. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Es szerintetek egy petefeszekkel is lehet majd gyerekem?
2021. máj. 16. 14:18
 20/35 anonim ***** válasza:

Persze gyereked lehet egy petefészekkel is. Rengeteg nőnek nem működik mind a kettő ugyanakkora hatékonysággal.

Itt tényleg az a kérdés, miért nem kommunikálsz normálisan az orvossal vagy ő veled. Ha tumor markert ker, ki akarja zárni a rosszindulatú daganatot. Amíg nincs a kezében nem fog kiírni semmire. Ha felmerül a rosszindulatú daganat akkor megint teljesen más a kérdés. Mert akkor biopszia, ct/Mr stb. És akkor már nem is az lesz a kérdés, hogy mikor lesz gyereked. Mert pl ha kemo kell akkor úgy tudom csak a lombik marad ilyenkor előre fogyasztanak le petesejteket, amiket a gyógyulás után tudnak beültetni. Szoval a leírtak alapján egyáltalán nem is csak egy “szimpla kis” endometriozis mutetrol beszélünk hanem sokkal összetettebb dologról. Így nyilván ha nem is az lenne a helyzet, ami most megy az eüben, akkor se írna ki hipsz-hopsz egy műtétre.

És ne haragudj de en nem is értelek. Ebben a helyzetben amit te írsz engem baromira nem a gyerek foglalkoztatna hanem hogy velem mi lesz.

Reméljük valóban csak egy ciszta.

2021. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!