Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második baba mennyi idő után...

Második baba mennyi idő után sikerült Nektek? Mennyiben volt nehezebb a terhesség?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinél más, csak érdekel más története, mikre számítanak kb.

Nálunk a kislányom kb egyből sikerült, zökkenőmentes terhesség, kicsi pocak,minimális rosszullét, viszonylag gyors és könnyű szülés.

Januárban szeretnénk próbálkozni a tesoval, de sok olyat olvastam, hogy a tesó később jött össze valamiért.

Mik a tapasztalaitok etéren?



2022. júl. 12. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Első nehezen jött, második azonnal.
2022. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont, hogy azt hallom mindenhonnan, hogy a második/többedik terhesség hamarabb összejön. Az én tapasztalatom is ez, a második baba hamarabb összejött, pedig még szoptattam a nagyobbat, ami elvileg azért nehezíti a dolgot.

Amúgy a terhességgel eddig nekem sincs kifejezetten gondom, 21 hetes vagyok, még nem igazán van pocakom, könnyen viselem, bár az első trimeszterben azért voltak bőven rosszullétek, de még az is viselhetőbb volt, mint az első terhességemnél. Ami nehéz, hogy itt van közben egy 2 éves dackorszakos kislány :D Amíg vele voltam várandós, addig simán aludtam akármennyit, pihentem napközben is, ha olyanom volt, ha fáradt voltam, nem emeltem, nem sétáltam, na ezt most mellette nyilván nem tehetem meg, mert hát még kicsi ő is, bizony emelni kell, menni kell játszótérre, ott még nem ér el mindent, ha ő éppen nem alszik, akkor nincs az az isten, hogy én pihenni tudjak mellette, szóval ezek nehezítik a mostani terhességet. Mondjuk az biztos, hogy sokkal fittebb leszek így a végére, mint vele voltam, ez lehet, hogy a szülésben/felépülésben is segíteni fog, bár a múltkor is nagyon gyors és könnyű volt minden, de hát nyilván mindig lehet hova fejlődni, és nem is fog ártani, mert azért el tudom képzelni, hogy a gyermekágy alatt mennyit tudok majd mellette pihenni.

2022. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első baba a 3. Hónapban sikerült. A második azonnal, de sajnos elment 6 hetesen, azóta 1 menzeszem volt már, de szerintem megint meg fog jönni, mert érzem a PMS-tüneteket.
2022. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam első hónapbam összejött, mpst a második babánk a 3. hónapban. Annyiban nehezebb idáig, hogy nem tudok annyit pihenni. Ugye itt egy örökmozgó 2,5 éves:)
2022. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elsőre kellett sokat várni, második pár hónapon belül összejött. Azért volt nehezebb, mert egy másfél éves mellett amúgy sem könnyű, hát még terhesen. Nagy hasam volt, nehezen mozogtam, hamar elfáradtam, különösen az utolsó hónapokban. A szülés viszont sokkal gyorsabb volt és kevésbé viselt meg.
2022. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekre majdnem 1,5évet vártunk, második a 3.hónapban megfogant. Eddig könnyebb ez a 2.terhességem, nincs annyi rosszullét. Viszont értelemszerűen kevesebbet tudok pihenni.
2022. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Első babara majdnem 1 évet vártunk, mire kiderult a progi hiány, ahogy kezelve lett, egybol teherbe estem. Problémamentes várandósság és szülés volt. Második elsőre sikerült, de még az elején járunk :) a tünetek eddig kb ugyanolyanok.
2022. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő azonnal
2022. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre sikerült. Most vagyok a 13. héten. Az elsővel nem volt soha rosszulléttem, most folyamatosan. A pocakom látványosabban nő, és fáradékonyabb vagyok. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy az első gyerkőc 9 éves, szóval sok idő eltelt a két várandósságom között.
2022. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem a második gyermekem azonnal összejött.

Minden rendben volt a terhességgel. Nem volt rosszullét, keveset híztam. És a szülés is gyors volt. ☺️

2022. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!