Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi év próbálkozás után...

Mennyi év próbálkozás után estetek teherbe 42 évesen,vagy e fölött?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 11:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok ugyan 40 feletti de októberben töltöm a 39et és 5 hetes terhes vagyok, tehat 39 évesen fogok szülni. Egy, babát már elvesztettem. Várom hogy a gyerek majd cikinek érezzen!!! Borzasztó mennyi hülye van..
2021. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
78%

Kérdésre is legyen válasz: Feleségemmel gondolkuztunk 3. gyereken és 1 éve nem történt még meg. Én jóval 40 felett, párom 40 alatt. Először szinte magától ment, most pedig csak a várakozás van. Annak idején a dokik is elmondták 40 felett már bizonyos értelemben veszélyeztetett terhesnek számít, sokkal több vizsgálat kell és sokkal több a betegség kockázata is. Annak is van oka, hogy ilyen korban nehezebben jön össze. Én úgy gondolom elcsesztük, hogy nem pár évvel korábban gondoltuk szeretnénk egy harmadik gyereket. Kezdem én is érezni kifutunk vagy már kifutottunk az időből. Lehet már nem lehet és hiába a próbálkozások? Nem tudom, rossz dolog a bizonytalanság. Az biztos minél öregebb vki annál nehezebben jön össze és annál jobban oda kell figyelni az anya és baba egészségére.


A kor különbség megítélését pedig abban látom, hogy vki kis városban vagy vmi rohanó nagyobb városban lakik. Vidéken hamarabb vállalnak gyereket, miközben fővárosban még 30 évesen este szórakozni vágynak még mindig. Vidéken tényleg furán néznek ha 40 évesen még mindig vén lány vki, miközben Budapesten akkor kezdenek el gondolkozni, hogy itt az idő megnyugodni és családot alapítani. A természet ugyanúgy viselkedik minden településen pedig. Idősebben nehezebb lesz. Sokan csak akkor szembesülnek nem lehet vagy csak hosszú évek orvosi segítséggel. Szerintem aki teheti minél hamarabb, mert barmilyen próbléma lehet. Nagyon kitolodott a gyerekvállalás évei, és nem gondolom ciki lenne ha vki 50 évesen még be tudja vállalni. Tény, hogy az oviban furán érzem magam a sok 25 éves anyuka és apuka között.

2021. aug. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
98%

Utolso, sajnos manapsag a 20as evebien jaroknak is nagy reszenek nehezen jon ossze

En 25 vagyok, ferjem 30 es kellett 9 honap mire sikerult..

Csak en ugy voltam vele hogy ha tobb idobe is telik de 30 eves koromig meg van idom hogy babas legyek, de aki mar 35-40 evesen kezd bele es ne adj isten tenyleg orvosi segitsegre van szuksege az tenyleg biologiailag siman kifuthat belőle...

2021. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!