Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen ciklus és PCO?

Rendszertelen ciklus és PCO?

Figyelt kérdés

Olyan "sorstársakat" keresek,akiknél a fenti problémák(pco,rendszertelen ciklus,stb) jelen vannak,de babát szeretnének.Jó lenne tapasztalatokat cserélni,kicsit kibeszélni a dolgokat és támogatni egymást.


Írjatok,ha hasonló "cipőben" jártok!


2010. szept. 6. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én esetleg bíztató szavakat tudok neked írni, hogy 13 hónap próbálkozás után, természetes úton estem teherbe, ugyanilyen problémával. Nemsokára 2 éves a fiunk.

Nálam semmit sem akart tenni az orvos, mondván hogy fiatal vagyok, és nem tud velem mit kezdeni, nálam sokkal idősebbek próbálkoznak babával és örüljek, hogy ilyen fiatalon kiderült a probléma :S Hát sokra mentem vele...... Aztán orvost váltottam, és a 2 vagy 3 vizsgálatra már terhesen érkeztem. Mindig el is mondom illetve le is írom, hogy én furcsán estem teherbe. Pont akkor mikor meg kellett volna jöjjön a menzim, gyakorlatilag azon a napon lettem terhes.

Sok sok kitartást, és remélem minden jól alakul mindenkinek aki ezzel a betegséggel küzd (sajnos nálam is még mindig fennáll, így mai napig okoz problémát)!

2010. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem olyannyira rendszertelen volt,h egy évben egyszer volt mensim,mióta csak 12 évesen elkezdtem menstruálni..+vékony a méhnykh.-m.1 évnyi hormonkezelés után ikreim születtek,most leszünk 1 évesek.A PCO-m megmaradt,szopi abbahagyása után 2 db normál ciklusom volt,május óta semmi.
2010. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is pozitív példával szolgálhatok, bár mi 6 évig vártunk a párommal a babónkra, de biztatásként annyit, hogy későn vették észre a betegségemet. Viszont az utolsó dokim írt fel Metformint és már az első hónapban babás lettem! A Met-et azóta is szedem, lassan fél éves lesz a kisfiunk.

Nekem is hol volt, hol nem volt mensesem, mint a mesében, peteérésem alig, szóval elég gáz volt.

Ja és tarts diétát, mint a cukorbetegségnél, nagyon sokat segít a PCO-s állapot javulásában.

Sok sikert nektek, jó dokit és mielőbbi babásodást! Drukkolok!

2010. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok!Olyan jó ezt olvasni,hogy nektek már megadatott,amire én még csak nagyon várok (remélem,hogy nem sokáig)!

Én június elején hagytam abba a fog.gátlót,utána való hónapban még megjött,de azóta semmi.Még vérvételre sem tudok addig menni.

Valami természetes kiegészítőt szedtetek (barátcserje,teák),vagy Aviva torna,stb.?


Gratulálok nektek a babákhoz!

2010. szept. 7. 08:08
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon rendszertelen a ciklusom, peteérésem egyáltalán nincs. június ota nem jott meg. én is arra várok, mivel csak utána tudok vérvételre menni. szedem a gynex cseppeket, de idáig még semmi hatása. egy éve probálkozunk. szedtem duphastont és clostylbegitet is, az se segített. :-( tanácstalan vagyok. én is az aviva tornát szeretném most kiprobálni, már sok jot hallotttam rola.
2010. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne várj arra h magától megjöjjön,hanem menj el orvoshoz,aki ad gyógyszert,amitől megjön.Általában Duphastont v Norcolutot szoktak adni,mindenképp sárgatest-hormont,melyet egy héten át kell szedni,majd amikor abbahagyod,akkor megjön,mivel ez megvonános vérzés.Ha én vártam volna mire megjön,még mindig malmoznék..
2010. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak, plusz még pajzsmirigy alul működésem. A menzeszem nagyon rendszertelen. Gyógyteákat próbálok inni, cickafark+palástfű, meg pre mens-et is szedek(barátcserje kivonat). Remélem nemsokára lesz hatása.
2010. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Rossz látni (olvasni),hogy ilyen sokan szenvednek hasonló problémáktól,de remélem,hogy itt azért öntünk egymásba egy kis lelket.Legalább is én rászorulok.Könnyebb úgy ha valaki megérti,hogy miről beszélek és át is érzi!

Bejelentkezem a dokimhoz és kérek egy kis gyógyszeres rásegítést a mensire.Ez nem fog bezavarni a 3.napi hormonvizsgálatnál?

2010. szept. 7. 20:19
 9/15 anonim ***** válasza:

szia, nálam tavaly szeptemberben derült ki a pco, az orvosom rögtön felírta a metformint,a vérvételemmel semmi gond nem volt,a ciklusaim 50-80 napig terjedtek, január óta szedem a barátcserje kapszulát, és úgy tűnik,h segít, ugyan sajnos baba még nincs, de szép 35 napos ciklusaim vannak.

hajrá, babásodjunk együtt! hány éves vagy? én 32:(

tm

2010. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

Pont a lényeges választ nem vetted figyelembe : nem csak reménykedhetsz, hanem megoldhatják a problémádat, csak ki kéne vizsgáltatnod magd. Ugyanis a PCO-nak oka van, amit meg lehet gyógyítani, és onnantól tényleg lesz esélyed babára. Szóval irány egy endokrinológus, terheléses cukor és inzulin mérés. A metformin rendbeteszi az anyagcserédet, rendeződik a peteérésed, cilkusod. Általában pár hónap szedés után spontán baba befigyel. Együttérzésért és lelki támogatásért fordultál hozzánk, de ugye nem baj, ha megoldást is kínálunk?

Mielőbbi babásodást kívánok!

2010. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!