Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második baba után kinek...

Második baba után kinek sikerült lefogyni nagy súlyfelesleggel?

Figyelt kérdés
Van már egy 14 hónapos kislányom aki koraszülött lett terhességgi toxémia miatt. Sokat híztam vele, 85 kilóval kezdtem a terhességet de vége felé rengeteg víz volt rajtam korhazba is kerültem igy n tudom pontosan hány kg lehettem de mikor 4 nap után hazakerültem a kórházból 95 kg voltam akkor már a víz is lement rólam. Nos azóta szedtem magamra megint, 108 kg vagyok most. Szóba került a kistesó is de leszeretnék fogyni előtte viszont bizonytalan vagyok abból a szempontból hogy ha most lefogynék de a terhesség alatt megint híznék az mennyire lenne rossz a szervezetemnek. De viszont lehet a súlyfelesleg is közrejátszott a toxémiában. Szerintetek babatervezés előtt adjam le a felesleget vagy utána?

2021. nov. 8. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Szerintem mindenkepp lekéne adni azokat a plusz kilókat, hisz azt írod most 108kg vagy. Erre még rajon a 9 hónap alatt. Az már nagyon sok lenne.

A te egészseged miatt is,és, hogy könnyebb legyen a terhesség,fogyni kéne, hisz a túlsúly soha nem egészseges.

Nekem a Yazio-val sikerül mindig leadni. Sok sikert.

2021. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
57%

Előtte szerintem, mert így szinte biztos diabos leszel.

Én 163cm magassáhomhoz 85kg-vel kezdtem a második terhességet. Nekem is fogynom kellett volna, de a párom életkora miatt inkább elkezdtük, és hamar összejött.

Diabos terhes voltam, nagyon kemény diéta, majdnem inzulin kellett.

85kg-vel mentem szülni, vagyis 10kg körül fogytam terhesen. Utana nem mértem súlyt, de tandem szoptatás és a dieta utáni elszàllas (tàblankébt ettem a csokit) miatt 79kg-re felhíztam, mire 3 hónapos lett a fiam..

Akkor kezdtem újra tornaprogramot meg étrendet, sz étrend visszaàllításához kellett pár hónap.

Most 11 hónapos a fiam és 67kg vagyok. Mindenkèpp normál BMI-t szeretnék és utana cukorterhelést inzulinméréssel, de amúgy a terhességi cukor azt jelenti hogy mar örökre diétáznom kell.

2021. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarlak elkeseríteni, de az sem biztos, hogy ekkora súlyfeleslegnél könnyen összejönne a 2. baba.

De ha igen, az eleve 23 kg-os súlytöbblet mindkettőtökre veszélyt jelentene már induláskor, hogy a második terhesség közben felszedett kilókba akkor ne is gondoljunk bele. Rengeteg komplikációt okozhat.

Inkább várnék a második babával, míg leadom a túlsúlyt.

A gyerekednek/gyerekeidnek is azzal teszel jót, ha vitálisabbá válsz és sokáig mellettük leszel.

2021. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Döntsd el, hogy szülni szeretnél vagy elleni. Nagyon durva már a 108 kiló is, erre gondolom megint felzabálnál 20 kilót. Ha fontos az egészséged és hogy a férjed ne keressen másik nőt, akkor vegyél erőt magadon.
2021. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igaza van mindenkinek. Én is igy gondolom csak megerősítésre volt szükségem. Köszönöm a válaszokat. Hálistem fiatalok vagyunk 22 és 23 évesek. Kislány is 1 éves úgyhogy időnk még van hogy legyen testvére. Amugyis borzapom volt a korházban töltött idő meg a császármetszés is. Nem nagyon akarnám újra átélni. Pár napja elkezdtem az életmódváltást most nagyon azon leszek hogy ne adjam fel.
2021. nov. 8. 10:16
 6/8 Derjaderja ***** válasza:
38%

Alapból érdemes várni a császár után egy picit, ha esetleg hüvelyi szülést szeretnèl.

A pszichológusok szerint is a 3 év korkülönbség az optimàlis.

1 év alatt lejön 15-20kg lassú diéta mellett is.

Én a Gyerünk Anyukám online tornaprogramot és étrendet csinàlom, egy full normális teljes étrend.

2021. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

95 kg-mal mentem szülni

Ott lement 7-8 kg

86 kg voltam 14 hónapos korába a gyereknek..

4 hónap alatt 18 kg ment le.. majd már nem olyan figyeléssel még 3kg


Kalóriaszámlálás, nem éhezés.. egy onlinie csoporthoz csatlakoztam, edzek a program tulajdonosàval, aki nem csak az edzéssel, hanem étrendekkel, pszichológiai alapok oktatásával is foglalkozik.

Akinek nem megy autodidakta, annak segít a kalóriaszámlálás megtanulásában, vagy abban, hogy anélkül hogy megy.


De az alap a mindennapi mozgás ( nekem ez volt a legnehezebb)


Most karcsúbb vagyok, mint lánykoromban, a formam is jobb, mert a súly ugyanaz, de akkor nem, most pedig izmos is vagyok..

2021. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek sikerült le fogyni szépen. Aki nem fogyott le az magának új külsővel tetszett
2023. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!