Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki 100kg körül volt és...

Aki 100kg körül volt és teherbe esett, milyen volt a terhesség, szülés?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 09:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjad kérdező... Neki gáz, de kitudja benne mi a leg gázabb, hogy ennyire megszól mást. Vele sem lehet minden rendben hidd el különben nem érdekelné más hogy néz ki...

Az alak, súly nem minden.... Tudod mondják a szép alma is belül rohad 😉 mi meg még csak nem is tudjuk szép e😉

Szerintem egy túlsúlyos nő is lehet tökéletes anya, és szedhet fel kevés kg-ot. Ne ragodj ezen. A lényeg majd egészséges babád legyen, meg re is a sulyodtol függetlenül

2021. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

Szia

Második terhességemet kezdtem 92 kilóval. Covidos lettem és hozzáadódtak a rosszullétek, 82 kilóra fogytam. Most vagyok 32 hetes, jelenleg 90 kg vagyok. Baba is jól van, nekem is jók az értékeim. Annyit javasoltak, hogy napi 180 gr szénhidrátnál többet ne egyek. A neheze most kezdődik, az utolsó hetekben lehet általában a legtöbbet hízni, igyekszem max 3 kilónál többet nem felszedni. Első terhességem alatt lettem 70-ből 95,a szülés volt komplikált sajnos, császár lett, volt műtét közben véralvadási problémám, de az orvos a hosszú vajúdásra fogta. Most nem fognak hagyni vajúdni.

2021. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
Ahhoz nem kell szar élet hogy megállapítsam hogy a túlsúly nem a legjobb dolog. 🤦‍♀️
2021. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
178cm/108 kg voltam, amikor teherbe estem. Nem volt baj sem a terhességemmel, se a cukrommal, a terhelés 7. felett volt, de nem írtak elő diétát. Ettől független követtem a GDM-es kismamák diétáját, de így is sokat híztam sajnos. A végére nagyon felvizesedtem, elefántbokáim lettek, de a szülés utáni hetekben lement, a mérés alapján 10 kiló volt csak a víz rajtam, plusz a baba súlya. Zsír nem sok volt ebből, mert 111 kiló maradtam a gyermekágyi időszak alatt. Császárral szültem. Nem tudom mennyire volt köze a súlyomhoz, szerintem semennyi, de nem tágultam, és oxitocinra sem indult meg. A magzatvizem viszont elfolyt régóta, így nem várhattak, műteni kellett. A kórházban a fiatal orvos srác nagyon bunkó volt, lekövérezett, szememre hányta hogy miért nem ettem egészségesebben, hiába mondtam, hogy normálisan ettem, diétáztam, de nem érdekelte.
2021. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Problémamentes, tünetmentes csodás várandósságaim voltak. Nem híztam egyikkel sem, a cukrom, laborom tökéletes, vérnyomásom picit alacsony, de egy kávéval bármikor korrigálható. 😊
2021. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Én 45Kg vagyok,mint egy kiéhezett agár kutya🤣 A legjobb barátnőm 110kg.

Neki van gyereke,kísértem mindenhová minden vizsgálatra,a szülésnél én voltam bent vele. SOHA egyetlen egy pillanatra sem éreztük azt hogy valaki bántaná a súlya miatt. Inkább furcsán néztek ránk,Stan és Pan🤣

És amit a legjobban szeretek a túlsúlyos emberekben hogy mindig vidámak és olyan jóízűen bevetnek,jókat lehet velük enni és beszélgetni.

Ne foglalkozz vele ki mit mondd,és amíg te jól érzed magad így az számít mert soha senkinek nem kell meg felelni. Hidd el az sem jó ha valaki olyan vékony mint én.

2021. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én attól féltem,hogy a 70kg-ommal fognak megszólni.

Még az első terhességemnél 50kg-al indítottam.Azóta sem tudok lefogyni,tiszta vizes vagyok..autoimmun pajzsmirigy alulműködésem lett,és maradt.

Most a második babával vagyok 70kg,és szerintem szülésre leszek 80kg..

Előre aggódom.Nem is igazán idegenek miatt,rokonok.De talán a gyerekekkel lesznek elfoglalva nem azzal,hogy engem csesztessenek.

Nem hiszem,hogy én valaha is leszek még 50kg.Vagy minimum 60..de ki tudja.

Nekem egyenlőre így is jó.A többit meg próbálom letojni.

2021. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyanezen gondolkodtam én is. 24 évesen szültem a fiam, 174 cm vagyok, 74 kilóval indultam, jó 20 kiló rám jött. Az akkori dokim mondta is végig, hogy túl sokat hízok. A lányommal 2,5 év múlva lettem várandós, az előző plusz kilók maradtak, így 96-tal kezdtem, 106-tal szültem, ami rögtön el is tűnt. Megjegyzem, a fiam 4680 g, a lányom 4950 g volt születésekor, időben érkeztek. A fiammal borzalmasan dagadt a lábam végig, a lányommal csak a végén (emlékszem, mikor bementem szülni, alig jött rám a cipő, a szülés után a kórteremben meg meglepődtem, hogy visszakaptam a bokám 😅).

Most 35 éves vagyok és szeretnénk még utoljára egy harmadik babát, de azóta se sikerült megszabadulni attól a 20+ kilótól, szerintem nem csak akarat kérdése. Tudom, hogy csak életmódváltással sikerülhet visszafogynom, de borzasztó nehéz.

2021. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!