Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megszületik a szerződés...

Ha megszületik a szerződés lejárta előtt jár majd a gyes, gyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapot dolgoztam 1 helyen, majd munkahelyet váltottam.

Szeretnénk babát.

Előtte és most is csak határozott szerződésem volt és van.

Decemberre meg lesz az 1 évem.

Ha várandós leszek októbertől és előre láthatólag júniusban szülnék, nyilván nem hosszabbítanának meg.

Kb. januárig tudnék dolgozni, de többet szerintem nem bírnék, táppénzre mennék.

Ha nem hosszabbítanak meg és a szerződés lejártáig megszülök, akkor is jár minden, igaz?



2022. szept. 2. 07:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs élő munkaviszoynod a szülés napján, akkor nem jár csak gyes. Nem tudom mi a munkád, de átlag terhes nő képes jóval tovább dolgozni, mint 3 hónap....
2022. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De gondolom nem rúgnak ki, ha megtudják, hogy várandós vagyok.

Mivel lenne jobb, ha szeptember után szülnék miután meghosszabbítanak? Akkor járna gyed, így meg nem?

De rákövetkező évben lehet megint nem hosszabbítanának.

2022. szept. 2. 07:35
 3/13 A kérdező kommentje:
Egészségügy
2022. szept. 2. 07:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg 1 év határozottan vagyok. Valakit helyettesítek. Alapból lehet, hogy nem hosszabbítanak meg.
2022. szept. 2. 07:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozott idejű szerzodesed van, akkor nem kell kirugniuk, egyszerűen nem hosszabbitjak meg a lejárat után. Gyed akkor jár, ha q szülés napján biztosítva vagy.
2022. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

De téged nem kirúgnak, egyszerűen lejár a munkaszerződésed. Ha nincs munkád a baba születésekor, nem jár semmi, csak gyes.


Menjél el olyan helyre, ahogy bejelentenek határozatlan szerződéssel, várd ki az időt és akkor szülj. Mások is így csinálják, nem 1-2 évet kell gyermekvállalás előtt dolgozni.

2022. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát de a határozatlan állást nem osztogatják úgy,mint a cukorkát.
2022. szept. 2. 07:57
 8/13 A kérdező kommentje:
De ha az 1 éven belül megszülöm, amíg jár a határozott szerződés akkor jár nem gyed? Hisz táppénzen leszek és nem rúgnak ki gondolom, mert terhes vagyok.
2022. szept. 2. 07:59
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha októberben terhes lennél júliusban szülnél. (csak onnan tudom, hogy okt 10.én volt az utolsó menstruációm és július közepén született a lányom).

A helyzet az, hogy ha lejár a szerződés és nem hosszabbítanak akkor szülés előtt elmész munkanélkülire. Így amíg az jár addig jogosult vagy a csed, gyedre.

2022. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező , ez egy kicsit rossz hozzáállás hogy “ nem osztogatják a határozatlan állást, mint a cukorkát “. Kicsit nézz körbe jobban akkor, képezd magad, és picit nöjj fel ebből a gyerekes hozzáállásból, édesanya szeretnél lenni , vagy egy duzzogó kamaszlány maradsz ? Legyen meg a megfelelő háttér , a kisgyermeked érdekében .

Körbe néztem most több allashirdeto fejvadász cégnél , alig van határozott idejű pocizio hirdetve!!

2022. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!