Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinél próbaidő alatt meglepi-...

Akinél próbaidő alatt meglepi-baba lett, mikor jelentette be a terhességet és hogy fogadta a hírt a munkáltatója?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 19:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Én még a próbaidő alatt megmondtam a főnökömnek.

Elmondtam h volt előtte egy vetélésem amit 1,5 év próbálkozás előzött meg. Ezért váltottam munkahelyet.

Nagyon rendes volt. Megtartott állományban, én kiirattam magam tpre (közben bejártam betanítani a kolleginát)

Ez egy kis vállalkozás. Amit ő befizetett utánam, én kifizettem neki. Így neki nem került semmibe (a jóindulatán kívül) én pedig nem dobtam ki az előtte ledolgozott 8 éves munkaviszonyomat az ablakon.

Így kaptam csedet, és most gyedet.

Várnak visdza dolgozni.

A világ legjobb főnökasszonya. Nagyon hálás vok neki

2021. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Jól értem első, hogy te fizettél neki azért, hogy alkalmazzon téged, mialatt betanítottad a helyettesed(tehát dolgoztál)? Fizettél neki, hogy nála dolgozhass és kaphass támogatást?(ami amúgy is járna, mert terhesség nem lehet indok az elbocsátásra próbaidő alatt sem?)
2021. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

1!


Látod, te vagy rá az élő bizonyíték, hogy őszintének lenni kifizetődő.


2!


Nem kell próbaidő alatt indokolni a felmondást

2021. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
Kivéve ha terhesség merül fel, mint indok! Akkor próbaidő alatt is védett!
2021. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

4!


Aztán hogyan probalnad bebizonyitani hogy azért küldtek el,mert terhes vagy és nem azért, mert mégsem vagy szimpatikus a főnöknek?

2021. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

Azaz ha próbaidő alatt azonnali hatályú felmondással megszünteti a munkavállaló munkaviszonyát, majd a munkavállaló ezzel szemben keresetet nyújt be a munkaügyi bíróságon a jogellenesség megállapítása érdekében, és tudja valószínűsíteni, hogy az azonnali hatályú felmondásra kifejezetten várandósságra tekintettel került sor, a munkáltató pedig ennek nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét, abban az esetben a munkaadó jogellenesen járt el. Ilyenkor kötelezhető az okozott kár megtérítésére (Mt. 82. §).



Nem nekem, neki kell bizonyítania, hogy nem a várandósságom volt az oka!

2021. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%

Annyira szánalmas ez a bűntudatkeltés is, hogy a nő hibája, ha próbaidő alatt terhes lesz, mert gondolnia kell a főnöke életére is! Nem, a nőnek nem kell a főnöke életére tekintettel lennie, nem szabadna az alapján döntenie, mikor vállal gyereket! Ahogy az öreg nénik miatt sem drámázunk, hogy kevesebb hely jut nekik, a főnököd anyagi dolgai sem tartoznak rád.


Ugyanaz a bűntudatkeltés, mint terhességnél, ha a pasi nem védekezik és teherbe ejti a nőt, még meg is simogatják a buksiját ha elveteti vagy nem nevezi meg az apát, hogy annak ne kelljen gyerektartást fizetnie, "védve" azt, aki felnőtt ember, akiért a nehéz helyzetben lévő nő nem tartozik felelősséggel!


Egy terhes nő csak magáért és a gyerekéért felel, minden más ember körülötte FELNŐTT! Feleljenek saját magukért, nem tartozik nekik semmivel sem! Nem kell tekintettel lennie arra, hogy az ő öröme ismerősökre(vagy pl egy cégre) milyen hatással van, pláne nem kell ezért lemondania dolgokról, amik törvényesen járnak neki!


Komolyan nagyon szomorú, hogy az ilyen kis akaratszegény, mártírkodásra hajlamos nőkben erősítik a "a másik igenis fontosabb nálad" érzést. Nem az!


Most eszembe jutott, a "ne vigyük délután a gyereket, hogy az óvónőnek kevesebb munkája legyen" példa is, az is pont ez! Az anya szívjon, mert másnak teher a gyereke, és még meg is simogatjuk, hogy de rendes, hogy a gyereke és a saját érdekei elé helyezi a harmadik jelentéktelen felet!

2021. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Te melyik világban élsz? Nem nem kell indokolnia hogy mi~rt küld el próbaidő alatt. Ha peres útra viszem a dolgot hónapok mire sorra kerül az ügy. Amit minden vágya egy kismamának végigvinni terhesen. Majd vagy nyerek vagy nem. Közben elköltöttem jó sok pénzt ügyvédre (amiből neki valószínú jobbra telik) , utazásrastb

De ugye az ellátásoktól így is úgy is elesek, hoszen nincs meg a minkaviszonyom tehet nem vok jogosult a csedre.

Szupi ötlet ezzel carakodni!!! Már megérte h esetleg 2 évvel később születik egy jogerős határozat h igazam volt.

Addig meg ugye majd a férjem eltart.

Na meg persze ez az idő (nem mintha megélném majd) de a nyugdíjamba se számít bele, hiszen NINCS MUNKAVISZONYOM

2021. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Ó, én olvastam már szép történeteket arról, amit 6-os ír. Próbaidő alatt véd a terhesség ténye, próbálja csak bebizonyítani a munkáltató, hogy nem emiatt küldte el.
2021. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A várandósságra tekintettel a felmondási tilalom kizárólag a munkaviszony felmondással történő megszüntetésétől véd meg. Próbaidő alatt nem felmondással, hanem azonnali hatályú felmondással élhetnek a felek, azaz a munkavállaló munkaviszonya megszüntethető írásban, indokolás nélkül.



Ez a jog sem gyakorolható azonban korlátlanul, hiszen a munkáltatónak figyelemmel kell lennie a munkajogi alapelvekre, különösen az egyenlő bánásmód és a joggal való visszaélés tilalmának követelményére – hívta fel a figyelmet szakértőnk.



Azaz ha próbaidő alatt azonnali hatályú felmondással megszünteti a munkavállaló munkaviszonyát, majd a munkavállaló ezzel szemben keresetet nyújt be a munkaügyi bíróságon a jogellenesség megállapítása érdekében, és tudja valószínűsíteni, hogy az azonnali hatályú felmondásra kifejezetten várandósságra tekintettel került sor, a munkáltató pedig ennek nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét, abban az esetben a munkaadó jogellenesen járt el. Ilyenkor kötelezhető az okozott kár megtérítésére (Mt. 82. §).



Jelen esetben tehát élhet a munkáltató az írásba foglalt és indokolás nélküli próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás jogával, azonban ennek nem lehet mögöttes indoka a munkavállaló állapota (várandósság, keresőképtelenség).


De ugye lehet találni más indokot.

2021. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!