Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy nő nagyon szeretne...

Ha egy nő nagyon szeretne gyereket, de tudja, hogy több örökölhető betegsége van, akkor lemond a (saját) gyerekvállalásról? Vagy embereknél nem szokott ez így lenni?

Figyelt kérdés

Én kutyás vagyok és tudom, hogyan működnek a tenyésztők, beteg kutyákat nem raknak össze, de ember is mond le babáról, ha tudja, hogy vannak problémái?

Köszönöm.


2022. ápr. 26. 06:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Felső légúti betegségek, asztma, ami a vérvonalban egyre előbb jön ki, nagyapámnak csak 70 éves kora körül, anyukámnak 50 körül nekem már most, 25 évesen. Ugyanígy az, hogy egy kis széltől bedugul az orrom egy nap alatt, anyumnak ez 40 évesen kezdődött, nagyapámnak 60 felett.

Mentális betegség, elvileg öröklött, de a családban csak nekem van.

Ízületi betegség, ami szintén egyre korábban ,nekem már 4 éves van térd fájdalmam, örökletes elvileg és kezelgetik, szedek ízület gyógyszert aztán ennyi, ha nagyon rossz lesz protézist kapok a térdeimbe, ahogy anyukám testvérének gerinc meg csípő, meg a nagymamámnak volt.

Szóval nem tudom, lehet fura, de én mindig is kutyás voltam, azért gondoltam, hogy talán embereknél is így fair, hogy nem lesz baba, ha nagy az esély ilyesmikre.

De tényleg lehet úgy is beteg, hogy nem örökli, hanem csak kijön rajta.

Nem tudom.

2022. ápr. 26. 12:15
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

11

Ezek elég fos indokok. Mondd inkább simán azt, hogy te nem akarsz gyereket, mert nem szereted őket, az még érthető is.

De az asztma…mint mondtam férjem és én is asztmásak voltunk, nekem azóta is durva allergiám van mindenre. Sőt, jó hogy mondtad a xar térded. Az én párom anyjának is mindkettőben csavarok vannak, és a párom is fájós térdű, fizikai munkát kb nem is tud végezni, tehát kőműves, burkoló stb nem lett belőle szerencsére, ezek ugyanis a nagy megterhelés miatt még jobban gyorsítják a folyamatot.


Esküszöm, SOHA, egy pillanatra sem jutott eszünkbe, hogy emiatt ne legyen gyerekünk.

2022. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De szeretnék babát, csak azt nem szeretném, ha miattam szenvedne egész életében.
2022. ápr. 26. 12:47
 14/20 anonim ***** válasza:
39%
Miért te ennyire szenvedsz? Xar az életed? Inkább meg se születtél volna? Ha ezekre igen a válaszod akkor fordulj pszichológushoz.
2022. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Az nem érdekel, ha nekem szar.

A térdem különben nagyon.

De akit szeretek, annak nem szeretném, ha rossz lenne.

2022. ápr. 26. 13:42
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

11.


Szerintem ezek pont esetlegesek


Nem egy vakság

Veseelégtelenség.

Vagy szívelégtelenség vagy mondjuk szklerózis

Vagy a mistanság emlegetett sma

De sorolhatnàm.



Ilyen meg rákra hajlamosság


Stb mkndekinek szinte akas

2022. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek

Akad

2022. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor belevágunk.
2022. ápr. 26. 16:09
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Gondold át a pozitívumokat is. Értelmi képességben átlag fölötti vagy alatti a család? Depressziós hajlam van? Kinézettel kapcsolatos dolgok? Stb. De az is számít, hogy nevelés útján mit "örökölnek" - az is nehezen kap örökbefogadható babát, akinek nem lehet gyereke. Szóval ha nem te szülöd, nem biztos, hogy lesz gyerek.


Szóval ne csak ezt a pár dolgot vedd figyelembe, vannak még tényezők.


Opció még az embrió-örökbefogadás. Lombikból megmaradt embriókat van, aki örökbeadásra felajánl. Ez esetben te hordod ki.

2022. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát nekem mentális betegségem van, depressziós is voltam, de más nem, ezt mondtam is, hogy ez csak nálam van.

Értelmi képesség, hát a bátyámnak és az unokatesómnak nagyon jó agya van, több szakma stb.

Kinézetről annyit, hogy eléggé hízásra hajlamos a család.

2022. ápr. 27. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!