Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki 100kg körül volt és...

Aki 100kg körül volt és teherbe esett, milyen volt a terhesség, szülés?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Terhességem eseménytelen volt, cukorterhelésem is tökéletes lett.

37. hèten hirtelen bevízesedtem, felment a vérnyomásom, toxémiám lett, de rögtön megis császàroztak( amúgy is csàszár lett volna mert nem fordult be.:)

Felépülès gyors volt, rosszabbra számítottam, de semmi negatívumot nem tudok mondani, hegem szépen hamar begyógyult, màsfél éve volt szinte nem is làtszik.

Most vàrom a kistesót, 6 hetes vagyok.

Valamire kívàncsi vagy szívesen vàlaszolok, akár priviben is.:)

2021. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem szekáltak a súlyod miatt?
2021. júl. 29. 10:07
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Én több mint 100 kilóval estem teherbe

Problémamentes terhességem van

Tankönyvi a baba fejlődése is

Nem vizesedek hálistennek, nincs semmi probléma

Én igyekszem természetesen bevinni a szervezetembe minden vitamint

Terhes vitamint csak 12 hétig szedtem, de azóta sem szedek semmit, se magnéziumot se semmit

39 hetes vagyok jelenleg, nincs és nem is volt még jósló fájásom sem, jól érzem magam

A szüléstől kissé tartok mivel első baba lesz, ha túl vagyok rajta megirom milyen volt 😂

De unokahugom is most 25 éves, 3 gyereket szült már 100kg felett, egyik babánál sem volt probléma. A 3.babánál volt egy kis komplikácio mert leesett a baba szívhangja ezért indítani kellett, de ennyi

2021. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Két barátnőm is így volt. Szinte nem is látszott rajtuk a terhesség. Alig híztak valamit.

Biztosan lesz mindig legalább egy ember, aki szekál. Akár egy védőnő, akár egy "kedves" nővérke a kórházban. De ez ilyen. Ha nem lennél túlsúlyos, akkor is tuti lenne valaki, aki találna okot, hogy beléd kössön.

2021. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Elsőnél 94 kg, másodiknál 97 kg volt a kezdő súlyom, elsőnél 11, másodiknál 8 kilót szedtem fel, semmi problémám nem volt, végig tökéletes vérkép, cukor terhelés. 39. Héten születtek mindketten, egészségesen. Senki sem szólt egy szót sem, egyszer sem, pedig én is aggódtam emiatt. 🙂
2021. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

39 hetes vagyok

129 kg

Soha 1 rossz szót nem szóltak sehol

Mindenki kedves volt velem

Orvos, védőnő stb mindenki

2021. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
90 kilosan estem teherbe,98-99 korul mentem szulni. 7,8tol van terhessegi cukor,nekem 7,7 lett,igazabol egy ideig dietazgattam,kozben napi tobbszor mertem itthon a cukrom,teljesen rendben voltak az ertekeim vegig. Nem vizesedtem,talan az utolso 2 hetben MINTHA az ujjaim ejszakankent (?). Magatol indult meg a kiirt napon,burokrepesztessel szultem termeszetes uton. 3500 gramm lett a fiam. A sima sztk-s nogyogyasz,akihez mindig jartam (nem fogadtam senkit egyebkent) neha mintha utalgatott volna,de szerintem o alapjaraton is manias ilyen teren. Pl 12.hetre tippeltem,hogy 4 kilot hiztam,mert fogalmam sem volt,hogy mennyit,lebaszott,hogy az sok,stb. Hazamentem,es kiderult,hogy csak 1et😅. Aztan szules utan,mikor fogamzasgatlorol szerettem volna erdeklodni,elhesegetett annyival,hogy nem ajanlja,mert az gatolja a fogyasom,es szepen vegigmert. Senki nem beszelt beki a fogyasrol pedig. 🤦‍♀️ Egyebkent kozvetlen szules utan ugy kb 2 hetig eskuszom sovanyabb lettem,mint elotte voltam,a hasam tok lapos lett. Aztan egyik pillanatrol a masikra megnott,pedig nem ettem annyit. Azota viszont sajnos ujra ossze-vissza eszek,es jonnek fel a kilok. Most kezdek bele egy kis dietaba. :)
2021. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Atya ég, úgy örülök, hogy írtatok! Bennem olyan gátlások vannak a súlyom miatt, hogy szabályosan stresszelek ezen, hogy ha sikerül teherbeesnem, akkor engem szétszednek az egészségügyben. Pontosan tudom én, hogy le kéne fogyni, azt is tudom, hogyan kell (részint ezt is tanultam), de nagyon erős lelki okokkal küzdök, ami miatt amikor sikerül fogyni, vissza is jön.


Nagyon szeretnénk még egy babát (egy már van, akkor normál súlyú állapotomban voltam épp, 70kg voltam), de annyira féltem belevágni, végül mégis csak elkezdtünk próbálkozni, de bennem van, hogy mi lesz utána, ha sikerült?


Remélem, hogy szerencsével járunk, és hogy nem lesz semmi gond, és mondjuk folyamatos szekálásnak sem leszek kitéve emiatt. Túl szép lenne, hogy igaz legyen!

2021. júl. 29. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Hát pedig elég gáz a túlsúly, gyerekkel vagy nélküle.
2021. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, gáz. Naponta szembesülök vele és az elmúlt 10-15 évem erről szól.

Szerintem azoknak, akiknek ez nem ügy, lazán rámondják, hogy gáz.

Csak azzal nem szembesülnek soha, hogy a másik ember min megy keresztül azért, hogy ne legyen gáz, és mégis az marad. Nagyon kemény ügy ez, nem csak kcal számolás.

2021. júl. 29. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!