Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyakran szükséges...

Milyen gyakran szükséges szünetet hagyni a fogamzásgátló szedés közben? Mennyi ideig tart általában 1-1 szünet, 2-3 hónap?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a vélemények, mert van, aki azt mondja, hogy nem jó a szervezetnek, ha félévente-évente az ember szünetet tart, nincs is rá szükség, ellenben van, aki azt mondja, hogy az évekig tartó folyamatos szedés a nem jó. Na így legyek okos:)

2021. okt. 6. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
10 évig szedtem egyhuzamban szünet nélkül. Ahogy letettem, a második hónapban terhes lettem. Aztán amikor a szoptatást abbahagytam, rá az 5-ik hónapban már pozitív volt a teszt.
2021. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
12 évig szedtem szünet nélkül nagyon kis hormontartalmút, mindig megkérdezte a dokim, hogy mióta szedem, de soha nem javasolta, hogy tartsak benne szünetet. Fél éve hagytam abba. Minden teljesen oké.
2021. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, nekem is azt mondta a doki, hogy rosszabb a szervezetnek évente átállni "normál" működésre, majd vissza a tabira, mint szépen folyamatosan szedni évekig.Viszont van cisztám, amire azt mondta, hogyha egyszer majd befejezem a tabi szedését, akkor az pár hónap alatt kiürül. Nem tudom, tanácstalan vagyok, hogy emiatt hagyjak-e szünetet, vagy mivel nincs tünete, így elvan az úgy....
2021. okt. 6. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz problémát, nem okoz mellékhatásokat akkor nem kell közte szünetet tartani.
2021. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk eü suliban azt mondták, azért veszélyes szünetet tartani a fogamzásgátló szedésében, mert mindig a kezdetekkor van nagyobb esély a trombózisra, és a szedés során csökken, de ha megszakítod, és újrakezded, megint magas a kockázat.

Ha nincs bajod tőle, nem kell szünet, azt meg nem tudhatod, hogy akár egy levél beszedése okoz-e olyan hormonháztartás borulást, ami miatt gond lehet a teherbeeséssel később.


A ciszta miatt inkább kérd a véleményét, hogy érdemes-e megszakítanod a gyógyszer szedését, hátha felszívódik.

2021. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 éve szedem folyamatosan, sosem tartottam szünetet. Állandó a nőgyógyászom, éves szűrésen mindig átbeszéljük, hogy rendben vagyok-e de sosem javasolt szünetet.
2021. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!