Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kirughatnak ha szerződéses...

Kirughatnak ha szerződéses vagyok és terhes leszek? Vagy mi van ha szülés után jár le a szerződésem?

Figyelt kérdés
Szerződéses vagyok jelenleg december 31-én lejár a szerződésem (nem tudom meghosszabítják e mert nem tudni vissza jön e 2 év után a csaj akinek a helyén vagyok) Babát tervezünk párommal, de nem tudom bele vágjunk e most, mert ha még most összejönne a szerződés lejárta elött szülnék. Mi van ilyenkor a szerződéssel?
2015. márc. 3. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
En szeptemberben szultem es decemberben jart le a szerzodesem amit termeszetesen nem hosszabbitottak. tgyast majd passziv gyedet kaptam A gyerkoc 2 eves koraig.
2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A határozott szerződés a lejárat időpontjáig ugyanúgy véd a kirúgástól.

Viszont hosszabbítani nem kötelesek.

Ha a terhességed túlnyúlik a szerződés idején, és a munkanélkülit is kimeríted mire megszülsz, nem lesz gyed-ed.

Ha szerződésen belül szülsz, kapsz gyedet.

2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A gyedet akkor nem kapom, hogyha alapból megvan már a 365 nap munkaviszonyom? Annyira nem vagyok jártas az ilyenekben :(
2015. márc. 3. 13:25
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

79. §


(1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára

2015. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

#4, de ez nem él, ha az illető terhes.

Ilyen esetben határozott idejű szerződés se szüntethető meg.

2015. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tehát ha összejön a baba. mondjuk március-áprilisi szüléssel. Hiába dolgoztam le 2 évet nem kapnék gyedet?
2015. márc. 3. 14:03
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ha megvan az elmúlt 2 évben az 1 éved és szülés pillanatában biztosított vagy akkor jár. a munkanélkülivellehet trükközni, ha szülés előtt bejelentkezel, akkor kapni fogsz gyedet...
2015. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ha a TB-t fizetem magamra de nem jelentkezem munkanélkülire akkor sem jár?
2015. márc. 3. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha bejelentkezel munkanèlkülire, akkor járni fog. A lènyeg, h meglesz a 2 èv munkaviszonyod ès a szülès pillanatábam biztosìtott legyèl. Az nem számìt annak, ha magadnak fizeted.
2015. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Munkanélküli is ugye csak három hónapig jár. Mi van ha április májusban szülök?
2015. márc. 3. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!