Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig lehet egy nőnek esélye...

Meddig lehet egy nőnek esélye arra, hogy kisbabája szülessen, hány éves koráig? Tudom, hogy amíg van peteérése, de mégis meddig reménykedhet, hosszú küzdelemmel a háta mögött, hogy spontán, vagy sokadik lombik után babája szülessen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 19:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A férjem féltestvére akkor született, amikor az anyukája 42 lett. Hosszú kesereves próbálkozások után, spontán terhesség. Azt hitte, hogy klimax. A lány most kezdte az egyetemet. Nem szabad feladni!
2010. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%
40 évesen még az a határ amikor simán belefér, hiszen akkor még fiatal vagy, ne keseredj el!! Anyának lenni nemcsak huszonévesen lehet, sőt 40 körül már több a türelmed, a tapasztalatod, szóval sok olyan előnye is van amit sok huszonéves anya nem mondhat el. (nem akarok általánosítani, én 25 évesen lettem terhes és most 8 hetes a kisfiam)
2010. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

Pont hogy egy 40 évesnek nincs már türelme és energiája sem megfelelő fizikuma egy gyermek felnevelésére. Legalábbis első gyermeknél elég veszélyes.

De tényleg nem szabad föladni, mert annál nagyobb öröm nincs mint ennyi idő várakozás után a kezedben tartani azt a csöppséget.

2010. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Az én egyik legjobb barátnöm nagy lánya 17éves a fia 15 és a legkisebb lánya most 6és fél éves...a harmadik gyeremeket 40évesen szülte két nappal a saját 40. szülinapja után...Ök úgy voltak a férjével hogy leteszi egy évre a tabit és ha összejön a baba akkor összejön, ha nem az se tragédia...és összejött, teljesen egészséges kislány...

Az hogy kinek mennyi türelme van egy gyerekhez szerintem nem korfüggö.Ismerek sajnos olyan fiatal nöt aki 19évesen szült és veri a csöpp gyermekét - a gyámhatóság meg elnézi neki- mert nincs türelme hozzá..


Az én 47éves barátnöm pedig hihetletlen hogy három gyerek mellett, sportolni jár, egy egyesület vezetöségébe van benne, dolgozik, háztartást vezet..és..és..és...hihetetlen sok energiája van, egy huszon éves is megirigyelné!


Kívánom neked hogy, mielöbb anya lehess és nagyon boldog legyél a gyermekeddel.

2010. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom..nekem anyukámnak és anyósomnak is több türelme van mint nekem vagy férjemnek :)))) Imádjuk a fiunkat, de ők valahogy képesek akár 2 órán át folyamatosan hallgatni a bőgő babát és közben mosolyogni és ringatni és motyogni hozzá. Énszégyenszemre volt hogy a tehetetlenségtől elsírtam magam. Férjem 10 perc ringatás után átadja hogy nem bírja elaltatni, mit csináljon? :)


Egyszerűen a kor előrehaladtával a legtöbb ember kiegyensúlyozottabb, bölcsebb, nyugodtabb lesz.

2010. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
19 évesen nincs türelme a gyerekhez. Ez is aranyos példa :) De a 19 éves is még gyerek a babavállaláshoz. Csak nagyon kevesen képesek ilyen fiatalon normálisan felnevelni egy gyereket és ugyanez a helyzet a 40 évessel is. Másik véglet. Van aki képes rá és többedik gyereknél nem is nehéz, mert van tapasztalatod, tudod mire vállalkozol, de első gyereknél... Még megszülni sincs erejük rendesen, nemhogy rohangálni utána, folyamatosan foglalkozni vele, éjszakánként felkelni hozzá stb stb stb. Egyszerűen fizikálisan nem bírják.
2010. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy kor függő lenne, hogy elbírod-e viselni a gyereket. Én 20 évesen napi 80-10 órákban hallgatom 40-45 újszülött sírását és nem zavar. Én is motyogok és gügyögök nekik és kivétel nélkül mindet fölveszem és addig ringatom míg meg nem nyugszik. :)

Csak megszülni és felnevelni egy gyereket teljesen más dolog, mint néha mikor nagy ritkán látod (vagy naponta akár, de akkorsem a te "terhed") az unokád akkor kedvesnek és türelmesnek lenni vele.

2010. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
mindkét eset közel áll hozzám... 19 évesen szültem a lányomat, 21 évesen már a kisfiamat. szeretettel, türelemmel, esetenként nem könnyű körülmények között neveltük fel őket. most 39 múltam a gyerekeink felnőttek és szeretnénk még kisbabát. a télen elvetéltem, azóta is próbálkozunk, néha nehezen viselem, hogy megint nem jött össze, de nem adjuk fel. neked sem szabad feladni! szorítok nektek, aztán majd valamikor találkozunk a 40 feletti anyukák fórumon :)
2010. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

Mindig vannak kivételek, 19 és 40 évesek között is van aki ezerszer jobb anya lenne sok kortársánál, ez tény.

De aki a 40 évesek fizikumáról írt, hát szerintem azért egy 40 éves még nem öregnéne hogy a fizikumával BÁRMI baj legyen......sőt azt mondják 40-es korban van az emberek életének virága, amikor a legtöbb dologra képesek. Nem mondom hogy mindenkinél így van, de ahány 40 körülit ismerek, senkinek nincs semmi baja a fizikumával..azért egy negyvenest nem szabad keverni egy idős hölggyel!

2010. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem is általános fizikumról beszéltem hanem konkrétan a szülésről és a várandóságról. Egyszerűen nem tudják megszülni a gyereket. Vagy császárosak lesznek vagy nagy ritka esetben ha sikerül hüvelyi úton, akkor vákuumozni kell a babát arról nem is beszélve, hogy ha első... A születési rendellenességek megnövekedett arányáról ebben a korban inkább meg sem említeném... Nagyon-nagyon ritka, hogy ilyen korban valaki bírja ezt. Egyszerűen nem erre van bekalibrálva egy 40 éves nő szervezete. Még sokadik terhességnél is borzasztó kockázatos (genetikai vizsgálatok 35 éves kor felett stb), nemhogy elsőnél.

Senkit nem szeretnék megbántani, de emberek vagyunk és nem gépek. Öregszünk, ez van.

2010. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!