Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kevés menszesz,és kevés ondó...

Kevés menszesz,és kevés ondó 30 évesen?

Figyelt kérdés
33 évesek vagyunk ilyen tünetekkel talán egy éve,( eddig nem volt annyira feltünő) menszesz pontos,rendszeres de alig van.kb fél napos. Ondó alig van. Milyen vitaminok és sportok segítettek nektek? Milyen vizsgálatokra fognak küldeni? 7 éves a lányom még egy gyereket tervezünk. Így el fogok vetélni? 35 vagy 37 évesen küldenek genetikai vizsgálatra? Érdemes vagy felesleges a nifty teszt ha jó a 12.heti eredmény? És mennyibe kerül az mostanában? Igaz,hogy nem kaphatok 3.oltást ha gyereket tervezünk? Terhesekre veszélyesebb a kovid? Belehalhatok? Gyors pulzusom van ,és télen is gyakran nyitok ablakot.vékony vagyok,de edzetlen.érdemes felvennem az oltást terhesen? Tényleg szájmaszkban kell szülni? Köszönöm a tapasztalatokat.
2022. jan. 25. 04:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha te 33 évesen alig menstruálsz, a párodnak pedig alig van ondója, akkor ott azért lehetnek gondok... Vizsgálatra csak akkor küldenek, ha már egy éve próbálkoztok, és nem jön a baba. Második gyereknél pláne nem veszik annyira katasztrófának.

Miért vetélnél el? Nem is értem, ez honnan jött...

Igen, küldhetnek genetikai vizsgálatra. De 20 évesen is mehet az ember, ha nem akar beteg babát.

Hogy érdemes-e a Nifty, arról órákig lehetne beszélgetni. A 12. heti eredmény sajnos semmire sem garancia. Személy szerint a chorionboholy-biopsziát vagy az amniocentézist választanám inkább - ha a beteg baba megtartása nem opció.

A Nifty árát kiguglizni azért nem akkora tudomány, ezt hadd ne csináljam már meg helyetted...

A covidba nemterhesen is belehalhatsz, meg terhesen is túlélheted, dönts a belátásod szerint.

Tök jó, hogy télen is szellőztetsz, gratulálok, jár a keksz.

2022. jan. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Én 32 évesen alig menstruáltam. (3 napig tartott valami maszatolás és kb másnak ennyi vér 2-3 óra alatt távozik) Elmentem nőgyógyászhoz aki azt mondta, hogy örüljek neki, nem a vérzés mennyiségétől függ a peteérés, terhességhez meg az kell. Első aktív hónapban terhes lettem, azóta meg is szültem. Ez önmagában nem gond.

Férjednek kellene először elmenni kivizsgálásra egy andrológushoz, feltéve ha tényleg kevés nem csak te/ti gondoljátok.

2022. jan. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) ugy értettem ha netán hormonális bajom van ( endokrinológia,vércukor stb)nagyobb- e az esély vetélésre? Ugy értettem ha télen is gyakran kell levegő nekem,akkor jobban fogok fulladni a covidtól? És gyors pulzussal. A kérdésem az volt,hogy mikortól van genetikai vizsgálat terhesen? 35 vagy 37 éves kortól? Az elsőnek magyarázom. ( nem tudtam,hogy ennyire értetlen és frusztrált). Endolrinológus,hormonpanel meg andrológus ami nekünk kell sztem ,csak még tapasztalatot akartam. Másodiknak köszönöm kicsit megnyugottam :)
2022. jan. 25. 05:51
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Gyors pulzus lehet hormonális probléma tünete.

Nem ártana egy endokrinologiai és egy kardiológiai vizsgálat.


De hogy megvigasztaljalak , a kardiológiai szakrendelő tele van

30as hasonló problémájuk beteggel, akiknél semmi szervi okot nem találnak.


A legszomj azért figyelmeztető jel... és nem a legjobb


Covid oltás szülés után javasolt, terhesen nem


A vérzés mennyisége igenis kapcsolatban van a terhesseggel. Ha 1 napig csak maszatolsz ott valószínű nincs a beagyazódashoz elég vastagságú mehnyalkahartya vagy, nem tud leválni és el van öregedve.


Nifty sem 100% , kombinált teszt csak kockazatbecsles. Ezt 2023ban meg is fogják szüntetni,mint az AFP vizsgálatot.


Ha nem akarsz beteg gyereket akkor CVS vagy AMC


De előbb rakasd helyre magad, mert egészségügyileg valószínűleg nem vagy alkalmas kihordani egy terhesseget ezekkel a tünetekkel


A kevés ondó nem egyenlő a kevés spermiummal

2022. jan. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Négyes vagyok

Természetesen a harmadik oltasra gondoltam


Genetikai tanácsadóba 37 éven felül küld a nőgyógyász vagy ha indokolt(van terhelő előzmény, vagy genetikai illetve fejlődési rendellenesség a családban. Ezekről a genetikus papirt fog kérni)

2022. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

1. vagyok.

Kösz b+, hogy leéretlenezel meg frusztráltazol, miközben a probléma fő forrása, hogy képtelen voltál elsőre rendesen, érthetően megfogalmazni a kérdéseidet... Tudom, tudom, túl sokat várok el. Megint egy olyan kérdező, aki szerint mindenki hülye, csak ő helikopter.

Bocs, hogy segíteni próbáltam.

Kérlek, sose segíts fogalmazást írni a 7 évesednek.

2022. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

E-vitamint javasolják, ha vékony a méhnyálkahártya, annak hiánya is okozhatja. De lehet persze hormonális oka, pl. ha nagyon rövid a ciklus, nincs ideje felépülni. De a hormonális okok is legtöbbször visszavezethetők a táplálkozásra. Pl. ha nagyon keveset eszel vagy nagyon egyoldalúan. Mozgás is persze számít. És általában ilyenkor jóval kevesebb eséllyel tud megtapadni az embrió, bár van, akinek így is sikerülhet.

Menj a háziorvoshoz, kérj egy általános vérképet, legyen benne TSH (pajzsmirigy) és cukor. És menj el nőgyógyászhoz, évente egy rákszűrés úgyis illik és biztonságosabb, mint terhesen. Ahogy oltatni is. És ez mind ingyen van.

2022. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként ha fogysz, pedig nem mozogsz és eszel elég rendesen, és sokszor meleged van és szívdobogásod (magas vérnyomás), nehézlégzés, az mind lehet pajzsmirigy túlműködés tünete. Ahogy a kevés menzesz is. Hozzá társulhat az internet szerint ingerlékenység, alvászavar, töredező haj. De nem vagyok orvos.
2022. jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem van extrasystolem ,és a pulzusom is magas(110)

A vernyomasom viszont rendben van 110/65 átlagosan


Szóval a szívdobogás és a magasvérnyomás nem ugyanaz

2022. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Arra értettem, hogy ha pajzsmirigy, az tipikusan magasvérnyomás, aminek a tünete lehet, hogy szívdobogás+melege van. De tényleg nem vagyok orvos :)
2022. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!