Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett mekkora a...

Szoptatás mellett mekkora a teherbeesés esélye?

Figyelt kérdés

7 hete szültem, császárral. Szoptatok, de csak 5-6x eszik a babám, az éjjelt pedig átalussza; így visszajött már a ciklusom.

Fogamzásgátlót nem kértem. Mekkora eséllyel lehetek így terhes?


2022. jan. 3. 01:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanakkora esély van terhessére. Ha nem védekeztek, lehetsz terhes. A szoptatás nem védekezési mód, bárhányszor is szoptatsz. (Van, akinek nehezíti a dolgot, de nem lehetetleníti!)

Főleg, ahogy olvasom, a ciklusod is visszajött.


Ha máshogy védekeztek, akkor 99%, hogy nem leszel terhes. Ha sehogy, akkor már van esély rá.

2022. jan. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás tulajdonképpen nem véd semmitől, főleg akkor, ha már ciklusod és ezzel együtt valószínűleg peteérésed is van.
2022. jan. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk így fogant meg a második (a nagy éjjel aludt, nappal 6-7x szopott, 4 hónapos volt). Mi így terveztük, ha ti nem, akkor védekezzetek.
2022. jan. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmnek így lett két gyereke ugyanazon a naptári éven belül...
2022. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hármas ikrek után a nőgyógyász apuka azt mondta anyának nem lehet terhes amíg szoptat, hát 1.5 év múlva jött az öcsi.
2022. jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Ja, nekem a 6 hetes kontrollon mondta a doki, hogy ha nem telik el két szopi között 4 óra, akkor nem lehetek terhes. Visszakérdeztem, hogy ha mégis?


Azt mondta, hogy akkor megszüli. 🤣. Felnevelni mondjuk nem akarta S így inkább írt fogamzásgátlót 😅

2022. jan. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem 16 hónapos volt a babám mikor teherbe estem újból. Már csak éjjel szopizott, de gyakran ebred este. 2. hónapban pozit teszteltem. kb 6. hónapban jött vissza a mensim, és szabájos lett rögtön.
2022. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Hogy pont te mekkora eséllyel, azt nem tudhatod, és mi sem. Ha nem jött volna még meg, akkor is van esélye, így meg még nagyobb. De van, aki meg hiába próbálkozik, nem jön össze, amíg el nem hagyja a szoptatást. Mindenesetre gondolom, császár után csak nem akarsz ilyen hamar újra teherbe esni, úgyhogy bárhogy is, de védekezzetek ugyanúgy, mintha nem szoptatnál. (Egyébként olyan is van, hogy az első menzesz megjön, utána meg mégsem. Nálam az egyik gyereknél legalábbis a 8 héten szerintem az volt, de legközelebb csak másfél év múlva jelentkezett újra.)
2022. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-8 szoptatás mellett, menstruàció nélkül (tervezetten) terhes lettem az első éles hónapban..
2022. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van peteérésed, tehát gond nélkül teherbe eshetsz.
2022. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!