Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Favipiravir után 10 nappal...

Favipiravir után 10 nappal lehetséges vagy szabad folytatni a babatervezést?

Figyelt kérdés

Covid fertőzöttek voltunk, háziorvosunk javaslatra beszedtük a gyógyszert. Már hónapok óta babát szeretnénk, de ez a ciklus más ok miatt is pihenős volt. Pont akkor telne le a 10 nap, amikor középidőhöz érünk.

10 nap a tájékoztató szerint a várakozási idő, de vajon nem lenne biztonságosabb kihagyni ezt a hónapot még?

Azok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk, vagy esetleg sikerült nőgyógyásszal beszélniük erről.

Köszönöm szépen!



2022. febr. 4. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is babatervezés alatt kaptuk el a covidot.

Nekünk a doki azt mondta, ha a közeljövőben babát tervezünk, akkor inkább be se szedjük.


Én várnék 🤷‍♀️

2022. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez megerősít abban, hogy sajnos várnunk kell...

Nem örülök neki, nekünk csak annyit mondtak, hogy ha jelenleg fennáll a terhesség lehetősége, nem szabad beszedni.

2022. febr. 4. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap nem oszt nem szoroz. Én a biztonság kedvéért várnék.
2022. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

A gyógyszer tájékoztatójában is benne van, hogy károsítja a magzatot.

Beszélnék egy orvossal arról, hogy hány hónapot hagyjak ki, ha beszedtem volna ezt. Nem azzal az orvossal beszélnék, aki felírta és beszedette, mert nyilvánvalóan alkalmatlan orvosnak, hanem egy másikkal, aki olvas, tanul és fejlődik még.

2022. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy csak 1 hónapot várnék, de annyit minimum. Egy kérdést megér nőgyógyásztól, nem háziorvostól.
2022. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a ciklust már minimum kivárnám próbálkozás nélkül. De egyeztetnék nőgyógyásszal is, hogy szerinte érdemes-e többet várni.
2022. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Várnék, Fontos a baba egészsége, az a gyógyszer pedig elég erős. Menj el vérvételre, vizsgálatokra, hogy midnen rendben van e veled. Egy ismerősömnek azt mondták a gyógyszer után fél év mire jó labor eredményt tud produkálni. Én fel évet is várnék.
2022. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

[link]


A legutóbbi szakmai ajánlás egy hét az utolsó adag után.

Egyébként nincs kimutatott magzatkárosító hatása, a rendelkezésre álló vizsgálatok viszont nagyon limitáltak. Állatkísérletek alapján merült fel a magzatkárosító hatás, de mivel terhes nőkön nem kísérleteznek, ezért csak limitált adat van a biztonságosságról.


[link]


Egy hetet mindenképp ki kell várni, akár egy hónapot is kihagyni, de nem indokolt hosszabb távon felfüggeszteni a próbálkozást.

2022. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A férjem volt covidos decemberben és nekünk pár hónapot mondott a doki, így inkább be sem szedte
2022. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék.
2022. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!