Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő tényleg segít a...

Méhpempő tényleg segít a fogantatásban? Ciklust mennyire befolyásolja, ha eddig minden óramű pontossággal ment?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel rengetek pozitívumot olvastam elkezdtük szedni a párommal a tiszta méhpepmpőt, elsődelegesen a teherbebesés reményében, amúgy meg maximum megerősíti az immunrendszerünket.

Valahogy a mensi után kezdtem el szedni, mert akkor hozta a futár, reggel éhgyomorra. 2 napja viszont abbahagytam, mert elutaztunk és nem vittem magammal. Azóta sem szedtem be. Ma vagyok a 30. ciklusnapom, elvileg mára nem vártam, hát se híre se hamva a mensinek, de tényleg semmi tünetem nincsen.

Lehetséges, hogy a méhpempő még így is felborította a ciklust, hogy már két napja nem szedem? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Igazából bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.



2022. aug. 22. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

10 évig szedtem terhesség előtt fogamzásgátló tablettát, az abbahagyás után gyakorlatilag nem volt peteérésem. Az orvos ajánlotta utolsó próbálkozásként mielőtt a mesterséges és gyógyszeres megoldások irányába indulnánk el.


2 hónap kúraszerű szedés után ovulációs teszttel és UH-val követve a peteérést megállapította az orvos, hogy visszaállt a rend odabent. A következő hónapban megfogant a gyermekünk, aki most töltötte az 1 évet.


Ami a menstruációt illeti, a testünk soha nem óramű pontossággal működik, egyébként meg a stressz kifejezetten negatív hatással van rá. Bizonyított tény, hogy azoknál a nőknél gyakran megborul a menstruációs ciklus, akik határozottan tervezetten (gyakran túlstresszelve) vannak aktívan benne a "babaprojektben". A méhpempőnek nincsen köze a ciklusod megborulásához.

2022. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Gratulálok a babócához!

Hogyan szedted a méhpempőt? Menstruáció első napján abbahagytad, azt követően újra kezdted?

2022. aug. 22. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekem tűpontos mensim volt. Elkezdtem a méhpempőt, bezavart, nem is estem teherbe. Abbahagytam 3 hónap után, visszaállt a ciklusom, rá 2 hónapra terhes lettem
2022. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Én méhpempő kapszulát szedtem férjemmel együtt és nekünk 6 hónap próbálkozás után a 7ik hónapban( egy hónap kapszula után ) össze is jött ☺️

10 hetesek vagyunk 🥰

2022. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Gratulalok nektek!

3-astol kerdezem: Milyen iranyba boritotta fel a ciklust? Kitolta vagy ossze-vissza jott meg? Hogyan szedted a mehpempot? Folyamatosan vagy kuraszeruen.

Az ember mar tenyleg nem tudja, hogy mi hasznal es mi nem…

4-es: Neked rendben volt a ciklusod?


Elbizonytalanodtam, hogy egyaltalan folytassam-e a szedeset.

2022. aug. 22. 17:44
 6/20 anonim ***** válasza:

4#

Nekem igen rendben volt.

1-2 napos csúszások voltak de az normális

2022. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a méhpempő, mert helyre rakta az amúgy kb halott ciklusomat, így teherbe tudtam esni.

Ha pontos ciklusom lett volna, biztos nem szedtem volna. Az is lehet, hogy csak bekavar.

2022. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok


Kúraszerűen szedtem, ahogy ajanlották. Igazából csak azért kezdtem el szedni, mert nagyon rápörögtem a babatémára, és kb mindenhol erről olvastam. Termelőtől vettem egyébként


Az amúgy 28 napos ciklusom utána úgy alakult, hogy hol 2hétre jött meg, hol 2 hétig tartott. Aztán volt, hogy 50 napra jött meg, 1hétig tartott. Nagyon össze vissza.


Költöztünk, dokit váltottam. Ő mondta, hogy egy egészséges, normál ciklusu nő nem ettől fog könnyebben teherbe esni, ellenben nagyobb kart is tehet, mint hasznot. Lásd engem.

Ha minden rendben van, akkor úgyis megfogan a baba. Ha nincs, akkor pedig nem a méhpempőtől fog javulni az állapot.

2022. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket!

Lassan egy éve pörgök a babatémán, eleinte úgy voltam vele, hogy jól van majd a kövi hónap... most jutottam el a csodaszerekig.

Méhpempőt egy ciklus alatt szedtem, 33. napra jött meg a 29-31. helyett. Előtte nem fájt a mellem (pedig eddig mindig feszült előtte), a hasam nem görcsölt (pedig előtte mindig egy advilt be kellett szednem). Igaz maga a mensi sem volt annyira erős, mint szokott, de én ezeket most pozitívumként könyvelem el.


Én adok neki még egy hónapot. Maximum az immunrendszeremet erősíti és a termékenység fokozása mellett nagyon sok pozitív hatása van (elvileg).


Aki követi a kérdést, annak ígérem, hogy leírom a tapasztalatomat.

2022. aug. 29. 07:53
 10/20 anonim ***** válasza:
Mivel én használtam csak ajánlani tudom, és így van megéri a próbálkozást!:)
2022. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!