Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elf bár babatervezes alatt ?...

Elf bár babatervezes alatt ? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dohányzom pár éve. Majd átszoktam az iqosra mondván hogy így majd leszokok a cigirol ami nem sikerült … annyi hogy atszoktam egy másikra.. ami talán “nem olyan karos” most leszoktam az iqosrol és elkezdtem elfbart szívni hátha így végleg le tudok majd szokni.

Viszont babát tervezünk … véleményt várok

(Tudom hogy egyik se jó viszont attól felek ha hirtelen leteszem akkor a stressz miatt lesznek gondok…)



2022. máj. 10. 10:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A baba sok lemondással jár. Én 12 éven át cigiztem. Amint eldöntöttük a férjemmel, hogy jöhet a baba, másnaptól pár tökmagot elrágcsáltam helyette, amikor sóvárogni kezdtem utána. Az elején rengeteg tökmag fogyott, aztán egyre ritkult. 5 éve nem nyúltam hozzá. kb 4 alkalommal pszichológus segítségét kértem, aki foglalkozik függőkkel is. Nekem ez segített. Azóta sem szoktam vissza, hála az égnek, nem is kívánom már akkor sem, ha társaságban rágyújt valaki. Pedig én is attól féltem, hogy majd a stressz visszaadja a kezembe.
2022. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mikor eldöntöttük babát akarunk előtte már pár hónappal edzeni kezdtem, hogy fogyjak, persze nem voltam eget rengetően kövér, de volt rajtam. Semmi alkohol, mert azért hétvégente sikerült barátokkal kirúgni a hámból, illetve cigit leraktam egyik napról a másikra úgy hogy olyan 14 évesen kezdtem cigizGETNI, aztán 17 évesen totál rászoktam és 24 évesen tettem le. Rá egy hónapra össze is jött a baba. Jobban is éreztem magam a bőrömben, hogy életmódot váltottam. Már 2 éve nem nyúltam cigihez, nem mondom azt, hogy korábban nem éreztem késztetést, hogy rágyújtsak, de fontosabb volt a baba és a saját egészségem. Valamint nem hiányzik, hogy büdös bagó szagom legyen akárhova megyek, büdös lehelet, illetve reggeli furcsa légzés a sok lerakódott sz*rtól. Párom még szívja, rendesen zavar a szaga és nem azért mert megkívánom, pont ellenkezőleg.. szerintem elhatározás kérdése. Saját magaddal kell letárgyalnod mi a fontos? Hogy szeretnél élni? Pl engem az is doppingolt, hogy azt a pénzt amit cigire elszórtam azt másra költöttem, de magamra. Akár ruha, smink,pipere cucc, kozmetikus, kellemes vacsora párommal, minőségibb egészségesebb ételek stb. Nem mellesleg önbizalmam is nőtt, így hogy kicsattanok.
2022. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Én 10 év dohanyzást hagytam abba a gyerekert (napi 1-masfél dobozt szívtam el). Egyik napról a másikra letettem. Én rágóztam utána.


En tuti nem adnék esélyt arra, hogy ne adj istem baja legyen

2022. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 babyboom567 ***** válasza:
67%
Tehát átálltál egy teljesen mesterséges vegyi anyag szívására, amire még hosszútávú kutatások sincsenek, hogy mit okozHAT x idő múlva.
2022. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet a cigit fokozatosan elhagyni. Ez hülyeség. Úristen, hányan vannak, akik terhesen is szívják, vagy csak 4-5 szálat terhesen, mert "az kell", meg "egyik napról a másikra leszokni nem jó"... Ez akkora önámítás, hogy hihetetlen. A terhességem előtt cigiztem, de amint pozitív lett a teszt, leraktam. Nyilván jobb lett volna, ha előbb, de így alakult sajnos. Eszembe sem jutott, hogy rágyújtsak terhesség alatt! Soha nem tudtam volna megbocsátani magamnak, hogy az én hülye szenvedélyem miatt neki bármi betegsége legyen akár egy életen át.. A világ legnagyobb önzősége. Szemen köpném az összes dohányzó kismamát, már elnézést...

Meg ez a stressz duma...ismét egy dolog, amivel nyugtatod magad, hogy nyugodtan cigizhess tovább..

2022. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Utolsónak van igaza. Ez a "jaj a stressz is rosszat tesz" csak kifogás.

Én 1 évvel a baba projekt előtt szoktam le a cigiről (mondjuk pont ezért hogy ne kelljen ezen stresszelnem terhesen). Az első hónap az igazi stressz, onnantól egyre könnyebb. Ha ennyire aggódsz emiatt, tedd le, várj egy hónapot és utána vállaljatok babát.

2022. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
10 évig cigiztem, a + teszt után többé nem gyújtottam rá. Biztosan nem kockáztattam volna be semmit, a babám volt a legfontosabb. Az Elfbarból ugyan van nikotinmentes verzió, de akkor is vannak benne olyan kemikáliák amik nem valók egy kismama szervezetébe.
2022. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ha a cigit lerakni nincs elég akaraterő meg kitartás, akkor a gyereknevelés is tartogat nehéz pillanatokat a számodra….
2022. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem páran félre értettek dolgokat

1 nem vagyok terhes de majd szeretnénk lassan

2 a stresszre nem úgy gondoltam hogy a cigi miatt hanem

A munkahelyi stressz plussz most éppen építkezünk stb ami elég sok fejfájást von maga után

És nyilván a cigi “megnyugtat”

De ha terhes lennék egyből letenném nem vagyok hülye.

Egyébként az építő és segítő jellegű válaszokat köszönöm!:)

2022. máj. 10. 11:58
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, nem kell magyarázkodni. Holnap hagyd abba és kész.

Olyat senki nem fog neked leírni h ahhhh, dehogy, nem káros az a műanyag vacak amit szívsz, mert ez nem igaz.

2022. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!