Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes lenne-e hormonvizsgála...

Érdemes lenne-e hormonvizsgálatra mennem?

Figyelt kérdés

December végén lesz fél éve, hogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését kb 16 év után. Azóta volt 26, 28, 40, 31, 31 napos ciklusom, és a mostani is 31 lesz, ha megjön (remélem nem fog). LH tesztet is használtam többször is, szépen adott is pozitívat, amikor számolta az app, plusz érzem is, hogy megtörtént a tüszőrepedés (feszít 2-3 napig az alhasam, majd pozitív lh teszt utáni napon mikor felkelek, teljesen elmúlt a feszítő érzés). Augusztusban voltam nőgyógyászati vizsgálaton, mindent rendben találtak, csak akkor még igen vékony volt a méhnyálkahàrtyám, ami szerintem rendeződött azóta, mert már van vérzésem, nem csak barnázok mint gyógyszer utolsó éveiben, meg kb 3 ciklusban utána.

Szerintetek érdemes mégis csináltatni hormon vizsgálatot, vagy felesleges?


2021. dec. 21. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert a tüszőrepedés az pozitív lh teszt után következik be (vagy nem), de nem előtte.

Amúgy szerintem még adj időt a szervezetednek a rendeződésre. 16 év nagyon hosszú idő, lehet nem 3-4 hónap lesz mire visszaáll. Mondjuk én nem gondolnám ezt olyan nagyon össze-visszának, a 40 nap az kiugró, de többi teljesen belefér.

Én azt mondom, hogy még adjatok ennek 5-6 hónapot, utána javasolnám a kivizsgálást.

Mielőbbi pozitív tesztet kívánok!

2021. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet akkor picit értelmetlenül írtam: pozitív lett az LH teszt pl szombaton, akkor még feszített is az alhasam, de vasárnap már úgy ébredtem, hogy semmi ilyesmit nem éreztem, teljesen nyugi volt odabent. Aznap már negatív lett a teszt. Ebből gondolom, hogy vasárnap hajnalban lehetett a repedés.
2021. dec. 21. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire biztos vagy a peteérésben és tüszőrepedésben valamint jókor is vagytok együtt én kérnék már most időpontot. Ha minden rendben van, akkor 6 hónap alatt sikerülnie kellene. Ha esetleg a 7.-8.-ik hónapban pozi lesz a teszt, max lemondod. Sajnos úgysem kapsz túl közeli időpontot.
2021. dec. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Július-augusztusban jókor voltunk együtt, de mint augusztus közepén kiderült a vizsgálat során, a ciklus 23-adik napján 4 mm volt a méhnyálkahártyám, szóval kb esélytelen lett volna, hogy megtapadjon, ha meg is termékenyült. Aztán szeptember, októberben betegség miatt nem a jó időben voltunk, majd novemberben ovu napján. Most ovu előtt 1-2 nappal, úgyhogy meglátjuk.

Ha megyek, akkor is maszekba, mert jóval hamarabb adnak időpontot. Eddig nem foglalkozott vele az orvos, azt mondta hogy fél évig simán tarthat amíg visszaállnak a hormonok, vizsgálatot max csak utána. Túlsúlyos nem vagyok.

2021. dec. 22. 08:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaaaaa, így mindjárt más. Konkrétan mit vársz lényegében egy próbálkozásból?
2021. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyilván tisztában vagyok vele, hogyha minden rendben van mindenkivel, akkor is a legjobb időzítés mellett is csak 20% esély van kb a babára.

Inkább az a kérdés, hogyha úgy tűnik, hogy visszaállt minden normálisan, akkor is érdemes-e vérvételre menni, és hormonvizsgálatot csináltatni, vagy felesleges. Nehezen bírom a vérvételt.

2021. dec. 22. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat ennyi alapjan felesleges.
2021. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!