Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vissza áll a rendszertelen...

Vissza áll a rendszertelen ciklus?

Figyelt kérdés
Cypromixet szedek. Az orvos azért írta fel ezt a fogamzásgátlót, hogy berendszereződjön a ciklusom. Ha abba akarom hagyni a teherbeesés miatt, akkor utánna vissza fog állni a rendszertelen menstruációra? Nagyon érdekelne a válaszotok.
2010. márc. 12. 02:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azért írta ezt fel az orvosom, mert magas volt a tesztoszteron szintem, de nemsokára én is abba fogom hagyni. Szerintem ez nem fogja egyértelműen rendszerezni a ciklusunkat, (nekem is szabálytalan volt - pco miatt), csak talán az első 2-3 hónapban nem lesz gond, nekem azt mondta, de örökre nem áll helyre. Persze ez nálad attól is függ, mi okozta a rendszertelenséget.
2010. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem fogja rendezni, sajnos. Egyik gyógyszer sem rendezi. Amíg szeded a gyógyszert, addig a bogyó fenntart egy mesterségesen rendszeres ciklust, aminek megörül az ember lánya, pedig csak a gyógyszer okozza. Aztán amikor abbahagyja a bogyót, és a petefészeknek kellene a ciklust fenntartania, akkor visszajön az alapprobléma, amit nem kezeltek, csak a bogyó elfedte. :-(


Elméletileg pár hónapos bogyószedés után KÖZVETLENÜL megnő a teherbeesés esélye. Tapasztalatot nem tudok mondani, évekkel ezelőtt szedtem csak, akkor is a bőröm miatt.


2004-06-09 20:17:00 Dr. Radványi Krisztina


Terhesség tervezése fogamzásgátló után


Naponta felmerülő kérdés, nem egyszerű a válasz. A következők a személyes véleményem, részben szakma

A petefészekben lévő petesejt éretlen alakjai már a lánymagzat méhen belüli életében kifejlődnek. A nemi érés megkezdődésekor /8-10! évesen/ kezdenek ismét fejlődni, hogy az első menstruáció előtt megérjen és kiszabaduljon az első és így tovább, amíg a klimax el nem jön. Minden hónapban több is kiválasztódik, de általában egy lesz a domináns, ez jut el az ovulációig, a többi elsorvad, vagy a következő ciklusban használódik fel. És ezek a következő ciklusban felhasználódókról lesz most szó. Ezek okozzák a fogamzásgátló szedési hibájából származó nem kívánt terhességeket, hiszen ott ülnek szemfülesen, lehetőségre várva és elég egy kis megingás a gátlásban, hogy felszabaduljanak és készre érjenek. Ez a nem szép tulajdonságuk. Most jöjjön, ami szép és hasznos.

Amikor több éves gyógyszer szedés után tervezetten jön a baba, a tankönyvek szerint 3 hónapig kell új éleetet élnünk, egészségesen és azátn jöhet a baba. Igen ám, de amikor a gyógyszer szedését abbahagyjuk, ezek az előbb említett félig megérett, várakozó petesejtek tovább érnek és van peteérés, néha több is. Ezért kb rendszeres a ciklus a gyógyszer abbahagyása után néhány hónapig. Kb mire letelik az előírt 3 hónap, addigra ezek elfogynak és elkezdődik a vérzészavar, hiszen a petefészek nem tért magához az új tüszők érlelésében. Tehát ekkor kezdve a baba programot jön a kudarc élménye.Természetesen van gyógyszer, pl Diane35, ami nem "csak" egyszerű hormont tartalmaz, ez után megfontolandó a szünet. De mivel ha tabletta /bármelyik/ mellett esik teherbe valaki, akkor sem ok a terhesség megszakítására, legalábbis nem orvosi indikáció /tehát védőnő, csekk, csak 12. hétig/, ezért gondolom, nem hiba utána próbálkozni, a sikeresebb időszakban, tehát a három hónapon belül. Vagy kivárni, de akkor nagy türelemmel, mert lehet, hogy csak fél-egy év múlva lesz pozitiv a teszt.

2010. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez engem is nagyon érdekelne!

Most szombattól nem fogom bevenni a bogyót. 6 évig szedtem, de most már én is elérkezettnek látom az időt a babára. Sajnos előtte össze-vissza volt a ciklusom- volt, hogy 45 napos is volt, de lényegében sok nap eltérés volt egy-egy között. Most egy természetgyógyász ajánlotta a gynex cseppet (6000Ft)- ez egy olyan 3 hónapos kúra, ami (állítólag) garantáltan beállítja a ciklust. Meg hogy 100szor jobb, mint bármi más, pl a barátcserjére azt mondta a gyógynövényes, hogy szinte semmit sem ér..

2010. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 45 napos ciklusaim voltak elég rendszertelenül, ami a fogamzásgátló (másik fajta) abbahagyása után rögtön az első alkalommal újra így jelentkezett. Meg is ijedtem,hogy lehet,nehéz lesz így teherbe esnem,de szerencsére mégis sikerült,ráadásul elég hamar (lekopogom) orvosi beavatkozás nélkül és én sem tettem semmit akkor érte,semmilyen teát és egyéb természetes "segédanyagot" nem szedtem,csak terhesvitamint,nem tudom biztosan,hogy annak van e a fogamzásra bármilyen jótékony hatása,bár egyszer mintha hallottam volna valami ilyesmiről!

Egyébként régebben volt olyan tapasztalatom is,hogy a fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónap erejéig nagyon szépen beállt,de akkor csak pár hónapig szedtem,jelen esetben meg 2,5-3 évig! Szóval minden megtörténhet! Sok sikert kívánok!

2013. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!