Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy érzett, amikor megtudt...

Ki hogy érzett, amikor megtudta, hogy gyermeket vár? Ti mikor kezdtétek szeretni a magzatotokat, mikor kezdtetek el érezni valamit iránta? 9 hetes terhes vagyok, teljesen beparáztam, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9 hetes terhes vagyok. Nem terveztünk gyereket a párommal (illetve még nem most), de így sikerült. Neki már előző házasságából vannak gyerekei (nagyok már). Ő idősebb nálam, ezért túl van azokon a dolgokon, amiken én még nem. Neki nem újdonság egy gyerek, keresztül ment már a szülővé válás rögös útján, megélt dolgokat. Amikor megbeszéltük, hogy mi legyen a gyerek sorsa (felmerült bennünk az a lehetőség is, hogy esetleg nem tartjuk meg) ő rám bízta a döntést. Rám bízta megtartsuk e vagy nem, hiszen nem ő a kérdéses, hanem én, hogy fel vagyok e már készülve rá. Kérdezte tőlem, hogy felkészültem e rá, de mondtam neki, hogy nem tudok neked megnyugtatóan igent mondani, hiszen erre nem lehet felkészülni. Fogalmam sincs mit vállalok. Illetve tudom, hogy ez óriási felelősség, de akkor is csak idővel fog kiderülni mit jelent szülőnek, anyának lenni.

Jelen pillanatban ott tartok, hogy egyik nap akarom a gyereket, másik nap nem. Egyik nap nagyon boldog vagyok, hogy a szerelmemmel közösen lehet egy gyerekem, másik nap pedig elfog a pánik, hogy én még nem is csináltam úgy Isten igazából semmit az életemben, hogy még én is csak keresem az utam, hogy mi lesz velem, ha gyerekem lesz. Vannak álmaim, amiket még nem valósítottam meg. Aztán megint jön egy gondolat, hogy attól mert születne egy gyerekem, még nem kellene elásnom magam, attól még számtalan dolgot csinálhatok az életemben, de akkor is nagyon aggasztó. Bepánikoltam. Sokszor úgy érzem, hogy még magamért sem tudok sokszor felelősséget vállalni, hogy fogok tudni akkor egy gyerekért? A kor az, ami inkább engem befolyásol abban, hogy megtartsuk. Egyrészt én 31 éves vagyok, nem akarok kifutni az időből, másrészt a párom kora, ő most 42 éves.

Nem is fogtam fel igazán, hogy gyereket várok, nem is érzek még iránta semmit. Nem szeretem, és nem örömujjongok, csak sodródom. A párom támogat, és tudom, hogy iszonyú jó, odaadó apukája lenne a gyereknek (látom, hogy bánik a másik két gyerekével), illetve ennek a gyereknek meglenne mindene, nem szenvedne hiányt semmiben. Anyagilag szerencsére rendben vagyunk. Szóval ilyen szempontból nyugodt babavárásnak néznék elébe. Kérdés, hogy az aggodalmaim erősödni vagy tompulni fognak e. Meséljetek, ki hogy érzett, amikor megtudta, hogy gyermeket vár.


2019. szept. 16. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szetintem ez tök normális érzés. A terhesség,a szülés és maga a gyermeknevelés nem csak rózsaszín vattacukor :) nekem a terhességem sem volt komplikáció mentes és a szülésem sem. Soha nem féltem úgy,mint mikor azon aggódtunk,hogy korán születik. Egyáltalán az,hogy felfogjam szívvel is,hogy anya lettem, időbe telt. Aztán amikor a babámat először láttam mosolyogni, látom ahogyan napról-napra tanul dolgokat, mindig megerősít,hogy hiába mi is később terveztünk gyereket vállalni, ez a kis csöpp lány egy ajándék és nincs semmi,amiért visszacsinálnám,ha lehetne,annyira szeretem.
2019. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen természetes, hogy változik a hangulatod. Én 5 hetes vagyok most, kezdenek elő jönni a terhesség bizonyos tünetei, mint az émelygés, kedvetlenség, fáradság. Ilyenkor a hormonok miatt furcsa, megmagyarázhatatlan dolgokat érzel. Én örültem a babának, most is örülök, de közben persze félek is az új szituációtól. Mi ketten élünk a férjemmel, nagyon messze az én szüleimtől (1500 km), az ő szülei meg idősebbek. Szóval nem nagyon van senki, aki majd segít. Teljesen magamra leszek utalva. Illetve a férjemre, de ő ugyebár dolgozni is fog. Nekem nincs sok tapasztalatom picikkel, szóval szerintem teljes természetes, hogy vannak félelmeim. Egyébként minden új szituációtól félek kicsit,avagy kellemetlenül érint. Viszont az esetek javában ez csak vaklárma, felesleges para. Tehát amit most érzel, az bizony teljesen rendben van (szerintem), nekem is vannak jobb és kevésbé pozitív gondolataim. Nem akarom, egyszerűen ezt értem. Terhességnél ez elég gyakori.
2019. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*érzem
2019. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk lombikkal sikerült a baba, de még így is teljesen beparáztam mikor pozitív lett a teszt. Kb ugyan ezek futottak át a fejemen, mint neked. Szerintem ez teljesen normális.
2019. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem felidotol legkesobb elmulnak a ketelyeid. Imadni fogod,meglatod:) meg mar benne vagy a korban. Ne band egy percig sem. Tudja a baba mikor kell jonni.
2019. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok a kétségekkel egyedül. Persze az nem vigasztal, hogy valakinek könnyebb vagy nehezebb volt, de az igen, hogy akkor nem vagyok egy önző szörnyeteg.

Utolsó válaszoló, azt hiszem nagyon igazad van. A baba tudja mikor kell jönni. Ez a mondatod megfogott. Valóban, a Jóisten mindig olyan feladatot rak az ember elé, amit képes megoldani. Igen... talán csak hagyni kell megtörténni a dolgokat, és bízni abban, hogy ez így a legjobb. Mert minden a pont akkor történik, amikor történnie kell. Nem stresszelni, csak megélni azt, ami MOST van, és nem azon agyalni mi lesz még később.

2019. szept. 16. 21:51
 7/8 Coffelia ***** válasza:
Nálunk a tervezett próbálkozás előtt kb. 4 hónappal csúszott be. Teljesen megzavarodtam, hogy akkor most mi van, és elég ijesztő volt, hiszen lelkileg még nem készültem fel rá. Kellett pár hónap, mire élvezni kezdtem, de aztán már nagyon klassz volt. Megpróbáltam elengedni az előzetes elképzeléseimet, és arra koncentrálni, hogy így legalább egy picit sem kellett paráznom, hogy mikor jön már össze.
2019. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bennem olyan kettős érzés volt hogy örültem neki nagyon, ugyanakkor rettegés is hogy most mi lesz, esetleg megváltozik minden stb.

Nem változott semmi, sokkal jobb minden :-)

2019. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!