Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy oldjátok meg? Nincs...

Hogy oldjátok meg? Nincs peteérésem, évente kb.4-szer menstruálok, gyógyszereket kell szednem, amiktől havonta 1-2-szer, esetleg többször ultrahangra kell járnom.

Figyelt kérdés
Az ultrahang 7-15 óráig van. Én 7:30-tól 15:30-ig dolgozom. Próbáltam már hogy 6:45-re megyek, ha én vagyok az első akkor még van esély, hogy csak kb. fél órát késsek a munkahelyemről. De sosem kezdik el akkor a rendelést. Szóval ilyenkor kb. 10 körül érek be dolgozni. Május óta dolgozom ezen a munkahelyen. Egyre kellemetlenebb a dolog, mert látom, hogy nem igazán értékelik ezt nekem. De nem tudok mit csinálni. Minimálbérből nem tehetem meg, hogy olyan orvoshoz járjak, akinek a magánrendelőjében van uh. Még havi egyszer ki tudnám fizetni. Na de havonta 4-5-ször több ezer forintot nem engedhetek meg, és még akkor a gyógyszerekről nem is beszélek. Attól tartok, nehogy kirúgjanak a munkahelyről emiatt, viszont orvoshoz meg mennem kell.
2010. szept. 20. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem javasolnám hogy őszintén beszélj a főnököddel, mert a főnökök nem értik meg azt ha valaki beteg. Elnézést azoktól akik esetleg munkáltatók és majd lesz valami hozzászólásuk a véleményemhez. De nekem abszolút ez a tapasztalatom, hogy a betegséget titkolni kell a munkáltató elől ameddig csak lehet. Illetve ha megkérdezi, hogy jól vagy-e és apáskodó/anyáskodó hangvételben aggódó tekintettel érdeklődik a hogyléted felől, az csak azért van, mert tudni szeretné, hogy ki fogsz-e dőlni, és neki fel kell-e vennie a közeljövőben új munkaerőt. Szóval hazudni kell.

De UH-ra meg muszáj eljárnod, tehát a lehető legtárgyilagosabban mond el neki, hogy van egy jelentéktelen egészségügyi probléma amiről az orovos javasolta, hogy vizsgáljanak ki, mert habár nem valami vészes, de a hosszútávú egészségedre hatással lehet, tehát utána kell járni. És ehhez neked valahogy meg kellene tudnod oldani, hogy hetente egy alkalommal (te tudod mennyi) reggel el tudj menni vizsgálatra, de ekkor csak 10-re érnél be. Mivel ő a főnököd és munaadód meg szeretnéd kérni, hogy ezt valahogy oldjátok meg. Mi a javaslata, megfelel-e az, ha ezeken a napokon ledolgozod a reggel elvesztett munkaórákat, vagy ha olyan szoros műszakban dolgozol, akkor inkább menj ezeken a napokon betegszabira, vagy ő mit tartana a legjobb megoldásnak. És elnézést kérsz tőle, és a megértését kéred, és elmondod neki, hogy reméled nem sokáig tart a kivizsgálás.

Amint megérzed, hogy rezeg a léc, és ki akarnak rúgni, másnap már be se menj, hanem húzz el betegszabira. De ezt csak végveszélyben.

2010. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, de mielőtt válaszolnék, szeretném megkérdezni, hogy miért kell havonta többször is uh-ra menned? Ha nincs peteérésed, annak oka van, amit egy endokrinológus 1-2 vérvételből ki tud deríteni, és kezelni tud. (Nem kell havonta többször menni hozzá, amint megvan a diagnózis, és felírják a tabikat, rendeződik a peteérés magától!!!) Ha nem babatervezés miatt jársz, akkor írass fel fagigátlót, az is rendszeressé teszi a mensest. Igaz, nem gyógyít meg, csak elfedi a tüneteket, de kárt nem okoz. Ha babaprojekten vagytok, akkor nagyon fontos, hogy kiderítsék, mi okozza a peteérési zavarokat, mert ha esetleg sikerül is a teherbeesés, nem biztos, hogy meg is marad, és egészséges lesz. Nem ijesztgetni akarlak, hanem segíteni!

2010. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!

igen, babát szeretnénk. Stimulálás miatt kell járnom, mert a gyógyszerek mellett folyamatos megfigyelés alatt kell, hogy legyek, mert már egyszer túlstimuláltak. Pár éve jártam az endokrinba, nem emiatt, hyperprolactinemia miatt. Azóta sem voltam. Valószínű, hogy elmegyek újra. Akkor ott a pete nem éréssel is foglalkoznak? ezt én nem tudtam, hogy nem a nőgyógyász dolga ezt helyrehozni.

2010. szept. 21. 19:24
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és a másik dolog ami miatt járnom kell, hogy mivel nincs peteérésem, évente kb. 2x menstruálok és így a nyálkahártyám is 2-3 mm vastag. Ezt is nézegetni kell, mert erre is szedek gyógyszert.
2010. szept. 21. 19:29
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, ez endokrinológus dolga. A PCO oka cukoranyagcsere zavar, amit terheléses vércukor és inzulin méréssel tudnak kimutatni. Ilyenkor szokott mindenki felhördülni, hogy neki a cukra renben van. Ez így is van, csak éppen az inzulin szokott sokkal magasabb értéket mutatni. Ennek nem igazán vannak jelei, viszont rendesen bekavar a peteérésbe. Sima gyógyszeres kezelés, (nem hormon!!) és pár hónapon belül rendeződik magától a ciklus, lesz spontán peteérés és spontán babára esély. Csak egy vérvétel az egész. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, mielőtt nekikezdesz a következő stimunak, aminek így sokkkal kisebb az esélye, hogy sikeres legyen.

2010. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!