Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom gyermeke rákban hunyt...

Párom gyermeke rákban hunyt el, mennyi az esély, hogy...?

Figyelt kérdés
Vőlegényem 3 éves kisfia agydaganatban ment el, 4 évvel ezelőtt. Mivel már én is 28 vagyok és ő is 38 éves, így szóba került a gyerek, mindketten nagyon szeretnénk. De bennem mégis felmerült az, hogy mennyi az esélye annak, hogy ez másodszor is megtörténjen? Mert sem én, sem ő nem szeretné mégegyszer ezt átélni.Nagyon szeretjük egymást, tervezzük az eksüvőnket és tényleg már csak a gyerkőc hiányzik. Párom is szeretne újra apuka lenni és tudom, hogy ő lenne a szeme fénye neki. (Én nem az elhunyt kisfiú anyukája vagyok, a vőlegényem elvált tőle, mert nem volt jó anyukája a picinek.) Volt valaki hasonló cipőben? Mert így vállalni gyermeket?

2021. okt. 19. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

Dehogynem öröklődhet.

"Nem a hajlam öröklődik, hanem meghatározott genetikai károsodások jelennek meg az utódokban, ami miatt vagy 100 százalékos, vagy 50 százalékos valószínűséggel daganat kifejlődés lesz a végeredmény."

2021. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Istenem nagyon sajnálom. Borzasztó milyen emberi sorsok vannak😞😢
2021. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Vannak rákfajták, amik öröklődhetnek. De még az sem azt jelenti, hogy biztosan előjön, hanem nagyobb eséllyel. Minden ember hordoz valamilyen genetikai hibát, ami aztán lehet, hogy nála nem is kapcsol be, csak az utódjában mondjuk x eséllyel, aztán nem értik miért (pl. betegségek, hormonális változás, környezeti ártalom lehetnek katalizátorok), vagy ha olyannal lesz utódja, aki szintén hordozó, akkor még sokkal nagyobb eséllyel.

Ahogy lehet, hogy egy gyerek már születésekor allergiás lesz vagy csak 20 évesen lesz allergiás, vagy akkor jön elő az allergia először, amikor terhes lesz vagy klimaxol vagy influenza után... stb., akkor valószínűleg valamelyik vagy mindkét szülője mégiscsak hordozó volt. De az is lehet persze, hogy vegyszerekkel dolgozik valaki 40 évig és utána lesz allergiás csak a környezeti ártalom miatt (van ilyen restaurátor ismerősöm). Az ilyen miérteket csak akkor lehet kinyomozni, ha célzottan az erre hajlamosító géneket vizsgálják a felmenőknél.

2021. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

[link]


Tévhit: "Ha a családomban előfordult daganatos megbetegedés, akkor én is rákos leszek".


A rák genetikai eredetű betegség, hiszen a gének káros változásai, az úgynevezett mutációk idézik elő. Ettől függetlenül nem lehet azt mondani, hogy minden esetben öröklött lenne: a daganatos betegségek mindössze 5-10 százaléka köthető örökletes genetikai hibákhoz, amelyeket egyaránt "kaphatunk" női és férfi felmenőinktől is. Mindez főleg az emlő- és a vastagbéldaganatok esetében jellemző, de például a melanománál, a here-, illetve a fej és a nyak daganatainál is felmerülhet családi halmozódás.


A daganatos megbetegedések "maradék" 90-95 százalékánál a génhibák szerzettek, életünk során teszünk szert rájuk. Kialakulhatnak olyan természetes folyamatok révén, mint az öregedés, de lehetnek környezeti hatások (sugárzás) vagy rossz szokások (dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás) eredményei is. Ez azt jelenti, hogy - és most egy újabb hamis állítást cáfolunk meg - hiába nem volt rákbeteg a családunkban, minket attól még diagnosztizálhatnak valamilyen daganatos betegséggel.

2021. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!