Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Holnap tüdőszűrésre kéne...

Holnap tüdőszűrésre kéne mennem. Ha terhes vagyok, akkor 2-3 napja foganhatott a baba. Ártalmas lehet ilyen korai szakaszban?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugye most csak viccelsz? :O
2015. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
2-3 napja voltatok együtt? Még talán most sem fogant meg. Azért idő, míg a 2 sejt egymásra talál...ráadásul nem a méhed fényképezik le. Nyugodtan menj el. Terhes meg csak 4 hetesen vagy minimum.
2015. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
2-3 napos korában még sejtcsomónak sem nevezhető, nemhogy babának....
2015. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Elöbször győződj meg róla hogy nem vagy terhes...Semmiféle röntgen felvételt nem szabad csinálni terhesség alatt...Súlyos agykárosodást okozhatsz a babának a későbbiekben....A barátnőm nem tudta hogy terhes és elment röntgenre és sajnos a gyerek súlyos szellemi fogyatékos lett....A fiú most 20 éves de az elméje egy 10 évesnek felel meg! Én a helyedbe várnák még!
2015. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
A jelek szerint Ferenc Tímea anyját is röntgenezték a terhessége alatt...khmm.
2015. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ditta323 ***** válasza:
61%

Agykárosodást azt még egy valszeg be sem ágyazódott a petesejt (már ha megtermékenyült) :D

Ugye ez most valami vicc, mert most jót derültem.

Kérdező nem akarlak bántani, de először is embrió lesz majd magzat és a végén baba :)

Amúgy, hogy ne csak szekálódjak nyugi nem lesz semmi gond, és egy kalappal, hogy sikerüljön!

2015. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel nem a rtg miatt lett agykárosult. Engem 32(!) hetesen rtg-tek meg, ráadásul a hasamat és egészséges a kisfiam hála Istennek. Ez persze nem azt jelenti, hogy nyugodt szívvel lehet menni, nekem extramuszáj volt sajnos, de 2-3 nappal aktus után mivel még beágyazódás sem volt, így nincs mitől tartanod...
2015. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát köszönöm anyám említését....Utána kéne olvasni egy kicsit és nem kővel dobálni az embereket.....Feltettétek magatoknak azt a kérdést hogy miért nem szabad több mint 2 röntgent csinálni egy év alatt?????Talán csak blöffölnek az orvosok....Mai napig is minden orvos azt állítja hogy a röntgen miatt lett a gyerek fogyatékos!
2015. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jah arról nem beszélve hogy a tüdőszűrésnél eléggé nagy dózisú sugárzás éri az egész testet....nem fogröntgenről van szó.....
2015. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Szigorúan tilos bármiféle RTG terhesség gyanúja esetén! Még a fogászatit is el szokták halasztani, pedig az nagyon távol van a hastól. Az egyetlen kivétel, ha olyan tüdőbetegség gyanúja áll fenn, amely súlyosan veszélyezteti az anyát, és ezért nem halasztható.
2015. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!