Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet korai kérdés, de lehetek...

Lehet korai kérdés, de lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve próbálkozunk férjemmel, de sajnos nem sikerült eddig teherbe esnem. Nyáron voltam orvosnál, mert mindig rendszertelen volt a menstruációm. Többszöri vizsgálat után sem tudott nagyon mit mondani. Akkor írt fel norculut gyógyszert, beszedése után kb 3-4 nappal meg is jött a mensim és utána pár hónapig volt is rendszeresen. Utoljára november 23-án jött meg menstruációm. Most január elején elmentem egy másik orvoshoz. Pcos-ra gyanakodott. Voltam vérvételen, vércukor és inzulinrezisztenciát nézett. Szerencsére minden rendben volt az eredményekkel. Ez az orvos is felírta a norculut-ot, amit be is szedtem. Viszont ma két hete, hogy beszedtem az utolsó tablettát. Azóta nem jött meg. Január elejétől D vitamint is szedek az orvos javaslatára. Lassan egy hete viszont szinte folyamatosan éhes vagyok, ami rám sose volt jellemző. Melleim nagyobbak és érzékenyebbek lettek. Olykor fájt kicsit lent a hasam, amitől azt hittem, hogy meg fog jönni, de eddig még nem. 2-3 napja pedig hányingerem is van reggelente, meg többször evés után is. Gynositol étrend kiegészítőt is iszom az orvos javaslatára.

2022. jan. 31. 06:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Teszt?
2022. jan. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt valóban előbb egy tesztre volna szükség, ha pedig negatív, akkor vissza kellene menni a dokihoz.
2022. jan. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nincs itthon teszt, csak holnap fogok tudni venni. Emiatt nem csináltam még tesztet.
2022. jan. 31. 06:34
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát nem is azt írtuk, hogy na most rögtön tessék tesztelni :) Hanem arra utaltunk, hogy ha eltelt már az utolsó aktustól számítva elég idő, akkor egy teszt tud választ adni arra, hogy esetleg fennáll-e a terhesség, amire a "tünetekből" következtetsz.

Ha viszont negatív, akkor vissza kell menni az orvoshoz, hogy a gyógyszeres terápia nem jött be.

2022. jan. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mindenképpen vissza kell mennem az orvoshoz. Azt mondta, hogy ha megjön rendszeresen a menstruációm, akkor nyáron menjek vissza hozzá. Ha pedig nem jön meg vagy csak nagyon rendszertelenül, akkor március-április környékén. Először újra felírják ezt a gyógyszert és utána 12-14. napra ad időpontot, hogy ultrahanggal megvizsgálja, van-e tüszőérés.


Köszönöm a normál hangnemű válaszaitokat :)


További szép napot nektek!

2022. jan. 31. 06:52
 6/16 anonim ***** válasza:
Ehhez az orvoshoz ne menj vissza, fogalma sincs mit csinál. Meddőségi intézetet ajánlok, ott normálisan kivizsgálnak.
2022. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Mikor menstruáltál utoljára?

A gyógyszer, amit beszedtél nem volt hatásos?

2022. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A kérdés alatt is leírtam, november 23-án jött meg utoljára. Január elején voltam az orvosnál. Magánrendelés volt, úgy tűnt, hogy ért hozzá. Tavaly nyáron a kórházban voltam nőgyógyásznál, de többet oda nem megyek. Szülészet csak 30 km-re van, itt csak szakrendelés. A kórházban dolgozó orvos, igaz már nagyon idős, de akkor sem értem, hogy miért, de fogamzásgátlót írt fel. Pedig tisztán elmondtam, hogy gyermeket szeretnénk. Mivel korábban 3-4 évig szedtem fogamzásgátlót, így biztos vagyok benne, hogy az nem állítja be a menstruációt. (Mindezt kb 5-6 vizsgálat után.)


Most a norculut gyógyszer beszedése után nem jött meg. Tavaly nyáron ugyanez a gyógyszer hatásos volt. Emiatt és a többi furcsa érzés miatt merült fel bennem, hogy hátha sikerült... Ha nem, akkor viszont nagyon nem értem, hogy ezek a fent kifejtett dolgok mitől vannak.

2022. febr. 1. 05:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Na mit mutatott a teszt?
2022. febr. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma veszünk tesztet. Este vagy holnap tudom megírni. Nem éltük bele magunkat, jobb a pozitív csalódás. Azért nagyon boldogok lennénk férjemmel, ha tényleg lenne egy pocaklakó baba :)
2022. febr. 1. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!