Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vegyek be esemény utánit?

Vegyek be esemény utánit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előljáróban annyit, hogy lassan egy éve élek komoly párkapcsolatban; óvszerrel védekezünk. Április elejéig soha semmi gond nem volt az együttléteink során, de az egyik alkalommal, a menstruációm kezdete előtti nap elszakadt az óvszer és nem vettük észre időben, így úgy döntöttem beveszek egy 72 órás esemény utáni tablettát. Na már most. Alapvetően nem tudom, hogy személy szerint nálam mennyire zavar bele a ciklusomba ez a gyógyszer, de a ciklusnaptáram szerint nagyjából holnap-holnapután kéne megjönnie, viszont ma megint történt egy hasonló baleset, annyi különbséggel, hogy most még időben észrevettük hogy kiszakadt az óvszer, és nem élvezett belém. Kérdésem tehát, hogy szerintetek javasolt-e ennyi idő elteltével újabb tablettát bevenni ( nagy valószínűséggel kurvára nem tenne jót), illetve hogy feltétlen szükséges-e egyáltalán egy nem kívánt terhesség esetén? ( Ez utóbbit azért is kérdezem, mert ugye sokan pl. a megszakításos módszerre esküsznek, nekem is van több ismerősöm aki így csinálja évek óta, és soha nem volt belőle gond. )


Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat! Szép napot mindenkinek!



2022. máj. 15. 01:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ne vegyél be ez nem cukorka! Évente maximum 2x lehet használni, nem havonta 2x. A pasid meg tanulja meg, hogy hogyan kell óvszert feltenni, hogy ne történjen meg többször.
2022. máj. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
62%
Ha rendszeres a ciklusod, és tényleg 1-2 nap múlva jönne meg, akkor nagyon kicsi a valószínűsége a megtermékenyítésnek, különösen úgy, hogy nem történt ejakuláció.
2022. máj. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

A régebbi bogyókon volt a max félévente egyszer bevehető, mostanában inkább azt szokták ráírni, hogy ciklusonként egyszer, de a lényeg: semmiképp sem javasolt bevenni ennyire rövid idő eltelte után.

Mivel időben észrevettétek, így kicsi az esélye bárminek, azért három hét múlva csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj.


Illetve ha már úgy is hormonbomba szedésén gondolkozol, érdemes lehet elgondolkodni fogamzásgátlón is, nagyobb védelmet nyújt. Én is anno pont hasonló okból váltottam, hasonlóan jártunk, mint ti (sokáig semmi, aztán rövid időn belül többször), és úgy rágörcsöltem utána, hogy nem-e szakad el megint, hogy nem tudtam megfelelően élvezni az együttlétet.

2022. máj. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kicsit off, de melyik óvszermárka lett ennyire megbízhatatlan? Örülnék, ha leírnád, mert akkor azt tudnánk kerülni.
2022. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az abortusz vagy a terhesseg is bezavar a ciklusba.
2022. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 Gondolkodtam a fogamzásgátlón többször is, de alapvetően nagyon nem tartom jó ötletnek a plusz hormonokat; a 72 órásban meg pláne nem, de ha egyszer muszáj akkor nem tudok mit tenni.
2022. máj. 15. 07:35
 7/16 A kérdező kommentje:
#4 Jelenleg ez a Gold Masculan.
2022. máj. 15. 07:36
 8/16 A kérdező kommentje:
#5 Persze, belezavar; de mégis minek ez a stílus? Válaszolj a kérdésre rendesen vagy írogass máshova, én erre nem vagyok kíváncsi.
2022. máj. 15. 07:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Erzekeltetem h amig a hormonhaztartasodon elmelkedsz ketyeg az ido es ahogy kozeledtek a 72orahoz, ennek a gyogyszernek a hatasa egyre gyengul, peldakent, nekunk kiszakadt es ultunk az autoba ugyeletes gyogyszertart keresni. Nem lettem terhes. A valaszom pedig nem volt sem tragar, sem banto, csak lenyegretoro.
2022. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10 év alatt egy óvszer nem szakad el nemhogy kettő, komolyan, értem már miért "gyakori" kérdések az oldal neve.
2022. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!