Van remény babára?

Figyelt kérdés

Van már egy gyermekünk, most szetetnénk neki testvért, de nem túl könnyű megvalósítani az összebújást. LH tesztet használok, bár ettől függetlenül sem sikerül időben összehozni az együttlétet... most egyik nap késő délután pozitív lett a teszt, de csak másnap este tudtunk együtt lenni. Érdemes reménykedni, vagy engedjük el ezt a hónapot? Hajlamos vagyok agyalni a sikeren mikor megközelítőleg jó időben sikerül együtt lennünk.


Volt akinek így sikerült? Sajnos korábbi együttlétből tuti nincs esély, majdnem egy héttel korábban volt.


2022. jún. 15. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2022. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Van rá esély.


Off: Kérlek ne az első gyerekednek akarj testvért. A második gyereked a saját jogán lesz aki, ne úgy jöjjön már a világra, hogy ő valakinek a kistesó. Mindig olyan ezt olvasnom, mint ha valaki a gyereknek kiscicát, kiskutyát vesz. És utána gyakori, hogy a kisebb gyerek a másik árnyékában él évekig. Mostanában mindenhol ezt olvasom, hogy “kistesót” akarunk. Lehet, hogy csak szerintem nem jó ez a hozzáállás. Mint egykori “kistesó” írom ezt.

2022. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de azért elég rosszul esett, hogy ilyesmit feltételez amit ide lemertél írni. Azért írtam így, mert más meg abba köt bele, hogy testvérre gyúrúnkot ír az ember, mert abból az jön le, hogy magunknak akarunk testvért...


Komolyan semmi olyanra soha nem gondoltam amit te ide leírtál.

Mi szeretnénk még egy gyermeket, aki nyilvánvalóan az első gyermekünk testvére lesz... Nem minden ember tanul pszichológusnak, hogy megfontoltan vesse papírra gondolatait. Ilyen elven, minden szavát kilehet forgatni az embernek. Miért is kellene úgy írnom, hogy akarunk még egy gyereket?Szerintem pl ez meg olyan akarok még egy húst dolog... száraz... ha meg babát írok abba is belekötnek...

Hatalmas szeretetbe fog születni, hiszen az elsőre is 7 évet vártunk és voltak veszteségeink is.

És igen is neki szeretnénk testvért, magunknak egy második gyerkőcöt és nem pedig a szomszédnak....Nyelvtanilag teljesen normálisan írtam le, hogy te mire asszociálsz, az a te belső ügyed.


Bocsánat, ha gorombának tűnök, de ez egy idegentől kemény beszólás volt. Nem olyannak ismerem magamat és a páromat mint amit leírtál...


Legyen szép napod.

2022. jún. 16. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, nem megbántani akartalak. Nem feltételezem, hogy nem szeretetben fogjátok nevelni a második gyereket. Sokszor írásban másképp jönnek le a dolgok. Nekem sok ismerősöm csak úgy hivatkozik a második gyerekre, mint a tesó és úgy is jön le, hogy a másik gyereknek akarnak játszótársat. Én gyerekként abban nőttem fel, hogy a nővérem magára vette, hogy testvére lett és állandóan ekörül

forgott a világ. Már tudom, hogy a szüleimnek kellett volna másképp kezelni a dolgot. De elnézést kérek, ha megbántottalak, nem volt célom.

2022. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értem, miért ekkora tabu, hogy tesót szeretnék a meglévő gyerekemnek. Igenis az egyik oka annak, hogy masodikat vállalunk, pontosan az, hogy a már meglévőnek legyen tesója. Másik "első és egyetlen" gyereket nem tudok szülni most már, csak tesót,és a meglévő gyerekem is tesó lesz. Ha nem tetszik, nem tetszik, vannak ennél nagyobb traumák is az életben, mint hogy testvére születik valakinek.

Kérdező, drukkolok. Mi is a masodik babát tervezzük, túl vagyok egy vetélésen.. most fogalmam sincs, mikor volt ovu meg stb, csak reménykedek...

2022. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, köszönöm a korrekt válaszod és sajnálom, hogy te így élted meg a gyermekkorod.


Kedves 5-ös, mielőbbi sikert nektek is :)

2022. jún. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!