Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig várjak a teszteléssel?...

Meddig várjak a teszteléssel? Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Kedves Válaszadók! 3-4 napja késik a menstruációm, tavaly hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta viszonylag pontos, 28 napos volt a ciklusom. Megszakításos módszert ,,alkalmazunk", mert örülnénk, ha baba lenne, de konkrétan még nem álltunk rá a projektre. A naptáram szerint éppen peteérés környékén voltunk együtt, így nagyon izgulok, hátha összejött a baba. Feleslegesen nem akarok tesztelni, mivel sok más tényező (stressz, Covid oltás stb.) is közrejátszhat a késésben. A helyemben Ti mikor tesztelnétek először? Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. máj. 26. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha már 1 hete késik én akkor tesztelnék egy 10-es teszttel.Ha negatív akkor valószínű nem vagy terhes
2021. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Holnap reggel csinálhatsz tesztet, akár 25-öset is, mivel a nem várt után vagy.

Ha a teszt pozitív, akkor kb. 1 hét múlva jelentkezz be nőgyógyászatra. Azt szokták javasolni, hogy a legutolsó menstruáció után 6-8 héttel legyen az első vizsgálat, mert akkor már biztosan meg lehet állapítani a terhességet, plusz szívhang is van. Korábbi vizsgálatnál lehet, hogy csak egy petezsákot fog látni az orvos.

Ha negatív, akkor 2-3 nap múlva ismételd meg a tesztelést, mert a HCG egyeseknél lassabban termelődik.

2021. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha tényleg időben megtörtént a megszakítás, akkor elég csekély az esélye, hogy terhes vagy. Mindenesetre drukkolok, hogy úgy legyen, ahogy te szeretnéd. Holnap én már tesztelnék a helyedben egy érzékenyebb teszttel.
2021. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Én mensi előtt 4 nappal pozitívat teszteltem, de csak ha biztos az ovu mert ha az csúszott akkor kitudja.

És már most mutatja ha baba van a dologban azért késik.

2021. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a késés utáni 9.napon volt először halvány pozitív, mert annyira későn volt a peteérés, szóval még nem feltétlenül negatív a negatív teszt😀 bár a doki szerint nem gyakori eset az enyém, de létezik
2021. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nagyon hasznosnak bizonyultak! 6 napot késett végül, érzek némi csalódottságot, de örülök, hogy nincs komolyabb egészségügyi probléma a háttérben. Az érzések viszont megerősítették abban, hogy érdemesebb komolyabban is próbálkoznunk. :)
2021. máj. 28. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes komolyabban próbálkozni, ha tényleg örülnétek egy babának:) Megszakítással kb csak ott figyel be a gyerek, ahol a pasi nem volt elég fürge ahhoz a megszakításhoz, vagy mondjuk gyors egymásutánban nyomtak le több menetet és maradt még a csőben "muníció". Mi is évekig megszakítással csináltuk, és nem lett belőle terhesség. És nem mi vagyunk az egyetlen ilyen pár.
2021. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!