Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék még egy gyereket,...

Szeretnék még egy gyereket, de úgy érzem még egy terhességet nem bírok végig csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy harmadik babát is, de a terhesség / szülés / kisbabás időszak nagyon megviselt. Rengeteg nehézség volt, nem olyanok, amik miatt felelőtlenség lenne újra nekivágni, hanem olyanok, amik nagyon sok energiát jelentették és lemondással jártak, sokkal többel, mint a legtöbb ismerősöm terhessége. Visszagondolok és kiraz a hideg nem tudom elképzelni, hogy újra belevágjak. Volt valaki így? Végül hogyan döntött?
2022. aug. 25. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne vágj bee. Így biztos nem tenném a helyedben.
2022. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen idős vagy, de ha belefér, akkor napold el a kérdést. Aztán vagy elmúlik vagy a vágy lesz erősebb a félelemnél.
2022. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Én is a hátam közepére se kívánom az egészet, de mivel szerettünk volna tesót a gyerekünknek ezért érte csinálom végig. Harmadik gyerekről szó se lehet.
2022. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

#3 “ szerettünk volna tesót a gyerekünknek”


De jó annak a gyereknek, akit ezért szeretnének.. Nekem ez mindig úgy hangzik, mintha kiscica, kiskutya lenne a gyerek kedvéért. Le lehet pontozni, de én rosszul vagyok ettől a tesózós nyenyergéstől.

2022. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek utolsó. Gyereket magamnak szülök, nem a nagyobbnak “kistesót”.. egyébként én alapvetően 2 gyereket szerettem volna, de eddig olyan kínlódás a terhességem, hogy lehet csak egy lesz, örülök, ha őt kihordom és megszülöm. Én a helyedben biztos nem vállalnám.
2022. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, nagyon egyetértek. Szuper úgy világra hozni egy gyereket, hogy nem önmagáért akarják, és a nagytesóra "kenni", hogy miatta lett...
2022. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Én ugyanígy vagyok, csak a második gyerek előtt állok. Mindig is két gyerekkel képzeltem el magam és nagyon vágyok egy második babára, de olyan rettentő brutálisan leszívott az első, hogy nagyon nehezen veszem rá magam a terhességre. Mi ettől függetlenül lassan belevágunk férjemmel, mert semmilyen nehézség nem tudott eltántorítani minket, de tartok tőle nagyon.
2022. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két nagyon nehéz terhesség után én is azt mondtam, hogy soha többet. Sosem szerettem a terhességet és végig pengeél volt, alig vártam, hogy vége legyen.

Aztán eltelt pár év és vállaltunk egy harmadik babát. A legkönnyebb terhességem lett, könnyű szülés, könnyű baba. Imádom, hogy van nekünk, a legjobb döntésünk volt és megszépítette az egész terhességet, kicsit visszaadta a hitemet, hogy így is lehet.

2022. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a második babán dilemmázok. Ha fiatalabb lennék, akkor nem sürgetne így az idő, nem is bánnám a nagyobb korkülönbséget. De sajnos az első csak nehezen jött össze hosszú évek után, így nem kellene húznom az időt. Vágyom is még babára, de az a stressz amit megéltem az elsőnél... veszélyeztetett terhes is voltam, meg több hétig a kórházban feküdtem. A szülésről meg a gyermekágyról nem is beszélve. Most megint elölről kezdeni.. Még nem jött el az az érzés, mint az elsőnél, hogy mindenáron babát szeretnék, azonnal terhes akarok lenni. Pedig gondolom, úgy lenne az igazi, ha a másiknál is ezt érezném.

Tudom, nem segített a válaszom, de teljesen átérzem a problémát.

Majd írd meg, hogy döntöttél!

2022. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!