Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes nők miért híznak meg...

A terhes nők miért híznak meg ennyire?

Figyelt kérdés

Én még nem szültem, szóval lehet buta kérdés kicsit... De az összes terhes nőnél látom, hogy nagyon meghízik a terhessége alatt. És most itt nem arra gondolok, hogy a hasa nagy lesz, mert az természetes, hiszen növekszik a baba benne. Hanem hogy pl az arcuk is teljesen kikerekedik, vastagabb lesz kezük, lábuk stb. Szóval az egész testük hízik, talán ezért is szednek fel több mint 10 kilót.

Mi az oka ennek? Mindenkinél így van?



2018. aug. 1. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez hülyeség

Én 11 kg-t híztam. Szültem egy 4kg-s babát. Szülés után 4 nappal a terhesség előtti súlyom volt. Szóval nem volt felesleg rajtam.

Szoptatas alatt 3 hónap alatt ledobtam még 10et.Most jobban nézek ki mint valaha

2018. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Normál esetet irok:

A szervezet vizet tartalékol a napi magzatvizcseréhez ill vészesetre is vizet halmoz fel. Normal esetben szülés után amikor kijön a nő a korházbol már csak kb 5 kg plusz van rajta mint terhesség elott


Szoval pl terhes lesz egy 50 kg-os nő

De már 70 kg amikor szülni megy

És 55 kg amikor elhagyja a korházat.pláne ha szoptat.

2018. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Olyan hormon változásokon megy keresztül egy nő teste, hogy azt el sem tudod képzelni! Plusz én az utolsó hetekben vizesedtem. 59kg-ról indultam, 71kg-al mentem szülni. Összesen 12kg-t híztam, szülés után 4. nap jöhettünk haza a kórházból, 2kg plusz volt rajtam akkor. Szoptatással 5kg-ot fogytam. Már nem szoptatok, így most vagyok a normál súlyomban, 58kg vagyok.
2018. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Az nem hízás, hanem vizesedés. Attól lesz olyan pufók az arc, vastag a boka, stb. Főleg a végére. Szülés után pár nappal nyoma sincs. :)
2018. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Első babánál 2 éve szó szerint zabáltam, 25 kilót “híztam”. 1 héttel szülés után 4 kiló volt rajtam, ami 5-6 hét alatt lement. Valószínüleg ahogy valaki írta korábban vizet raktározott a szervezetem. Most ismét kismama vagyok. Nem zabálok, normálisan eszem, de ennek ellenére 31hetesen 13 kiló van rajtam, ugyanaz a forgatókönyv lesz remélem, mint a kislányunknál. Szerintem ez alkat kérdése is, mint nálam is, nem feltétlenül tehet róla az ember.
2018. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Összesen 8 kg-ot híztam a terhességem alatt de szülés után ez mind lement, nem híztam egyáltalán. A terhességem végén sem voltam pufók a hasamat leszámítva, nem vizesedtem sehol.
2018. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Bizony az nem mindig igazi hízás. Az csak hormonok, és rengeteg vízfelhalmozás.

Vannak szerencsésebbek, de van akin jobban lászik.

Amúgy ez így normális.

2018. aug. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

31 hetes vagyok, első 13 hétben fogytam 6 kilót, pedig nem hánytam vagy voltam rosszul.

Azóta feljött 3-4kg, szóval kb -2kg járok.

Egyelőre nem vizesedem aminek örülök, de a java csak most jön.

Tényleg a boka és kezek puffadása víz szokott lenni, nem annyira hízás. Sajnos a hormonális változások miatt van. Na meg persze a baba, a magzatvíz, a méh (szülés előtt 6dkg, szüléskor 1kg súlyú) és a megnőtt izmok súlya.

2018. aug. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Van aki valóban elengedi magát, eszik, amit csak megkíván, sokszor összevissza, nem épp egészségesen.

Én pl. első babámnál annyira rosszul voltam az első 12 hétben hogy csak a sültkrumpli, fagyi meg hasonló borzalmakat tudtam enni.

A második terhességemnél meg feküdnöm kellett egy darabig mivel bevérzett valami.

Szóval car étel, sok étel , mozgáshiány is hozzájárul, de amellett sajnos alkat kérdése is a dolog, mert a vizesedés nagyon sok mindenkit utolér.

Az első gyerekemnél 18 kg plusszal mentem szülni, mire hazaértem, mind lement , mert annyi volt a víz rajtam.

A harmadik gyerekmnél pedig már mozoghattam (semmi panaszom nem volt szerencsére) nagyon odafigyeltem a kajára is, nem híztam annyit, de a vizesedés így is durva volt a végére, a szám kétszeres lett pl.

2018. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Én mikor várandós lettem voltam 50kg.. Sosem vizesedtem + szó szerint zabáltam ( napi két tábla csoki + nasi és társai jaaa és sok sok töltött káposzta 🙄😂😂,bennem se sok minden maradt meg ) Szülni 63 kg val mentem . Szülés után egy hónappal mértem magam (szoptatok ) akkor tartottam 51 kgnál.
2018. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!