Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól kezdtetek el terhes...

Mikortól kezdtetek el terhes vitamint szedni ?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát , csak egy picit tájékozódnèk. Nem tudom ,hogy mikortól kellene elkezdeni szedni a vitamint ?

Előtte hónapokkal ? Vagy hetekkel ? Vagy elég akkor amikor már terhes vagyok ?


És még egy fontos kérdés. Mit gondoltok ,melyik a "legjobb " kismama vitamin ?

Mindenki ,orvos, kismama , reklámok... Mind másra ,másfajta vitaminra esküsznek. Én saját tapasztalatokat szívesen olvasok.☺️


Köszönöm szépen.



2022. ápr. 8. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes már a tervezéskor szedni, vannak kifejezetten erre az időszakra is vitaminok. Én femibiont szedtem mind a két terhességnél, próbáltam mást is, de attól rosszul voltam. A vérképeim teljesen jók voltak, nekem bevált.
2022. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Hónapokkal. Egyébként kb sima vitaminok. Elevitet meg Femibiont szoktak ajánlani. Meg ha már teherbeestél, van Trimeszter nevű is, az alapján, hogy hanyadik hónapban vagy.
2022. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Én tervezéskor elkezdtem szedni. Az volt az elképzelés, hogy kb két hónapot felkészülésként is szedem. Abban a hónapban terhes is lettem, szóval a nagy felkészülés annak a ciklusnak az elejét jelentette. Elevitet szedek a Dmből.
2022. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Én folsavat szedtem teherbeesés előtt, más nem kell szerintem. Terhesvitamint majd akkor vegyél ha terhes vagy. Nagyon túlkomplikálni nem érdemes a vitamin választást, én minden vitamint kihánytam és egészséges lányom született, a magzat a te tartalékaidat fogja felhasználni, ami már most is benned van.
2022. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
El lehet kezdeni bármikor igazából.Én Ladeevitet ismerem és az Elevitet és a Rossmannban kapható Femy baby is jó vagy a Jutavit-es szóval szinte mindegy.
2022. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Femibion sorozst elég jó. 0 a babatervezés, 1 a kisterhességkor stb.
2022. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Amikor az orvos megalapította a terhességet. Előtte sima multivitamint szedtem, teljesen jó volt az is.
2022. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Én évek óta nagy dózisban szedek vitaminokat. D vitamint napi 8000 egységben, C vitaminból napi 3-5 grammot. A terhesvitamin mint olyan nem sokban különbözik egy multitól. Én a Biotech multivitamin for women-jét szedem, ebben folsav és inozit is van. Kálcium/magnézium tartalma picit kevés. Nem igaz, hogy nem kell vitamint szedni! 4 vitamin zsírban oldódik, (A,D,E,K) ezeket ideig-óraig tárolja a szervezet, de pótolni kell. A többi vízben oldódik, tehát ürülnek, naponta pótolni kell!!! Például C vitamin és az összes B! Orvosként ajánlom. Sosem vagyok beteg.
2022. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Én alapból szedtem már elötte is multivitamint, olyan 9-10hetesen valamiért attól rosszul voltam akkor váltottam elsőnek elevitre, de azt akárhogy próbáltam (evés elött, evés után, reggel, nappal, este...) visszajött pár percen belül, majd femibionra azzal nem volt gondom.
2022. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Én cinket, D,C,E vitamint es folsavat szedtem.
2022. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!