Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy a legnagyobb az esélye,...

Hogy a legnagyobb az esélye, hogy ikreim legyenek? közvetlen menstruáció előtt?

Figyelt kérdés

még nem vagyok terhes, de melyik lehet az az időszak, amikor 2 pete van a méhben?

az egyik gondolom menstruáció előtt, a másik is akkor jön le a petefészekből?

van rá mód, hogy kiszámoljam mikor a legnagyobb az esélye?

mert jó lenne egy füst alatt előrukkolni a testvérkével is


2010. szept. 14. 16:31
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

ja és ha az örökletesség lenne felhozva, tesóm most vetélt el ikrekkel, (de már várja a köv. babát-egyet)szóval ezen az alapon van esély.

vagy hogy fiú legyen, az szabályozható valahogy?

2010. szept. 14. 16:33
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket nem lehet szabályozni. Olyan nincs, hogy egy hónapban mikor van több pete. Egy "normális" nőnek 1 hónapban 1 petéje érik meg. Ha mégis több, akkor az már nem számít normálisnak. Az, hogy ikrek legyenek csak orvosi utón befolyásolható, de akkor sem 100%, hogy azok lesznek. Egyébként miért akarsz ikreket? Nagyon veszélyes az ikerterhesé gmind a babákra,mind az anyára nézve.Lehet, hogy jó poénnak tűnik egyszerre kettő vagy több babát szülni, de hidd el nem az. Tudom miről beszélek. A mai világba igaz, hogy jó eséllyel születnek egészséges babák, de a nagy részük még mindig valamilyen rendellenességgel születik. Szóval jól gondold meg mit kívánsz.
2010. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Két petéjű ikrek:24,48 órán belül két petesejt szabadul ki a tüszőből!Ezt nem lehet kiszámolni egyébként meg nagyon ritka és véletlenszerű!

Egy petéjű ikrek:egyetlen petesejt szabadul ki a tüszőből és megtermékenyülés után a fejlődés közben osztódik!

Esély örökletes ikrekre úgy van ha a családotokban vagy párodéknál valamelyik szülő családjában már volt ikerpár!

Fiú nemű babánál állítólag nagyon ki kell számolni a peteérést és pont akkor kell együtt lenni mert a fiús ivarsejtek gyorsabbak a lányosnál viszont rövidebb életűek!Az érdekel,hogy lehet egészséges gyereked vagy azt már tudod?Szerintem ez a legfontosabb!

Sok sikert!

2010. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

biztos, hogy egészségesek lesznek, mert a pszichémet nem táplálom negatív, beteges dolgokkal vagy akár félelemmel

plusz csodálatosak a génjeink


olvastam, hogy egy terhes nőnek nem lenne szabad nyomorék gyerekekről szóló dokumentum filmeket néznie meg ilyesmi


a fiú babánál mi is a lényeg? azt nem értem.

ha a hím ivarsejtek lassabbak, akkor a férfi sperma milyenségétől és nem a petétől függ a neme a gyereknek. nem?

amúgy abból kiindulva, hogy havonta menstruálunk és két petefészkünk van, szerintem nem kéthavonta szállingózik le az egyikből egy pete, hanem amikor az egyik a méhben van, a másik is fejlődget és amikor az egyik repedni fog, a másik már le jött a méhbe.

ha

2010. szept. 14. 17:19
 5/40 A kérdező kommentje:

azért szeretnék ikreket amúgy, mert nem akarok kétszer szülni, mert tudom, hogy megviselne (volt már, pár abortuszom 3 hónapi terhességet alig bírtam.gyenge vagyok. rosszul táplálkozom, vékony kis gizda fizikummal rendelkezem)

és szeretném, ha lenne testvére a gyereknek

2010. szept. 14. 17:21
 6/40 A kérdező kommentje:

17:01-es

köszi értem már.

2010. szept. 14. 17:23
 7/40 A kérdező kommentje:

csak a peteéréses dolog nem világos

valaki tudja?

2010. szept. 14. 17:25
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Na itt a bibi!!!Nem elég a jó gén,egy kis biológia ismeret is kell!!!Egy hónapban általában csak az egyik petefészekben fejlődik pete a tüszőben!Ez sem törvényszerű de a tüsző kb.félidőben meg reped a pete kiszabadul és elindul a méh felé a petevezetékben!Miután ki szabadult 12-24 órán keresztül megtermékenyíthető,ha viszont a megtermékenyülés nem következik be elöregszik és felszívódik tehát a méhbe csak akkor jut el ha megtermékenyült,akkor viszont a szervezet elkezd olyan hormont termelni ami megakadályozza az újabb pete érését!A fiú ivarsejtek gyorsabbak!!!Ha peteérés előtt mondjuk két nappal vagytok együtt a fiú ivarsejtek hamar fel érnek de mondjuk másfél nap múlva el pusztulnak!Ugye még nincs pete szabadon!A lány ivarsejtek lassabban érnek a célhoz de tovább élnek mint a fiúk így lehet mire a pete kiszabadul a fiúk már el is pusztultak a lányok viszont még mindíg ott vannak!Igen a gyerek neme az apa ivarsejtjeitől függ!Sajna ezt sem lehet 100%-ra kiszámítani!!!

Még valami?

2010. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyire nehezen bírod a terhességet, és gyenge fizikumu vagy, akkor gondolod, hogy ikreket könnyebben kihordasz? Nem könnyü az, és utána egyszerre 2 csecsemőt ellátni!

A biológiatudásoddal is komoly gondok vannak. Egy hónapban 1 pete ér meg az egyik petefészekben, ritkán van csak az, hogy mind a kettő termel 1 ciklus alatt. Lehet hogy ezt te nem hiszed, de így van. Nem gondolod, hogy ha úgy lenne ahogy te mondtad, akkor sokkal több iker lenne, és nem is lenne olyan különleges dolog, mert suinte általánosulna?

Az meg hogy a testvérednek lett volna, attól neked nincs hajlamod rá, mert felmenőktől egyenes ágon örökölhető.

2010. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, hogy jók a gének, közben meg kis gyengécskének, meg törékenynek mondod magad, aki nem bírja a terhességet!

Hidd el jobban jársz 1 gyerekkel, mert szerintem ikreket csak az akar akinek még nem volt, meg fogalma sincs arról milyen munka ellátni egy gyereket. Pláne kettőt!

Szerintem maradj az egynél, ha jót akarsz magadnak.

2010. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!