Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe esést befolyásolja a...

Teherbe esést befolyásolja a 100 kg feletti testsúly, meg a cukor betegség?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 17:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%

Igen...

A cukorbetegseget is befolyásolja a testsuly.

Először a fogyason kellene gondolkodni, nem a gyereken

2021. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen.
2021. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy befolyásolja :D
2021. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
A cukorbetegség csak csak, de a túlsúly önmagában nem. Egy rokonom mindkét terhességnél 120-130 kiló között mozgott és simán teherbe esett amikor úgy döntöttek jöhet a gyerek.
2021. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

Fogyj le először és utána agyalj gyermevállaláson és ezt tényleg esküszöm hogy nem rosszindulatból írom ugyanis én is 1 évvel ezelőtt 90 kg voltam de már 20 kg lement mert nekiálltam mozogni és odafigyelni mit és mikor eszem.

A cukorbetegség attól függ milyen szinten van tehát kell e inzulin injekció meg ilyesmi de mondjuk ha enyhébb akkor is belenyúlhat de aki cukorbeteg annak eleve oda kell figyelnie a táplálkozására vagy súlyosbodhat.

Szerintem kezdj el mielőbb mozogni és lehet egy dietetikus sem ártana vagy ha már voltál akkor én kérek elnézést!

Menni fog!Sok sikert!

2021. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván befolyásolja mind a kettő, ez azért elég egyértelmű.

A cukorbetegség rontja a termékenységet, pláne, ha nincs normálisan beállítva. Ha pedig teherbe esel, akkor gyakorlatilag az összes létező terhességi komplikációra (toxaemia, hellp-szindróma, magasvérnyomás, koraszülés, méhen belüli elhalás, vetélés stb) nagyobb esélyed van, mint egy normál súlyú, nem cukorbeteg terhesnek. Ha szar a vércukrod, akkor meg még pluszban nő a fejlődési rendellenességek aránya is. Ha már kialakultak szövődmények a cukorbetegég kapcsán, akkor pedig azok is romolhatnak, de akár a terhesség alatt is kialakulhatnak.

Nem véletlenül kiemelten fontos cukorbetegség esetén az ún. praeconceptionalis (terhességet megelőző) gondozás. El kell menni orvoshoz, alaposan fel kell mérni az anyagcsere állapotát, a szövődmények előfordulását, be kell állítani normálisan a vércukorszintet, lekellene figyni és majd utána kellene terhesnek lenni....

2021. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, hogy befolyásolja e a súly, hogy azért kövér valaki mert beteg hormonálisan, vagy nem endokrin dolog miatt kövér, mert akkor elvileg nem kellene hogy befolyásolja. Sokan terhesek kövéren is..
2021. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%
Kövérség nincs “hormonálisan”. Nem eszel többet mint kellene, nem leszel kövér. Miért olyan nehéz ezt megugrani egyeseknek? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
2021. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Te aztán marha okos vagy!
2021. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
12%
9. Az elhízás lényege a kóros zsírlerakódás. Melyik szerved által termelt hormon okozza ezt, kérlek világosíts fel 😂
2021. aug. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!