Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Covid elleni oltást követő 2...

Covid elleni oltást követő 2 hónapon belüli teherbeesés?

Figyelt kérdés
Oltás utáni 2 hónapon belül (amit az ajánlások szerint ki kellene várni a gyermekvállalásig) esett valaki teherbe? Vannak tapasztalatok? Nőgyógyászok mit mondtak? Úgy tűnik én így jártam és aggódok.

2021. szept. 23. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Milyen ajánlás? Szerintem már nincs ilyen ajánlás...
2021. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ismerősöm pfizert kapott, (első oltast) majd utana tudta meg, hogy babás. Most van kb a 6.-7. Hónapban. Tudtommal semmi baj nem vot, csak az orvosa nem javasolta a második oltás felvételét.
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én áprilisban kaptam meg a második oltást. Május vége felé foganhatott a baba. Most 19 hetes vagyok, eddig minden eredmény, szűrés, teszt rendben van.
2021. szept. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a koronavírus.gov honlapján megtalálható erről egy részletes tájékoztató. Ideális esetben minimum 2 hónapot kellene várni az oltás után. Ez azért van, mert egyelőre még nem ismert, hogy a méhlepényen átkerülhetnek-e a tüskefehérjék a magzatba.
2021. szept. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Pfizer után 2 héttel estem teherbe. Az orvosom egyszer sem kérdezett rá az oltásra, a baba jól fejlődik, a kombinált teszten mindenhol a legkisebb kockázat jött ki, kivéve Down-nál, ahol elég ritka a legkisebb kockázat, ott 1:30000-hez lett. Nekem előtte azt mondta az orvos, hogy majd hormonokat kell szednem a babatervezéskor, mert ez meg az a bajom, én nem hinném, hogy közrejátszott az oltás, de végül olyan simán jött össze a baba, hogy mi is meglepődtünk.
2021. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Májusban kaptam, júniusban már terhes voltam.
2021. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Májusban kaptam a második oltás , június közepén teszteltem pozitívat. Azóta sincs semmi gond. Senki se kérdezett rá, hogy oltva vagyok-e. Se nőgyógyász, se háziorvos, se védőnő, az sztk-na de kérdezte egyik nőgyógyász sem..
2021. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem oltás után kimaradt a peteérésem, 2-3 hónap múlva rendeződött a ciklusom.
2021. okt. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Májusban kaptam a 2. Pfizer oltást, június elején jött meg utoljára a menzeszem. Nem kérdezték, én meg külön nem említettem az oltást, lekopogom, eddig minden oké, 18 hetes vagyok.
2021. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!