Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki, hogy élte meg? 43 évesen...

Ki, hogy élte meg? 43 évesen (v több) első, nem tervezett (mondhatni meglepetés) terhesség? Megtartotta vagy nem? Tapasztalatok érdekelnének!

Figyelt kérdés

Jò pàr évig pròbàlkoztunk a babàval, nem görcsösen, csak ùgy hogyha jön jön, ha nem, ez van. 40éves korom körül mondtam, hogy o.k, téma lezàrva. Lassan amùgyis elkezdtem a klimax ùtjàra lépni: éjjeli izzadàs hegyek, menstruàciò ugyan volt (ha nem is tűpontos) de minimàlis vérzéssel màr. Ez így megyegetett 2-3évig, mígnem 1-2hét brutàl hasfàjàs, mintha meg akarna jönni. Aztàn mégsem... Késik, késik volt màr ilyen... Teszt készítés azért, erre pozitív! Meglepett az én helyzetemben, egyszer voltunk nem tùl biztonsàgosan együtt, de nem is termékeny időben.


Érdekelne azok tapasztalata aki jàrt így. Azoké akik megtartottàk és azoké is, akik végül nem tartottàk meg.


Nem tanàcsok kellenek, csak érdekel, ki hogy...



#Első terhesség 40+
2022. febr. 25. 09:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
43,44 éves nők szültek nálam tök egészséges babákat. A terhességük is probléma mentes volt. ☺️
2022. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! 😊

Te mennyi idős voltál, mikor teherbe estél?


Kedves 11-es! 😊

Érdemes a döntésem előtt trombòzis veszélyét kivizsgàltatni? Esetleg egyebet? Ilyesmit nem csináltattam, hisz, mint írtam pár éve már nem számoltam ilyesmivel.😊😉

De félek tőle, családban volt (ez is) meg már most csupa lila ér a lábam... (Genetika, munka s gondolom, a pöfögés sem tett jòt🙄😛)

2022. febr. 26. 12:48
 13/21 anonim ***** válasza:
Persze, mindenre érdemes figyelni. De egy lelki ismeretes nőgyógyásszal nem lesz gond.
2022. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Magad is kivizsgáltathatod, van-e trombózishajlamod. Pl.:

[link] (ez az olcsóbb, gyakoribb)

[link] (ez meg az alaposabb)

Mindenesetre biztos érdemes rá figyelned, hogy legyen minimum napi 40 perc kilépősebb séta, soha ne lógasd a lábad, hanem vagy rakd fel üléshez vagy ha állsz, sokszor állj lábujjhegyre, és igyál legalább 2 litert. A meglévő visszerek sajnos általában rosszabbak lesznek, pláne, ha majd nagy pocakod lesz kánikulában. Úgyhogy nem át majd beszerezni egy pár "szexi" gumiharisnyát se sajnos (a legkellemesebb viselet 40 fokban :D). Alaposabban egyébként angiológushoz vagy haematológushoz utal tovább a nőgyógyász, ők is ilyen vérvételre fognak küldeni. De lehet, hogy maga a visszér is elég lesz ahhoz, hogy vérhigítót kelljen majd szurkálnod - mint nagyon sokaknak (én is így csináltam végig még egy terhességet az előzővel szerzett trombózis után).

2022. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

14-es😊

Jujj, hàt épp ezekért izgulok. Külföldön élek, de màr épp kinéztem ezeket a vizsgàlatokat a synlabnàl.😃Csak kb 2 hét mire haza juthatok. Itt, Németoorszàgban ezekre még kb annyit reagàltak, h szülhetek... Hétfőn készülök ràkérdezni, megcsinàljàk-e ezeket a vizsiket nekem, hisz addig nem tudok felelősségteljes döntést hozni.

Sexi harisnya tuti kell, magam szoktam vezetgetni 7-900km- eket... Meg kénytelen lennék több szünetre is...

Az első 7-9hétben is kell a harisnya ha pl haza gurulnék??

2022. febr. 26. 16:35
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem ezen ne múljon. Sajnos nem csak a nagy pocak (vagyis inkább a keringtetnivaló vértöbblet), hanem már maga a hormonális változás is hajlamosít trombózisra (ahogy simán menzesz előtt is sokan vizesednek). Nekem anno a császártól lett, mert akkor még nem adtak automatikusan vérhigítót utána. A másodiknál meg azt mondták, akkor szúrjam mág a 9. héttől (vagyis amikor sikerült beszerezni). Pedig nincs is hajlamom, meg visszerem se volt - addig, utána ha egyszer van, már szerzett hajlamnak számít, mert a vénabillentyűk károsodnak. Más veszélyességű egyébként egy felületi trombózis, mint egy mélyvénás, ami nem is látszik, csak hogy megdagadt az egyik lábad... Volt nagy ijedtség, no de akkoriban jól kikupálódtam a témából. És másodszorra meg nem volt semmi gond, védett a gyógyszer.
2022. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is trombózisveszéllyel voltam várandós, Clexan injekciót adtam be magamnak naponta, nem volt semmi gond, egészséges, szép gyermekem lett, már 3 éves. 41 évesen szültem.
2022. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Megtartottuk életünk legjobb döntése volt ugyan harmadik lett két nagyobb után.

Teljesen egészséges.

2022. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Megtartottam. 😊 Voltam nipt teszten, vérvételen, minden o.k, nem down kóros, semmi egyéb sem. Kislány lesz. Dagad a hasam és én is. 😄 Elég hamar "terhes formàt" öltöttem. 😃 A lábaimon még több pókhálós ér lett, de egyéb gond nincs jelenleg. Nem mondták hogy szùrjam magam vagy ilyesmi. Szinte a kezdetektől fáj a farokcsont rész, derekam, néha mozdulni sem tudok tőle. De még melózok. Sokat puffadok. Ezek vannak.

Most vagyok 17+1.

Meglàtjuk hogyan megy tovább. 😊

2022. máj. 21. 10:49
 20/21 anonim ***** válasza:
De jo! Hogy vagy azota?
2022. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!