Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudatos babatervezés? Ki...

Tudatos babatervezés? Ki hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Év elején hagytam abba a fogamzásgátló szedését, tavasszal volt az esküvőnk. Úgy voltunk vele ha jönni akar a baba, akkor jön. Most fog letelni az 1 év a munkahelyen, szeretnék komolyabban ráállni a témára. Ebben a hónapban elkezdtem ovu tesztelni, Premens tablettát szedek,mio inozitolt és folsavat. Mivel tehetek még többet azért hogy sikeres legyen minél hamarabb? :) köszi a segítséget
2021. szept. 22. 07:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Ismerd meg a ciklusod és legyetek minél többet együtt. Nagyjából ennyi.
2021. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%

Sokat nem, mert ez a petesejt kilökődésen és a hímivarsejtek hatékonyságán múlik leginkább. Például nekem az ovu tesztem amikor pozitívat mutatott, hiába voltunk együtt a férjemmel utána, kiderült hogy a tényleges kilökődés igazából 2 napra rá történik meg.


A legtöbb amit tehettek, hogy 2 naponta együtt vagytok és úgy nagyobb az esély hogy eltaláljátok azt a 12-24 órát, amikor még aktívak a “katonák” és a petesejt is úton van már. Persze ettől függetlenül nem olyan egyszerű az eset, mert lehet hogy sok megtermékenyülés történt, de a genetikai hiba miatt menstruációra kilökődött.

2021. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem semmi értelme az ovu tesztnek és mindenféle tablettáknak, ha két naponta szexeltek, akkor mindenképpen eltalálod a termékeny időszakot, annak kell ez a tesztelgetés, akinek gond van az ovulácioval, folsavat szedjél, ennyi, más teljesen felesleges, csak ilyen "tenni akarok valamit" érzést tompítja, ha tizezrekért veszel mindenféle vitamint.
2021. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azért használtam ovu tesztet hogy megnézzem van e ovum egyáltalán. Amúgy 2 naponta,van hogy naponta együtt vagyunk
2021. szept. 22. 07:58
 5/29 anonim ***** válasza:
29%
Mi nem számoltunk, mértünk semmit, csak amikor jött az érzés, hogy "helló kívánlak" akkor szexeltünk. Egyből összejött. Folsavat is elkezdtem szedni, de utólag jöttem rá, hogy addigra már megfogant a baba, úgyhogy azon se múlt.
2021. szept. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4%

Ebben a "tudatos" tervezésben benne vannak az anyagi, ingatlannal kapcsolatos és a gyermeknek ~18 év múlva szükséges "kezdőtőke" vagy lehetőségek biztosítása is?


Vagy csak a biológiai dolgok kerültek megfontolásra, "azt jóvanazúgy" ?

2021. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Saját nagy családi házunk van,most újjítottuk fel, 2 leendő gyerekszobával, biztos munkahelyünk van, mellette egy közös vállalkozás beindításán vagyunk. Igazából minden meg van anyagi szempontból, jó helyre érkezne a baba :)
2021. szept. 22. 08:09
 8/29 A kérdező kommentje:
Illetve van megtakarítási számlánk, ha jön a baba,neki is nyitunk egyet
2021. szept. 22. 08:09
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
1,5 evem volt tervezgetni, szinten munka miatt. Elmentem 3. es 21. napi vervetelre korabbi pcos es ir miatt, de amugyis tudni akartam, hogy minden ok-e. Csinaltam a korabban mar ciklusrendezesnel segito aviva torna ovulaciot segito gyakorlatait, termekenysegi jogat. A vervetelbol kiderult a pm-alulmukodes, amire nem tudtam gyogyszert szedni, onnantol meg szigorubb dieta+etrendkiegeszitok hormonszakerto ajanlasara, es csaladallitasra is elmentem, hogy lelki ok se zavarhasson be. 1. eles honapban osszejott az elso. A masodiknal ezeket nemcsinaltam, ott ket evet vartunk.
2021. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%
Ez a beszéd! Ritkán látok ilyet. Ebből a gyerekből még ember is lehet! :D
2021. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!