Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "otthoni terhességi teszt"...

"otthoni terhességi teszt" mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

24-29 naposak a ciklusaim, ma vagyok a 27. napon.

Lombik előtt állunk, kb 0,001% a spontán terhesség esélye. Kedden voltam a lombikhoz szükséges mammográfián, ami rtg, tehát magzatkárosító. Ma reggel első vizeletből ilyen eredményt kaptam:

Szabad szemmel jól látható, de halvány, rózsaszín csík kb 1 percen belül megjelent. Ez már pozitívnak számít?


2021. szept. 2. 06:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

[link]

Persze tudom, hogy a ciklusom végéig is elmehet, és a mammo is elintézhette (nem hiába nem végeznek rtg, aminél nem lehet ólomköpenyt felvenni), de az esélyeinkkel egy kémiai is maga a csoda lenne - ezért inkább lelkileg lenne fontos számomra a dolog! :)

2021. szept. 2. 06:35
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Huu ez nagyon pozinak tűnik.
2021. szept. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha halvány rózsaszín az is pozitív. Tesztelj 2-3 nap múlva megint, a menstruáció várható ideje előtt nem mutat még annyira biztosat, maximum halványan.

A mammográfia/rtg ilyen korai terhességnél ha kárt is okoz "mindent vagy semmit" alapon megy, ha károsodik nem marad meg, ha megmarad akkor nincs baj. Sokan mennek rtg-re amikor még nem tudják, hogy terhesek, ritkán okoz bajt.

2021. szept. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez határozottan pozitív. nagyon drukkolok:-)


Otthoni tesztek nem szoktak fals pozitívat mutatni.

2021. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható. Nekem mindkét terhességet szépen mutatta. És ez pozitív teszt.
2021. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Úristen! Köszönöm a válaszokat! A ciklusaim alapján legkésőbb vasárnap jöhetne meg, leghamarabb meg kedden kellett volna, úgyhogy ha vasárnapig nem jön meg, hétfőn tesztelek megint!

De ha meg is jönne, nálunk már ez is fantasztikus "eredmény" :)

2021. szept. 2. 07:02
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kzdj szedni folsav tartalmú terhesvitamint, meg spirulina algát, ezek segítenek a babádnak kivédeni a korai szakaszban történő káros hatásokat.


Hidd el minden rendben lesz a pici veletek akar lenni:-)

2021. szept. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé pozitívnak tűnik.

Mindazonáltal ha megmarad én egy genetikussal mindenképpen beszélnek az elvégzett mammográfia miatt.

2021. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív 😍
2021. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Már van itthon terhesvitamin :) de a spirulina algáról még nem hallottam, mindenképpen utána nézek 7es!

8as,amennyiben hétfőn is lesz egy pozitív tesztem, első körben a lombikos dokimmal egyeztetek, és kérek genetikus kontaktot mindenképpen! Jó ötlet!

2021. szept. 2. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!