Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha cukorbeteg a párom, mennyi...

Ha cukorbeteg a párom, mennyi esély van rá, hogy elsőre teherbe essek tőle?

Figyelt kérdés
A páromnak veleszületett cukorbetegsége van, azt hiszem kettes típusú, bár ezekhez nem nagyon értek. Használ ilyen hordozható inzulin adagoló eszközt is (pumpa, szenzor). Gondolkoztunk, hogy szívesen vállalnánk babát, viszont nem vagyok benne biztos, hogy elég erős ondoval rendelkezik mivel a szervezete alapból gyenge a cukorbetegség miatt. Nem igazán ástam bele magam ebbe a témába, de egy barátnőm azt mondta, hogy elsőre lehet nem fog összejönni a cukorbetegség miatt. Szóval egyáltalán teherbe tudnék esni tőle?

2022. márc. 24. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezt senki nem tudja itt megmondani neked. Másrészt a nők többsége nem esik elsőre teherbe. 1 évig teljesen normális, hogy valaki nem esik teherbe. Nem kell ezt ennyire túlgondolni. Legyetek együtt, érezzétek jól magatokat és ha nem jön a baba, akkor lehet tovább menni.
2022. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A veleszületett az az egyes típusú.

Ha cukorbeteg, attól még lehet jó a spermája.

Mi az, hogy "elsőre" teherbe esni? Egyetlen szeretkezéstől? Hát, ha első éjszaka nem jön össze, majd másnap este is megpróbáljátok. Remélem nem tragédia neked, ha másnap is szexelsz a férjeddel.

2022. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1 ismerősöm van, aki gyerekkorától inzulinozza magát... 3 gyermeke van...

másik 25 éves korába lett cukros , neki is van gyermeke- és nem kellett éveket várni rá :)

2022. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne tragédia? Nem fogom kiteregetni a magánéletünket azért kérdeztem, hogy elsőre sikerülhet e, hogy számítsak e vetélésre vagy bármi egyébre ami befojásolhatja a babát a cukorbetegség által. De akkor sajnálom, rosszul fogalmaztam. Örülnék, ha nem kötnél belém,köszi
2022. márc. 24. 21:45
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"4": egy régi közmondás.. bár nem biztos hogy érted...

"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna"

2022. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt hallottam, hogy a cukrosoknak az inzulintól nincs erekciójuk. Viagrát szed?
2022. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4: Szeretem, már tinédzser korom óta és sosem érdekelt a pénz, mellesleg mostanáig a cukra semmit nem befolyásolt a kapcsolatunkban.

Emellett köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek:)

2022. márc. 24. 21:51
 8/19 A kérdező kommentje:
7: nem szed viagrát, az erekciójával eddig nem igazán volt probléma
2022. márc. 24. 21:55
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
6: a "cukrosoknak" inkább a spermaszám lehet probléma, ha nem figyelnek magukra. Tényleg lehet gond. De aki tisztában van a betegségével és "úgy él" - tudja mit ehet-mit nem... figyeli a cukrát- beadja magának az inzulint amikor kell. teljes életet tud élni minden szinten. Akkor van gond, ha az illető elhanyagolja-nem érdekli hogy neki van ilyen problémája. Igen lehet erekció probléma is, de megnézném azt a pasit, aki nem szúrja meg magát amikor kell, holott tudja, hogy lehet ilyen problémája is :)
2022. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
Ne haragudj, a kérdésre nem tudok érdemben válaszolni, csak az írásod alapján nekem az jön le, hogy nem eszik úgy, ahogy a cukorbetegeknek kellene, hanem inzulinnal korrigál? Először megfelelően kellene táplálkozni, kettes típusú cukorbetegségnél lehet úgy enni, hogy 7 alatt maradjon az érték evés után vagy legalábbis ne sokkal lépje túl, persze ehhez rengeteget kell mérni és kitapasztalni az ételeket, hogy mit ehet és mit nem. Van erre egy nagyon jó csoport a facebookon. Biztos vagyok benne, hogy ez hozzájárul a termékenységéhez is és nem utolsó sorban az egészségéhez.
2022. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!