Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek merjek vállalni...

Szerintetek merjek vállalni egy terhességet?

Figyelt kérdés

Sajnos pár napja ct vizsgálaton estem át, 5,4 msv volt a sugárdózis (koponya meg valami cta volt)

Ahogy olvasgattam szinte ez a legnagyobb sugarterheles amit kapni lehet ct-ből, és már nagyon veszélyes, daganatokat okozhat.


Már előzőleg is próbálkoztunk, de most annyira elvagyok kenodve, már bánom, hogy vállaltam a vizsgálatot, nem szeretném ha anya nélkül nőne fel, ti mernetek vállalni a kockázat ellenére?


2022. jún. 26. 15:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 éve hasi ct után azt javasolták, hogy az elkövetkezendő 1-2 évben ne vállaljak gyereket. Nekem a veséimet ctzték és az elég közel van a női szervekhez. Nem mondták azt, hogy feltétlenül beteg lesz a baba, de hogy ellenjavallt az azonnali teherbeesés. Ez volt 6 évvel ezelőtt, most fogok szülni nemsokára.
2022. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%
Elmondom neked, hogy alapvetően ha semmi ilyen vizsgálatot nem csináltatsz is évente minimum 3 mSv dózis természetes háttérsugárzás ér… Vannak határértékek, az hogy csináltak rajtad egy ct-t szerinted egyből kinöveszt belőled egy tumort? Ha ennyire izgat a téma nézz utána a dózis határértékeknek.. De én azon aggódnék, hogy ilyen szintű hipochonderként hogy nevelnél fel egy gyereket.
2022. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!