Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21. napi progeszteron szintem...

21. napi progeszteron szintem 26,39 nmol/L. Mire utalhat?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászhoz szeptemberre van időpontom és nem nagyon találtam megfelelő infókat. Esetleg valaki aki jobban ért hozzá? :) Köszi!

2022. aug. 29. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Annyit jelent, hogy volt ovud.

Viszonylag jó, de erre baba esetén kapnál pótlást. Nekem 68 volt, hiába szép magas, terhes akkor nem lettem. 27 volt mikor terhes lettem 48ra ment fel nem várt napján így kaptam pótlást. Ezt csak azért írtam le, hogy ilyenkor progi szintből sajnos nem lehet tippelni egy esetleges terhességre. De az ocud legalább megvolt illetve kicsit alacsony a szint, de egyáltalán nem vészes. Belőlem kiindulva akár sikerrel is járhattok :)

2022. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez a nem megfelelő minőségű ovulációra utal. Minimum 30as, imlább 40es értéke kellene. Nem rossz, de lehet nem elég jó petesejtek minősége.

3. napi hormonsor sokat segítene

2022. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! 3. napi vérvizsgálatom is készült. Ha segítenél, mikre kell figyelni, leírom az értékeket :)
2022. aug. 29. 14:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtabn másold be ide, megnézzük. :)

Ugye ugyanaz a ciklus a 3. és 21. napi is?

2022. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi! Igen, ugyanaz :)


Értékek:

Se TSH 3,227

Se LH 3,35

Se FSH 4,09

Se prolactin 179,78

Se oestradiol 305,99

Se 17-alfa-OH-progesteron megh. 0,71

Se testosteron 1,24

Se szexhormon kötő fehérje 167,72

Se Inzulin 7,92

Se DHEA-szulfát 5,05

2022. aug. 29. 15:07
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok, bocsánat, ha rosszat írtam 5-7éve még a 15 feletti progi megtörtént ovut mutatott és nekem a 27-re már jót mondtak...


Kedves kérdező, a tsh érték magas babához. Kezelés kell és 2 alá letornászni.

2022. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ó! Ez nem túl jó hír. És mivel lehet csökkenteni?
2022. aug. 29. 16:15
 8/15 A kérdező kommentje:
Mármint,gyógyszeres kezelés vagy esetleg csak életmódbeli változtatások?
2022. aug. 29. 17:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A tsh életmóddal nem változik... bár ez attól is függ, hogy a t3 t4 illetve az antiTPO hogy áll. Erre gyógyszert írnak fel (gyakorlatilag csak az adott hormont ami hiányzik) tehát nem is gyógyszer. Azzal beállítják. Nekem pl hashimotom van tehát pajzsmirigy alulműködés. Anti TPO 1300 felett tsh meg mikor hogy... mióta szedem a hormont azóta szépen beállt, sajnos nekem a sírig kell szedni :) ez általában ilyen. Nálam akkor derült ki mikor az első terhességem megszakadt. 4.2 volt a TSH. E mellé még társult az IR... ahogy kezelve lett az IR diéta meg gyógyszer és a TSH is lement 2 alá, jött is a baba. Endokrinológust kell keresni és az segít beállítani. Kezeletlenül egy esetleges terhesség is nagy eséllyel vetéléssel végződik, mert 16 hetes koráig a magzatnak a te hormonjaidra van szüksége. Tehát kezelés mellett terhesen is emelni kell az adagot hiszen akkor még a baba is vesz el belőle....ezért kezeletlenül rizikósabb. De már jó úton jársz, hogy megvolt a vérvétel és látszik az eredmény. Sok sikert!
2022. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen,legalább tudom,hogy min kell változtatni vagy kezelni. Remélem,minden rendben lesz a továbbiakban. Nőgyógyász után jelentkezem! :)
2022. aug. 29. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!