Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késő peteérés esetében mikor...

Késő peteérés esetében mikor vált egyértelművé?

Figyelt kérdés

Az önzetlen, jóakaró válaszadókban bízva nem fogom bizonygatni, hogy fél éve mennyire várunk a kisbabára.

A tények tehát és a kérdés tehát:

Orvos által bizonyítva későn, a ciklus 19-20. napjan volt peteérésem. Néhány hónappal ezelőtt elkezdtem szedni a terhesvitamint, ami az addig 30-31 napos ciklusomat lerövidítette 25-26 napossá.

Az ovuláció előtt két majd egy napon kihagyva, az ovuláció napján voltunk együtt a párommal. Ebben a hónapban azonban különböző okok miatt megszakítottam a vitamin szedését úgy 2 hétre. Jelenleg a DPO 12. napján (a ciklus 31.napján) tartok, nem jött meg a menzeszem és/de negatívat tesztelek. Volt már valaki úgy, hogy hasonló cipőben mégis baba lett a dologból?

Igen, tudom, sok az ilyen kérdés és idővel úgyis kiderül, de ilyen esetekben az izgalom a tetőfokára hág!

26/n



2022. febr. 15. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha mèg csak a 12. Dpo-n vagy mèg nem kèsik a menszeszed, majd csak 2 nap múlva esedèkes.

Ha pèntekig nem jön meg, akkor tesztelj újra.

2022. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

A vitamin biztosan nem befolyásolja a ciklusod, ahhoz ugyanis hormonális változásokra van szükség. Azokat viszont a próbálkozás beindíthatta.

Tehát az, hogy mióta szedsz vitamint, meg hogy 2 hétre abbahagytad, a teherbeesés szempontjából kicsit sem releváns.

2022. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1: de, lehet valakinek 12 napos luteális fázisa, azaz lehet ma a menzesz napja. az ovutól 12-16 nap a menzesz, ami átlag 14 nap... nekem pl 13 napos a luteális fázisom általában. ettől függetlenül tényleg lehet korai a teszt, és pár nap múlva ismételni kell ha nem jön meg.

kérdező, az ovu biztos? hőgörbézel vagy ovutesztelsz?

2022. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 35-36 naposak voltak kb a ciklusaim. Peteérés a 21-22. napon volt, a luteális fázisom 14 nap. A tesztem csak 13-14. dpon lett pozitív. Szülés után 40 napos lett a ciklusom, 26. napon peteérés és ugyan úgy 14 nap a liteális fázis. A 12. dpon a 10-es teszt extra halvány volt. 14. dpon mutatta már rendesen.

Várjál még pár napot a teszteléssel.

2022. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3.

Decemberig szimplán, nem rágörcsölősen az egyiket sem csináltam. Úgy gondoltam az első pár hónap legyen a természetre bízva, hátha vagyunk ekkora mázlisták. A decemberi hónapban ovu teszteltem már a ciklus 9. napjától. Talán kicsit meg is ijedtem, mikor még a 16. napon is negatívat jelzett a teszt. Februárban a ciklusom 18. napján mentem rutin ellenőrzésre a nőgyógyászomhoz, ő mondta, hogy peteérésem van, a kövi napon várható az ovuláció, úgyhogy ez ideális idő a próbálkozásra :)

2022. febr. 15. 10:26
 6/15 A kérdező kommentje:

2.

Elsőre én sem gondoltam volna, de amikor elkezdtem szedni és lerövidült a ciklusom, kénytelen voltam utánanéi, hogy van-e összefüggés és bizony:

“Nagyon sok nőnél jelentkezik az a tünet, hogy egy viszonylag rendszeres ciklus felborul, amikor elkezd egy igazán jó várandósvitamint szedni. Ennek oka, hogy az addig fennálló ciklus nem volt optimális, ám a test csak ennek fenntartására rendelkezett elegendő tápanyaggal, amit a raktárakat elkezdjük feltölteni, a ciklus is rendeződik, mely első lépésben ingadozással jár, ám később beáll az szervezet számára optimális hosszra, így pedig a benne lezajló folyamatok is tökéletesebben mennek végbe.“

2022. febr. 15. 10:33
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
6. Igen, mert ezek szerint komoly vitaminhiányokkal rendelkeztél. De normál esetben olyan embernél, aki egyébként odafigyel magára, nem "borítja fel" a ciklust...
2022. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12 dpon ha a predictor vagy fecelle teszt negatív akkor már ne nagyon reménykedj, majd a kövihónapban
2022. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Egy biztos. A luteális hossza állandó. Amennyivel később volt peteérés annyival később jön a mensi is. Tehát még nem késik.


12.dpo-n, a facelle és a predi is mutatja a terhességet. Ez kb 95%ban így van. De 13.dpo-n már 100%.

2022. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

5: attól hogy a doki látta az érett petét, még nem jelenti azt, hogy másnap meg is történt a kiszabadulás.szoval annyira nem fix az az ovu :) és attól hogy van peteérés, még nem feltétlenül következik be az ovu sem

nem azt mondom hogy nem volt igaza a dokinak, de ez akkor lett volna biztos, ha utána is megnézi hogy tényleg megtörtént e

2022. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!