Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16,39 nmol/L progeszteron...

16,39 nmol/L progeszteron érték esetén megtörtént az ovu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel IR és pajzsmirigy problémás vagyok és szeretnénk még egy gyereket, ismét a vizsgálatok sorában találtam magam. Jövőhéten megyek az első kontrollra. Mivel a ciklusom elég hosszú volt és most áll csak vissza a szokásos 31-32 naposra, nagyon nehéz volt számolgatni, hogy mikor is menjek a 21. napi vérvételre, időpontot előre foglalta. Doki javaslatára LH tesztet is használok, ami 5-én (17. ciklusnapon) lett pozitív. 16-án (28. ciklusnapon) volt a vérvétel eredménye 16,39 nmol/L progeszteron szint. Baba tudom, hogy nem lesz, nem is ez a kérdés, hanem, hogy ez most igazolja e, hogy megvolt az ovum? Sajnos így a vérvétel jó pár nappal későbbre esett az ideálistól, nem tudom, hogy ilyenkor ez mennyire befolyásoló tényező. Volt valakinek hasonló értéke, amikre a doki azt mondta, hogy végül is jó érték? Az első babára nagyon sokat vártunk közel 7 évet és nagyon szeretnénk majd úgy nekifutni, hogy minden ideális legyen, talán nem kell majd annyit várni rá. De a progi szint azért aggaszt.



2021. aug. 17. 10:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pesten élek, synlabba járok évek óta. Sajnos hiába lestem minden helyet...munkahely közelében is...de kb bárhova elmentem volna...most pechem volt. Persze más magánhely pl eszembe se jutott... most már mindegy :)
2021. aug. 17. 19:52
 12/18 anonim ***** válasza:

szia. én kaposvári vagyok, de nálunk a kórházban a nőgyógyászaton a nőgyógyász által írt zárójelentéssel, amin hormonvizsgálatot kért, időpont nélkül mehettem, sőt nem is kell időpontot foglalni, hiszen a 3-5. ciklusnapra necces is lenne, ha nem tudom mikor jön épp meg :D

külön vérvételi helyiség van a nőgyógyászaton, nem a sima laborba kell menni

a 21. napot akkor kiszámolták, hogy mikor kell mennem (pont péntekre esik)

de igazából arra sem kellett időpontot foglalni, hanem csak menjek

2021. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Magán endokrinológushoz járok, így nem beutalóval mentem. De a lényeg, hogy a doki azt mondta, peteérésem van, viszont majd egy esetleges pozi teszt után kell egy kis pótlás.
2021. aug. 30. 06:23
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez szomorú sajnos hogy így kell időpontot foglalni olyan vizsgálatra ami pár perces és nem mindegy melyik nap van 😕

Én most megyek a 21.napira pénteken már nagyon izgulok 😁

Én barnázás miatt lettem elküldve, a 3.napi nem lett rossz. Most nekem is előbb volt peteérésem, mert 28 napos ciklusom van de csak 21.napon tudok menni mert pénteki napra esik ugye. De csak 2 nappal előbbre csúszott a pé, és úgy tudom ovu után 7-9 nappal kell a vérvétel. Te meg ha jól számolom 11 nappal utána voltál

2021. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen pontosan, te még időben leszel :) sok sikert!


Én 3 hónap múlva megyek kontrollra. Inzulin értékeimet 3 hó alatt lefeleztem :) nagyon meg lettem dicsérve és zöld utat kaptunk a babához. Eddig rizikós lett volna. Most szépen javulok 9kg le is ment. Sajnos az IR és hashimoto miatt mindenre is figyelni kell és járni kontrollra rendszeresen. Első baba után azért hanyagoltam a dolgot, 3 évig.... szóval most gőzerővel kitartok :D

2021. aug. 30. 09:21
 16/18 anonim ***** válasza:

elhiszem, nem lehet egyszerű.

nekem elvileg még nincsen semmi probléma, de a TSH-m 3,1 lett, pedig 3 hónapja 2,7 volt és azt reméltem lejjebb megy, de nem :/

anyum is hashimotos és örökölhetem azért nézettem évente eddig a TSH-t de mivel ref.tartományon belül volt nem aggódtam. nemrég olvastam, hogy babához nem mindegy, és 1-2 közt kellene lennie :(

2021. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bizony babához 2 alatt kell legyen. Nálunk az ikrek ezért nem maradtak. 4.7 volt a TSH. Most sajnos megint magas lett 9.... de szerencsére beállítottuk és most 1.5 :) Sajnos a gyógyszer kell, pótlás mellett terhesség esetén kisebb az esély a vetélésre. Ugye 16. Hétig a baba miatt fontos, addig a mi testünk látja el.
2021. aug. 30. 12:48
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon sokat olvastam én is a témában. De 1 hét múlva nőgyógyászhoz megyek, most pénteken meg 21.napi vérvétel. A THS értékem az ami miatt aggódom.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


ez az én kérdésem, ilyenek lettek a 4. ciklusnapon az értékeim

2021. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!