Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16,39 nmol/L progeszteron...

16,39 nmol/L progeszteron érték esetén megtörtént az ovu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel IR és pajzsmirigy problémás vagyok és szeretnénk még egy gyereket, ismét a vizsgálatok sorában találtam magam. Jövőhéten megyek az első kontrollra. Mivel a ciklusom elég hosszú volt és most áll csak vissza a szokásos 31-32 naposra, nagyon nehéz volt számolgatni, hogy mikor is menjek a 21. napi vérvételre, időpontot előre foglalta. Doki javaslatára LH tesztet is használok, ami 5-én (17. ciklusnapon) lett pozitív. 16-án (28. ciklusnapon) volt a vérvétel eredménye 16,39 nmol/L progeszteron szint. Baba tudom, hogy nem lesz, nem is ez a kérdés, hanem, hogy ez most igazolja e, hogy megvolt az ovum? Sajnos így a vérvétel jó pár nappal későbbre esett az ideálistól, nem tudom, hogy ilyenkor ez mennyire befolyásoló tényező. Volt valakinek hasonló értéke, amikre a doki azt mondta, hogy végül is jó érték? Az első babára nagyon sokat vártunk közel 7 évet és nagyon szeretnénk majd úgy nekifutni, hogy minden ideális legyen, talán nem kell majd annyit várni rá. De a progi szint azért aggaszt.



2021. aug. 17. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem megvolt az ovulációd. Azt nem tudom viszont, hogy mennyire kielégítő úgy egyébként ez a progeszteron szint egy terhesség megtartásához. De majd a dokid ezt úgyis megmondja, ő okosabb :)
2021. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól sejtem, hogy nem túl magas, de legalább ovu volt. Az már fél siker, mivel progit pótolni meg lehet :D Már ez is haladás :)
2021. aug. 17. 10:22
 3/18 anonim ***** válasza:

Az ovu alátámasztáshoz 30 nmol/l vagy 10 ng/ml a határérték.


Szerintem ez így nem igazán értékelhető, mert a progeszteron szint a luteális fázis 2. felében csökken. Ideális esetben ovu után 7.,8.,9. napon kell nézni, mert ekkor van a csúcson.

2021. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na igen, tudtam én, hogy rosszkor nézettem :( Bár, ha azt nézzük, hogy kb 4-5 nappal később nézettem, akkor meg jó is lehet. A csökkenés mértéke kérdőjeles, de nyilván magasabb volt az érték. Minden esetre tünetileg, meg ovu teszt szerint meglehetett az ovu. Na majd másik ciklusban megpróbálom elkapni... Csak nehéz megfelelő időpontra foglalni előre :D
2021. aug. 17. 11:27
 5/18 anonim ***** válasza:
Muszáj ennyire előre foglalni? Igazából egy héttel előre tudod, hogy mikor kell menni és az se baj, ha 9. nap mész.
2021. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3 hétre előre próbáltam, már alig voltak időpontok. Aznap amikor pozi lett az ovuteszt egyből néztem, hátha van időpont valahol, de semmi. Nem számoltam vele, hogy ennyivel jobb lesz a ciklusom és ennyivel rövidebb XD Pedig két időpontot is akartam foglalni, gondolván, ha megvan az ovu napja, akkor törlöm az egyik foglalást. Nagyon mellé lőttem. Ez van. Covid előtt valóban lehetett időpontot találni akár pár nappal későbbre is magán vérvételnél. De egy héttel későbbre tutira voltak szabad időpontok. Most Covid óta, egy hónappal előre kell gondolkozni...
2021. aug. 17. 12:03
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon alacsony progeszteron szint az ovulaciohoz! Megkerdojeleznem azt hogy egyáltalán ovulaltal e!
2021. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, lehet igazad van, majd a végén megírom mit mondott a doki, de mivel napokkal később sikerült a vérvétel, tehát már a luteális szakasz második felében, így nem lehet igazából kideríteni megtörtént e az ovu. Mivel Luteális szakasz félideje után már csökken a progi, azt pedig passzolom, hogy 5 nap alatt mennyit. Mert a 21. napi vérvétel 7-9 nappal ovu után kell legyen, kb akkor van a csúcson a progi. Tehát akár lehetett jó szinten is, bár az erős ovus tünetek miatt úgy gondolom megtörtént. Mikor terhes lettem 27 volt a progim 7 nappal ovu után. Szóval nálam kellett egy kis pótlás valóban, nem termelődik tökéletesen a progim. Én úgy tudom ettől független még lehet ovu, csak a terhesség megtartása nehezebb, ha nem tudunk a kevés progiról.


Minden esetre kell majd egy új vérvétel.

2021. aug. 17. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:
3 és 5 vagyok. Az nagyon szívás, nem tudom, hogy hol laksz vagy van-e több opció, de a synlab oldalán meg tudod nézni a partner vérvételi helyeket a közeledben, hátha van több opció és esetleg több szabad időpont.
2021. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Határeset.
2021. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!