Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, hasonló tapasztalat?

Lombikosok, hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ma voltam a 22-ik napon vizsgálaton és ugy volt, hogy fel írják amit kell ilyenkor és kezdődik a stimuláció. De nekem még mindig ott van a folyadék ami peteérés után marad és így nem kezdik ma stimulációt mert ciszta lesz belőle. A mult hónapban ugyan így jártam. Annyi most a külömbség, hogy vissza hívtak amikor meg jön és megnézik majd a hormonokat meg meg UH-nak és meg látja a doki , hogy el tünt-e. De multkoribol sem lett ciszta. Járt már így valaki közületek, hogy csak menszi után kezdték a stimulálást? Lett belöle beültetés? Egy el keseredett lombikos!
2010. szept. 20. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én eddig 4 stimuláláson voltam (3 gyerekem van 2 sikeres terhességből), de sose kezdték mensi ELŐTT a stimulálást...

Mindig a mensi volt az első nap.

2010. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Mi a kaáliba járunk. És én sem értem miért kell a 22-ik napon menni és miért kell akkor kezdeni a stimulálást. Én is ugy gondolom, hogy a mensi első napjátol kell kezdeni a pete érlelést. Ugy el ijesztettek engem ezzel, ha el kezdjük , akkor egy bazi nagy ciszta lesz belöle. De minek kezdeni mensi előtt ez rejtély számomra. Gratulálok a babákhoz! Ha jol értelmezem neked minden második beültetés sikerült?
2010. szept. 20. 14:47
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, bár mindkét esetben volt egy fagyasztott beültetés is (az sose sikerült), olyankor persze nem stimuláltak, tehát mindkét esetben 3. beültetés, 2. stimulálás sikerült.
2010. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én is kaális vagyok. nem csak egyféle kezelési mód létezik. nekem rövid protokoll volt, ami azt jelenti, hogy a ciklus 2. napják kezdik a stimulálást. de van hosszú protokoll is, azt hiszem az az, amikor a 22. napon kezdik. nem tudom, mi dönti el, melyiket alkalmazzák, de hidd el, tudja az orvos, melyikre van szükséged. ja, és volt, hogy nekem is csúszott egy hónapot az egész, fogamzásgátlót kellett szednem, nehogy ciszta alakuljon ki. nem éri meg kockáztatni ez ügyben. remélem, hamarosan sikerül neked! :)
2010. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is! Meg kérdeztem az orvost,hogy ez azt jelenti, hogy akkor rendesen van peteérésem. Azt mondta, hogy igen van és ez jó dolog. Egyébként most a bal oldalon volt ez a maradvány 23szor 16mm-es maradvány. Én ezt nem annyira bánom mert esetleg még sikerülhet természetessen is mert a jobb oldali viszont el van záródva. Egyébként endometriózisom van, de a remény hal meg utoljára, hátha. Sokat segitettetek! Neked sikerült egyébként? Nem egyértelmü a válaszod alapján?
2010. szept. 20. 15:25
 6/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok. nekem is endometriózisom volt, úgy néz ki most lombikkal sikerült :))))
2010. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De örülök! Még nem voltál vissza? Hogy csak ugy néz ki? Vagy csak nem mered el kiabálni? Hányadik sikerült? Még egyet kérdeznék velem kapcsolatban.! Ha van egyébként is pém, akkor biztos, hogy stimulálás után is lesz, esetleg több is szerinted?
2010. szept. 20. 15:40
 8/18 anonim ***** válasza:
elsőre sikerült, és még nagyon az elején vagyok. kérdésedre válaszolva: elvileg lesz peteérés, pont arról szólnak az injekciók.
2010. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok mégegyszer! És szoritok neked, hogy minden simán menjen!
2010. szept. 20. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is lombikos vagyok. Két lombikom volt, utóbbi sikerült is, csak sajnos két hete kiderült, 6 hetesen,hogy méhen kívüli, és azonnali operáció kellett,még a petevezetőmet is eltávolították:( Nekem mind2x a ciklus huszonegynéhányadik napján indult a hosszú protokoll. de amit ilyenkor kapunk szurit,az még nem a stimus szuri,hanem a hormonleállító inj. ami a petefészek működését leállítja, ez mellett jelentkezik a mensi, majd akkor uh. és a ciklus 2-5.napja között jön a stimus szuri. ekkor (legalábbis nálunk) ugyanúgy ment tovább a hormonleállító inj. (Decapeptyl, csak már fél amp.), és ez mellett a stimuláló (esetemben Gonal F). azért is kell,hogy még a szurik előtt legyen uh.mert ciszta esetében nem kezdhetik a stimulálást. az,hogy folyadék van a hasüregben,az ovuláció meglétét is bizonyítja egyben,tehát nálad van spontán peteérés:),viszont ez általában két három nap alatt felszívódik,lehet, kicsit később lehetett a mostani peteérésed,ezért látták még uh-on a folyadékot (nekem is volt mindig). Ha most mensikor kell menned,akkor lehet, vagy a rövid protokollt csinálják majd, de szerintem inkább valószínűsíthető,hogy most megnéznek, leveszik a vért, és majd a ciklus 21.napján kezdtek, addigra megjönnek a vérvétel eredményeid, és akkor indulhat a hormon leállító, majd utána a stimu. Lehet ez miatt most tolódik egy hónapot, de inkább , mint, hogy egy ciszta bekavarjon,és lefújják az egészet. sok sikert és kitartást, ne izgulj, minden rendben lesz!!! Mi is megyünk tovább, vágunk bele a harmadikba, nem adjuk fel.
2010. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!