Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Óramű pontosságú 28 napos...

Óramű pontosságú 28 napos ciklus mellett lehet olyan probléma, ami gátolhatja a teherbeesest?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi lehet az? Vagy ha minden pontosan zajlik a ciklusban, ahogy a nagykonyvben meg van írva, akkor biztos, hogy minden rendben?
2016. máj. 2. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Endometriózis, PCOS, hormonproblémák, petevezeték átjárhatósági gond, tüszőrepedés elmaradása, stressz, a férfi spermájának rossz minősége, stb.


De egy éven belül még egészséges pároknál is normális, ha nem jön össze, mert egyszerűen nem jókor vannak együtt vagy valamiért egyik spermium se jut be a petesejtbe.


Ha egy évnél régebb óta próbálkoztok, akkor orvossal vizsgáltassátok ki magatokat. Nincs mindegyik problémának külső jele.

2016. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a menstruációm, úgyhogy eléggé meglepődtem, hogy nem jön össze a baba. Nekem tüszőrepedés nélküli ciklusaim voltak, ami persze egyéb problémákat is okoz, endometriózis, ciszták.
2016. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második, neked peteereskor ugyanolyan tuneteid voltak, mintha lett volna tuszorepedes, vagy nem éreztél semmit?

2016. máj. 2. 10:36
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyeltem a tüneteket peteéréskor. Szerintem nem sokan érzik meg. Legalábbis az ismerőseim körében senki sincs, aki érezné, hogy mikor van peteérése.

Ovulációs tesztet csináltam, abból vált egyértelművé, hogy nincs peteérésem. És a jelentkező problémák is arra utaltak (endo, ciszta). Már túl vagyok két műtéten. Kaptam hormont. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz :)

2016. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Peteéréskor nem feltétlenül vannak tünetek, vagy nem valósak. Aki nagyon figyelgeti magát, az olyat is felfedezni vél, ami nincs ott (pszichoszomatikus tünetek). Ez semmiképpen nem megbízható módszer.
2016. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, mióta sikertelen a teherbeesés?
2016. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem kozepidoben van bőséges tojásfehérje nyakom, eddig nem tulajdonítottam ennek jelentőséget, csak amióta próbálkozunk olvastam utána, hogy peteereskor van. nem a fájdalomra vagy olyan tünetekre gondoltam, amit be lehet beszélni. Voltam nogyogyasznal év elején, amikor megbeszeltuk, hogy elkezdunk próbálkozni, azt mondta hüvelyi ultrahangon, hogy szép egészséges minden és nem lát semmi rendelleneset, emiatt egyelőre nem indokolt további vizsgálat. Tehát ez az ötödik hónap, hogy próbálkozunk.
2016. máj. 2. 10:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia, cukorbetegség, és pajzsmirigy problémák is lehetnek a háttérben, és ahogy az első is írta: a párod is ki kell vizsgálni. Ez számukra nem jár fájdalommal, egy vizsgálatból kiderül minden, amíg a nők esetében ez nincs így.
2016. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer! Első körben megteszi, ha a haziorvostol kérek mindkettőnknek beutalot vérvételre? Mondanom kell neki, hogy emiatt, vagy benne van a rutinban ami nekünk fontos lehet? Ha ott is minden ok akkor urológia?
2016. máj. 2. 11:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap után még semmilyen kivizsgálás nem kell. Csak próbálkozzatok tovább. Majd a nőgyógyászod elküld vizsgálatokra, ha szükséges lesz.
2016. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!