Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet mennem tüdőszűrésre?

Lehet mennem tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés

Kb egy hete lett pozitív atesztem, most fog lejárni a tüdőszűrős papírom, a munkáltató kéri az újat, de nem tudom hogy az a röntgen nem e ártana a magzatnak? Jelenleg még nem voltam orvosnál, sajnos csak kövi hónapra tudott időpontott adni..

A munkáltatómnak még nagyon nem szeretném elmondani, mert bármi lehet még, nem akarom hogy utána kirugjon, ha valami történne (már volt egy vetélésem).



2022. márc. 24. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2022. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tilos!!!
2022. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak sürgős esetben vagy veszélyhelyzetben lehet tüdőszűrést végezni ilyenkor (Nyilván az orvosi nem esik ezek közé).

Viszont nekem mikor pozitív lett a tesztem, pont így jártam mint te, hogy majdnem lejárt. Elmentem a tüdőgondozóba és ott elmondtam mi a helyzet, illetve, hogy a munkahelyemen nem szeretném még elmondani és kiállítottak egy igazolást szűrés nélkül, amit a munkáltató elfogadott.

Annyi, hogy néztek manuális vizsgálattal tüdőkapacitást. (Bele kellett fújnom valamibe).

2022. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad.Nekem fogászati röntgent sem csináltak mikor elmondtam hogy terhes vagyok.Tüdőszűrő röntgen ugyanúgy tilos ilyenkor.
2022. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as! És ezt ugyanúgy vezették fel, mintha röntgenen lettél volna?
2022. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Na azt nem tudom pontosan. Nem ugyan az volt írva, hanem valami olyasmi, hogy a tüdő elváltozására adó okot nem találtunk. Tüdőkapacitás megfelelő meg még valami százalékos értékek az tuti.

De már nem most volt, így pontosan nem tudom. Az tuti, hogy a munkahelyem elfogadta, pedig nagy multinál dolgozom és nem jött rá belőle senki. (Amúgy is ahány hely, annyi féleképpen írják meg a leletet.)

2022. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor jár le pontosan?

Én mondjuk novemberben bejelentettem a terhesseget, januárban járt le a t.szűrőm, úgyhogy decemberben elmentem az uzemorvoshoz, hogy engedélyezze hogy t.szuro nélkül még dolgozzak marciusig.

2022. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Március 31. jár le

De még nincs semmim arról, hogy terhes vagyok, nagyon az elején járok, de nem akarom veszélyeztetni, de elmondani sem a főnökömnek még

2022. márc. 24. 12:20
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem mondod el?Úgysem rúghat ki ha jól tudom.
2022. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mert csak egy hete lett pozitív a tesztem, dokinál még nem voltam, még semmi sem biztos. Plusz már volt egy vetélésem, és nem szeretnék magyarázkodni, ha esetleg megint azt történne.

És amúgyis úgy vett fel, hogy nem vállalok még gyereket a közeljövőben(ennek egy éve már)

2022. márc. 24. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!