Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem esek teherbe? többi...

Miért nem esek teherbe? többi lent

Figyelt kérdés

Nem esek teherbe pedig már 3-4 hónapja próbálkozunk a párommal, eddig néztem ovut de már eléggé elment a kedvem a próbálkozástól a csalódások miatt. Mitől esik valaki az első hónapban teherbe vagy esetleg első alkalomkor? Tudom, hogy 1 éven belül még normális, hogy nem esek teherbe, de mégis annyira sok időnek tűnik :( ismerősömnek azt mondta az orvosa hogy 3 hónapon belül sikerülni szokott az egészséges párok többségének:/ fiatalok vagyunk (én 24 párom 27), nem dohányzunk, nem iszunk, gyorskaja néha becsúszik de az egészségünkkel nincs más probléma hála égnek. Nagyon szeretnénk már egy picit. Egyre jobban félek, hónapról hónapra (hajlamos vagyok túlaggódni a dolgokat) Valaki, tippek? Esetleg valamilyen speckó vitamin erre a célra? (multivitamint szedek)

Tényleg nem szeretném túlaggódni a dolgot, csak amíg védekeztem évekig korábban, még akkora félelemben éltem hogy esetleg óvszer mellett is teherbe esek mert már mindent is hallani... korántsem ilyen egyszerű :D



2022. márc. 22. 20:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Egy teljesen egészséges párnak is átlag 6-12 hónap, tehát miért lenne sok a 3-4? Persze vannak szélsőséges esetek, pl első alkalommal teherbe esik, de nyugalom, nem kell ráfeszülni. Azt mondtad mindketten egészségesek vagytok, tehát nincs miért aggódni.
2022. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%
Vegyél patikában egy férfi termékenységi tesztet és otthon végezzétek el a tesztet. Akkor legalább a dolog egyik feléről lesz valami általános felmérési eredmény.
2022. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Milyenek a ciklusaid?

Hogyan követed az ovulációd?

Mikor, milyen gyakorisággal vagytok együtt?

2022. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Annyi a tipp, hogy 3 hónap miatt ne hergeld magad, az semmi. Legyetek gyakran együtt, élvezzétek egymást egy ciklusban 15-20% az esélye a teherbe esésnek, az ismerősöd orvosa hülyeséget mondott.
2022. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Rendben. Igen, hallottam, hogy csak kb 20% esély van rá, úgy látszik nem könnyű elkapni azt a 20at.

3-as. Rendszeres a menzeszem, 28-9. napra mindig megjön. Számolom, hogy 14. napon van ovum kb., illetve érzem is magamon a tüneteit (nyák, mellfeszülés, hasszurka)

Ezt a férfi termékenységi tesztet megpróbáljuk akkor, köszi a tippet, nem hallottam róla, hogy patikában is lehet venni, nem kell rögtön orvoshoz szaladni.

2022. márc. 22. 20:39
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvosom azt mondta,hogy rendszeres ( 2-3 naponta) nemi élet mellett fél éven belül ha nem jön össte,akkor menjek vissza és utána járunk.

Ti rendszeresen vagytok egyutt vagy ritkán csak az ovut próbálod belőni?

2022. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Én sportoltam heti 4-5x. Emiatt (és csak akkor, amikor tényleg ilyen gyakran sportoltam) ovukor néhány csepp vérzés volt. Aznap probalkoztunk es rogton osszejott.
2022. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Heti 1-2x vagyunk együtt, inkább ovuláció körül, akkor persze azokban a napokban. Amikor nem vagyok ovu közelben, csak ritkán.
2022. márc. 22. 21:06
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as Az kevés. Lehet el sem találjátok az ovut heti 1 szex-el, nem beszélve arról, hogy lehet nem is akkor van, amikor gondolod. A petesejt csak 1 napig képes megtermékenyülni.
2022. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom szerencse kérdése is. De mikor mi nekiálltunk, 2 naponta szexeltünk. Így lett az első hónapban. De alapvetően meg így is csak kb 33% esély van rá hogy pont összejön. Aztan 75% hogy meg is marad. Szóval kb lutri az egész.
2022. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!