Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki intenzív...

Van itt olyan, aki intenzív sportba kezdett babatervezés alatt?

Figyelt kérdés

Szeretnék mozogni, formásodni, kicsit fogyni, ugyanakkor félek is tőle, hiszen a szervezetem nincs hozzászokva ahhoz, hogy megerőltetné magát ilyen értelemben.

Fél éve próbálkozunk, egyelőre sikertelenül. Az egyik oldalam azt mondja csináljuk, csak jót tehet a mozgásdúsabb életforma, a másik meg azt, hogy nehogy gond legyen belőle. Kezdők számára meghirdetett köredzésre szeretnék menni, főleg saját testsúlyos, vagy minimális súlyokat emelős. Nem tudom melyik felemre hallgassak.

Ti mit hogyan döntenétek? Árthat ez egyáltalán?


2021. szept. 6. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak terhesség alatt nem javasolt elkezdeni, ha addig semmit se mozogtál, de ha fél éve nem esel teherbe, miért ne állhatnál neki?
2021. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sosem tudhatom, hogy mikor fogan meg, nehogy éppen ezen múljon... De lehet csak túlaggódom. :D
2021. szept. 6. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nyugodtan vágj bele, legalább a figyelmedet is eltereli és tényleg jótékony hatású!
2021. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Túlaggódod. Vágj bele.
2021. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anno azt olvastam,hogy segíti a teherbeesést. Fél évvel a tervezett próbálkozás előtt kezdtem, pont amit te tervezel, Hiit edzéseket csináltam heti 2-3 alkalommal.

A próbálkozás előtt 3 hónappal elkezdtem Czeizel 1-et is szedni és Gyuri bácsi baba váró teáit inni. Elsőre sikerült a baba :)


(Félre értés ne essék, nem mondom hogy a fenti a tuti recept, sőt megkockáztatom hogy a tea csak placebo, de a teljes sztorihoz hozzátartozik ez is)

Szerintem vágj bele, elkezdeni borzasztó nehéz volt (eleve hogy én edzőterembe tegyem a lábam és mások előtt edzek) de azt kell hogy mondjam, hogy pár alkalom után már jól esett az edzés és felfrissített szellemileg is. -megint el kellene kezdeni 🙈🙈

2021. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 éven át nem estem teherbe, sportoltam végig.

Idén március közepére terveztem életem első félmaratonját, utóbb kiderült, hogy azon a héten lettem terhes, amikor megcsináltam.


Két nappal a verseny előtt voltunk együtt a férjemmel, abból lett a baba. Álmomban sem gondoltam vol a.


Nem ezen fog múlni. A teherbeesés egy talány, ha meg akar foganni, meg fog :)

2021. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok mint Te, kérdező. Félek, hogy pl ha hasra edzem az árthat stb.. Persze tudom, hogy semmi alapja az aggodalmamnak. Nem ezen fog múlni a teherbeesés. Én 4-5 nap múlvára nem várom. Ma szabadnapom van (épp nőgyógyászati konzultációra várok) és ha hazamegyek, ma biztosan nekiállok végre 😁
2021. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vágj bele, de ne csapd szét magad! Nem a teherbeesés miatt mondom. Alapból. Ha eddig nem sportoltál, akkor fokozatosan kell. Írtad, hogy köredzés kezdőknek, az tökéletes. Pár hét múlva egyre könnyebb lesz. Aztán tudod fokozatosan emelni a terhelést. Ha mindig azért halogatod, mert hátha most sikerül a baba, akkor az lehet egy hónap vagy egy év, vagy (ne így legyen) több év. Ha viszont belevágsz és úgy esel teherbe, hogy sportolsz, akkor végig tudod sportolni a terhességet, nyilván alacsonyabb intenzitással. De akkor sokkal jobban fogod érezni magad. Ha esetleg megfogan a baba, és egészséges, te meg sportolsz, attól nem fogsz elvetélni. Ha igen, ott más gond is lehet. Én teszt előtti héten is súllyal csináltam felüléseket, mert nem gondoltam, hogy 4 év után megfogant. Most 16 hetes vagyok és a babával is minden rendben. Most is sportolok, csak kevesebbet és nem mindent lehet. Jó egészséget, és sok sikert!
2021. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

27 hetes vagyok, mai napig heti négyszer tornazok.

Előtte futottam, de azt azonnal abbahagytam, amint kiderült, mert nagyon fájt a mellem.

A haspréssel járó gyakorlatokat kezdettől kerülöm, majd ahogy nőtt a has, úgy adta magát fokozatosan, hogy mit lehet, mit nem.

Terhes tornát csinálok, de ebből is van olyan gyakorlat, amit a saját maga is kismama instruktor röhögve megcsinál, én meg a jóval kisebb hasamtól nem tudom.


Nem tudom, hogy a szülés könnyebb lesz-e, de hogy magát a terhességet jóval könnyebben bírom a sport miatt, az biztos.

Viszont azt szokták mondani, hogy aki előtte nem mozgott, az már ne is terhesen kezdje el. Tehát emiatt jobban megéri előtte belefogni.

2021. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na jó rábeszéltetek, jelentkeztem is! :)

Egyébként kocogni járok egy ideje, de érzem hogy ez így kevés. Gyér vagyok, a térdeim is gyérek, nem kifejezetten jól eső fáradtság a vége általában.

Az aviva alaptanfolyamot is elvégzem egy-két héten belül, emellé szerettem volna még valami rendszeres mozgásformát.

Hát sok sikert mindannyiunknak! :D

2021. szept. 6. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!