Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire lehet veszélyes a...

Mennyire lehet veszélyes a korai terhességnél megfázásra szedett antibiotikum a babára, ha úgy terhes valaki, hogy még nem tud róla?

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem szedek gyógyszert már több hónapja. 3-4 napos vérzéseim vannak, de még nem maradtam terhes. Kb. 3 hónapja nem vizsgálgatom magam, de azóta is megjön. Most beteg vagyok, és olyan antibiotikumot kaptam, amire rá van írva, hogy terhesek ne szedjék. (Zinnat)

Ha mégis véletlenül, -aminek nagyon kicsi az esélye- terhes lennék, ártana a babának? Gondoltam rá, hogy kellene tesztet csinálnom, h megnyugtassam magam. A rokonságomban volt olyan, aki az egész terhessége alatt menstruált, és csak félidő környékén vette észre hogy terhes. Tudom, hihetetlenül hangzik.... de így történt.


2008. dec. 17. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! jóformán ez az esemény kivédhetetlen. Bármikor bárki járhat igy. gondolj bele ha valaki iszik cigizik. egyébként a gyógyszerek igen kis százaléka hat károsan babára de azért mmindenre ráirják hogy szedd főleg az első trimeszter alatt mert ha bármi történik nem akarnak felelősek lenni. Az egyik sárgatesthormon tabletta betegtájékoztatójára rá van irva hogy terhesség alatt nem szedhető.... hm. tehát ezen most fölösleges filózni mert igy szinte minden nap tesztelhetnél a gyártók meg belőled élnének meg:-) értem én hogy aggódsz de amig ki nem derül hogy terhes vagy az ugye kb. négy hét addig ugye csak petezsák van.
2008. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok. gondolom a rokon babája is egészséges lett.
2008. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem a nögyógyász is és a dokim is aztmondta hogy uóigen veszélyes mivel ezek a hetek a legfontosabbak mivel most fejlődik ki minden
2008. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A rokonom babája egészséges lett, igen.

Remélem hogy nem pont most lettem terhes, mert akkor bőven ártanék a magzatnak. A gyógyszer, amit szedek eléggé erős, még én is szédelgek tőle egész nap.

2008. dec. 18. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!