Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy aki gyereke...

Miért van az, hogy aki gyereket szeretne, annak évekig nem jön össze, aki meg egyáltalán nem akarja, annak meg csak úgy becsúszik?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk a babával, minden lehetséges tippet, praktikát kipróbáltunk már, de még nincs eredménye. Ugyanakkor meg lépten-nyomon olyanokba botlok, akik soha nem akartak gyereket, vagy még eszükbe sem jutott, sok esetben egyáltalán nem megfelelőek a körülmények egy gyerekhez, vagy mindössze 1-2 hónapja ismerik egymást, s mégis teherbe esnek? Miért ilyen igazságtalan az élet? Persze tudom a görcsölés, meg ne akarjam. De hát egy babának nem az a legjobb, ha várják, hogy jöjjön, szeretnék, ha jönne és nem derült égből villámcsapásként éri a sokszor tizenéves szülőket az érkezése?
2010. aug. 31. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is már több mint 1éve szeretnénk babát, és eddig még semmi. El vagyok kicsit keseredve én is, azt hittem már az első hónapban sikerül, de sajnos nem..

Pedig mind2-en egészségesek vagyunk.

Könnyű azt mondani, hogy ne görcsöljünk rá ha egyszer annyira szeretnénk már...

2010. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól tudod a görcsölést. Kérlek, vedd komolyan. Majd jön, ha eljön az ideje.

És igazad van. Az élet nagyon igazságtalan. De fog jönni a baba, csak ne azzal a gondolattal keljetek-feküdjetek.

2010. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Nővéreméknek másfél év után jött össze. Aztán kicsit hamarabb ráálltak a babagyártásra amikor még egyet akartak és akkor sokkal hamarabb teherbe esett mint mire számítottak.

2010. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Tudom, de hogyan kell ezt csinálni? Hogy lehet elűzni az embernek a babát a gondolataiból? Dolgozom, élek, háztartást vezetek, de a baba mindig ott van a fejemben. Hogyan lehet nem gondolni rá?
2010. aug. 31. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok..Én nem akartam először babát,de közbe jött egy betegség ami igencsak megváltoztatta az életem.Igy mihamarabb szülnöm kellene mert(orvosok szerint) hamarosan ki fognak pakolni.De a párom hallani sem akar a babáról..Azt mondja nem lesz semmi baj..
2010. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehezen.

Nekem egy elég nagy baj jött, más jellegű.(ingatlannal átvágtak, elveszítettem a foglalót, bíróság miegyéb. Az átvágás ellenére vesztesként jöttem ki.)

Nektek azt tudnám tanácsolni, próbáljatok csak egymásra koncentrálni. Tűzzetek ki valami más célt, amiért kis erőfeszítést kell tennetek.

Gondoljátok azt, hogy most kezditek a kapcsolatot, fedezzétek fel egymást. Vegyetek kutyát, vagy más kisállatot, ha tudtok vele élni.


Ha egészségesek vagytok (úgy) akkor biztos, hogy összejön.

Gondolom, tudod, hogy cigizni nem ajánlott, forró vízben ücsörögni szintén nem, a férjednek sem!!

És ne kelj fel az együttlétek után. Ráérsz reggel fürdeni.

2010. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudod, tényleg sajnálom, hogy ilyen helyzetben vannak sokan. Én a másik oldal vagyok. Rám elég ha rám néz a férjem és már terhes is vagyok. Ennek ellenére úgy érzem, nem éri hátrány a gyermekeimet. Valóban sokkal későbbre gondoltuk az érkezéseiket, de szeretettel vártuk őket, és mindenük megvan. Van két gyönyörű, boldog gyerekem 14 hónap korkülönbséggel. Csak tudod van ennek egy számodra hihetetlen, de sötétebb oldala is. Egyetlen egyszer nem védekeztünk (persze felelőtlenek voltunk tudjuk) és lás csodát, ismét terhes vagyok. A nagyobbik még 3 éves sem lesz és két testvére is lesz. Megtartom a harmadikat is mert a gyerek áldás (én ezt a nézetet vallom), de azért neki is meg fog kelleni adni mindet, és az azért már rohadtul nem egyszerű. A kisebbik 5 hónapos korától azon izgultunk (úgy néz ki nem eléggé), hogy nehogy teherbe essek, és tessék...

Különben erről az egészről van egy határozott véleményem: sok esetben azok a nők nem esnek teherbe, akiknek már volt abortuszuk, akik már igen csak elmúltak 25 évesek, vagy ép a párjuk nem fiatal már. Nem éltek egészséges életet azelőtt, túl sok stressz éri őket nap mint nap, mindig mindent el akartak érni minden áron és most ezt is így akarnák. De ezt szerintem így nem lehet. Szeretni kell a társad feltétel nélkül, jól kell érezned a bőrödben magad, sikeresnek, kiegyensúlyozottnak kell érezned magad, az sem árt ha a társad ezt megerősíti benned és akkor minden sikerül hidd el. Tiszta szívemből kívánom, hogy Nektek is megadasson a babavárás és nevelés áldása.

2010. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Téged is meg tudlak érteni, ez sem lehet könnyű, de hidd el, hogy a másik oldalnak sem az. Én 24 éves vagyok, a férjem 29, soha egyikünk sem dohányzott, nem ivott, nem drogozott. Igazi boldog házasságban élünk, és mindenünk megvan anyagilag is. Soha nem volt abortuszom sem. A munkahelyem nem stresszes. Szóval, ez nem ilyen egyszerű, hogy csak az örgek és az abortuszon átesettek vagy a masszív alkoholisták nem lesznek terhesek. Tudom, hogy ez kisarkítás és nem téged akarlak megbántani, csak olyan elkeserítő, amikor egy gyermekkel éreznéd teljesenek magad, és mégsem adatik meg.
2010. aug. 31. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez erdekes. A parod mindig minden alkalommal benned megy el es 8 honapja megsem esel teherbe? Nem lehet hogy esetleg csak valami apro gond van a hormokkal amit konnyen be lehetne allitani? Az orvosok altalaban 1 ev probalkozas utan kezdenek el vizsgalodni. Az atlag teherbeesesi ido (probalkozas vagy minek nevezzem) az en orvosom szerint 1-12 honap koze esik, ergo ha valaki 11 honapnyi probalkozas utan esik teherbe, az ugyanolyan normalisan szamit, mint akinek elsore jon ossze.


Nekem a kislanyom elsore osszejott es tudom magamrol, hogy ha nem hasznalnank gumit, csak megszakitasos modszert, akkor tuti hamar teherbe esnek ugyis, de nem akarunk meg masikat, csak majd vagy 2 ev mulva, ugyhogy addig marad az ovszer. Gyogyszert soha tobbet nem fogok szedni, mert volt mellette peteeresem hiaba szedtem rendesen. Az orvos nem lepodott meg, hala istennek nem lettem terhes, csak "majdnem". Na en meg mondtam magamnak, minek szedjem, ha ugy is teherbe eshet az ember, ha rendesen es rendszeresen szedi a bogyot...


Neked sok sikert es fel a fejjel, lehet a baba mar a pocakodban van azota. :)

2010. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 25 a férjem 34 éves. 3 éve próbálok teherbe esni.

Kb 1 éve tudtuk meg azt a szörnyű tényt,hogy nem lehet természetes uton babánk.Mind a kettőnknél baj van.Akkor kicsit összeomlottunk. Utána belevetettük megunkat az esküvőnk szervezésébe hogy egy kicsit másfelé figyeljünk.Titkon abba biztunk hátha mégis "váratlanul" beköszönt a baba,de nem igy volt. Jelenleg 4 kismama van a baráti körömben ebből 2 sirt mikor megtudta hogy terhes(nem örömükben)!!

Mi is most akarunk jelentkezni vizságalatra a miskolci meddőségibe! Sok sikert kivánok Nektek.

2010. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!